fbpx
 

Ponad 2 osoby na 100 umrze a maska Cię nie ochroni.

1

Jak przygotować się na ewentualną pandemię? Światowa Organizacja Zdrowia w razie wybuchu kilku wtórnych ognisk zakażenia w różnych częściach globu może zarządzić stan pandemii.

W tej chwili mamy przybliżone dane, które wskazują na ponad 80 tys. udukomentowanych zachorowań na świecie i ponad 2700 zgonów.. Ale są rejony, takie jak Arabia Saudyjska, które ukrywają prawdziwe statystyki. Może tam być bardzo żle,w związku z tym niektóre kraje ościenne zamknęły granice z Arabią i wstrzymały połączenia lotnicze.

Włochy ogniskiem zarażeń.

Już zaczyna się w Europie. Mamy pierwsze zachorowania na  Covid-19, przodują Włochy z wysypem nowych infekcji. Koronawirus jest zdradliwy, ponieważ objawy są widoczne od 2 do 14 dni od zarażenia. Być może już stykamy się nieświadomie z zarażonymi.

Chińskie statystyki.

Chiński periodyk Journal of Epidemology na podstawie 44 tys.zachorowań przedstawił statystyki ryzyka do wieku. Im jesteś starszy tym zagrożenie wyrażnie wzrasta, osoby do 40 roku , sa zagrożone minimalnie 0,2%, powyżej 80 roku życia, gdzie śmiertelność dochodzi do 15 % chorych. Także mężczyżni sa bardziej narażeni na ryzyko śmierci : 2,8 % do 1,7 % kobiet.

Jak się przygotować do koronawirusa w Polsce.

Co robić kiedy koronawirus pojawi się w Polsce?
Jak może zostać zorganizowane życie przez władze? W ekstremalnej wersji ,może to wyglądac tak jak w Chinach.
W Chinach powstał obowiązek używania masek na twarz. Maski mają ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby u osób chorych, bo nie chronią zdrowych, które je noszą. Jeśli ktoś nie nosi maski w miejscu publicznym naraża się na natychmistowe środki przymusu bezpośredniego, zwykle “pałowanie”.
Warto już zaopatrzyć się na wszelki wypadek w komplet masek, których cena też w Polsce zdazyła poszybowac w górę. Jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa na świecie, opakowanie, zawierające kilkadziesiąt zwykłych, chirurgicznych maseczek na twarz, można było kupić za kilka złotych. Dziś cena paczki z 50 maseczkami wynosi nawet 100 złotych. A to dopiero poczatek szaleństwa cenowego.
Jeśli zdecydujemy się na noszenie maseczki albo zostaniemy zmuszeni do tego przez władze wskazane jest uważne obchodzenie się. Przy zdejmowaniu maseczki, starajmy się dotykać jej z tyłu za sznurki, nie z przodu, gdzie potencjalnie będzie najbardziej wilgotna.
Popatrzmy co się dzieje w Chinach: Całe kwartały dzielnic są zamkniete, władze chińskie nie pozwalają wychodzić mieszkancom z domu, udzielają raz na dwa dni przepustki, w celu załatwienia najpilniejszych potrzeb.

puste ulice Wuhan


W sklepach brakuje wielu artykułów pierwszej potrzeby: jedzenia, środkow higienicznych.
Wskazane jest zrobić zakupy, które pozwolą przetrwać przez około miesiąc bez nadmienego wychodzenia z domu.
Wirus przernosi się drogą kropelkową . Może osiąśc na przedmiotach, na skórze, przenikac przez gałki oczne. Często myj ręce ciepłą woda z mydłem, uważaj przy używaniu przedmiotów publicznego uzytku, takich jak n.p. guzik w windzie, czy klamki drzwi.
Najlepiej wyprowadzić się na wieś lub inne mniej zatłoczone miejsce na czas epidemi. Może się okazać, że zakłady pracy staną, więc obowiązków będzie mniej. Pieniędzy w kieszeni naszej także.


Pozostaje wciąż pytanie: kto wypuścił tego koronawirusa? Bo w chore nietoperze ciężko uwierzyć…

Kris

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
test koronawirus antygenowy koronawirus

Ja naprawdę skarb twoją dzieło, Świetny post test koronawirus antygenowy koronawirus test koronawirus antygenowy koronawirus.

Next Post

Dlaczego Polska uchroniła się przed dżumą w XIV wieku?

śr. lut 26 , 2020
Za panowania króla Kazimierza Wielkiego pojawiła się w Europie t.z.w. czarna śmierć. Dżumę przyszła ze szczurami lub innymi gryzoniami z Azji do Europy. Jedwabnym szlakiem wraz z karawanami kupieckimi. Epidemia wybuchła w Europie w 1347 r, finalnie szacuje się, że pochłonęła 1/3 mieszkańców, do 200 mln ludzi. Gęsto zaludnione, zwykle […]
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x