Ponad 2 osoby na 100 umrze a maska Cię nie ochroni.

Jak przygotować się na ewentualną pandemię? Światowa Organizacja Zdrowia w razie wybuchu kilku wtórnych ognisk zakażenia w różnych częściach globu może zarządzić stan pandemii.

W tej chwili mamy przybliżone dane, które wskazują na ponad 80 tys. udukomentowanych zachorowań na świecie i ponad 2700 zgonów.. Ale są rejony, takie jak Arabia Saudyjska, które ukrywają prawdziwe statystyki. Może tam być bardzo żle,w związku z tym niektóre kraje ościenne zamknęły granice z Arabią i wstrzymały połączenia lotnicze.

Włochy ogniskiem zarażeń.

Już zaczyna się w Europie. Mamy pierwsze zachorowania na  Covid-19, przodują Włochy z wysypem nowych infekcji. Koronawirus jest zdradliwy, ponieważ objawy są widoczne od 2 do 14 dni od zarażenia. Być może już stykamy się nieświadomie z zarażonymi.

Chińskie statystyki.

Chiński periodyk Journal of Epidemology na podstawie 44 tys.zachorowań przedstawił statystyki ryzyka do wieku. Im jesteś starszy tym zagrożenie wyrażnie wzrasta, osoby do 40 roku , sa zagrożone minimalnie 0,2%, powyżej 80 roku życia, gdzie śmiertelność dochodzi do 15 % chorych. Także mężczyżni sa bardziej narażeni na ryzyko śmierci : 2,8 % do 1,7 % kobiet.

Jak się przygotować do koronawirusa w Polsce.

Co robić kiedy koronawirus pojawi się w Polsce?
Jak może zostać zorganizowane życie przez władze? W ekstremalnej wersji ,może to wyglądac tak jak w Chinach.
W Chinach powstał obowiązek używania masek na twarz. Maski mają ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby u osób chorych, bo nie chronią zdrowych, które je noszą. Jeśli ktoś nie nosi maski w miejscu publicznym naraża się na natychmistowe środki przymusu bezpośredniego, zwykle “pałowanie”.
Warto już zaopatrzyć się na wszelki wypadek w komplet masek, których cena też w Polsce zdazyła poszybowac w górę. Jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa na świecie, opakowanie, zawierające kilkadziesiąt zwykłych, chirurgicznych maseczek na twarz, można było kupić za kilka złotych. Dziś cena paczki z 50 maseczkami wynosi nawet 100 złotych. A to dopiero poczatek szaleństwa cenowego.
Jeśli zdecydujemy się na noszenie maseczki albo zostaniemy zmuszeni do tego przez władze wskazane jest uważne obchodzenie się. Przy zdejmowaniu maseczki, starajmy się dotykać jej z tyłu za sznurki, nie z przodu, gdzie potencjalnie będzie najbardziej wilgotna.
Popatrzmy co się dzieje w Chinach: Całe kwartały dzielnic są zamkniete, władze chińskie nie pozwalają wychodzić mieszkancom z domu, udzielają raz na dwa dni przepustki, w celu załatwienia najpilniejszych potrzeb.

puste ulice Wuhan


W sklepach brakuje wielu artykułów pierwszej potrzeby: jedzenia, środkow higienicznych.
Wskazane jest zrobić zakupy, które pozwolą przetrwać przez około miesiąc bez nadmienego wychodzenia z domu.
Wirus przernosi się drogą kropelkową . Może osiąśc na przedmiotach, na skórze, przenikac przez gałki oczne. Często myj ręce ciepłą woda z mydłem, uważaj przy używaniu przedmiotów publicznego uzytku, takich jak n.p. guzik w windzie, czy klamki drzwi.
Najlepiej wyprowadzić się na wieś lub inne mniej zatłoczone miejsce na czas epidemi. Może się okazać, że zakłady pracy staną, więc obowiązków będzie mniej. Pieniędzy w kieszeni naszej także.


Pozostaje wciąż pytanie: kto wypuścił tego koronawirusa? Bo w chore nietoperze ciężko uwierzyć…

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
test koronawirus antygenowy koronawirus

Ja naprawdę skarb twoją dzieło, Świetny post test koronawirus antygenowy koronawirus test koronawirus antygenowy koronawirus.