Dawid Ciemięga publicznie przyznaje, że ryzykuje zdrowie pacjentów?

Dawid Ciemięga- lekarz pediatra prowadzący indywidualną praktykę lekarską, pracuje na oddziale dziecięcym w Tychach.

W dniu 27.02.2020 r. Zamieścił publicznie na swoim profilu informacje domniemanego ryzykowania życiem i zdrowiem pacjentów, wskazał znajomych po fachu, którzy równie ryzykowne przyjmują swoich pacjentów: https://www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega/

Swoim wpisem nie tylko spowodował negatywną reakcje internautów ale i opisał jak działa system służby zdrowia, który jak można wywnioskować z postu Dawida Ciemięgi zmusza pracowników medycznych do tak ryzykownych praktyk nie pozostawiając im wyboru.

Reakcje odbiorców były różne. Odezew był pracowników medycznych, którzy przyznali rację, że takie praktyki mają miejsce. Była fala współczucia i narzekania na niewygodnych pacjentów. Jednak dużą aktywność wykazała grupa internautów, którzy są zaniepokojeni postawą lekarza. Dla nich to niedopuszczalne, że zdrowie i życie małych pacjentów było narażone zwłaszcza w okolicznościach w jakich trafili pod opiekę lekarza. Początkowe reakcje:

Kolejnego dnia na swoim profilu, reagując na prośbę internautów Poseł poprzedniej kadencji- Paweł Skutecki znany ze swojej aktywnej działalności społecznej, apeluję o doniesienie do prokuratury, Izby Lekarskiej oraz Rzecznika Praw pacjenta na podstawie art. 304 paragraf 2 kodeksu postępowania karnego, o możliwość popełnienia przestępstwa i ujawnienie osób, które wskazuje w swoim poście.

Na obecny moment Dawid Ciemięga nie zabrał stanowiska w sprawie zarzutów internautów na swoim profilu społecznościowym.

Dawid Ciemięga nie po raz pierwszy jest odbierany jako osoba kontrowersyjna. Został nawet okrzyknięty w sieci celebrytą. To wszystko za jego sprawą gorliwego przeciwdziałania działalności rodziców, którzy sprzeciwiają się ryzykownemu przymusowi szczepień ich dzieci, jak również lekarzom promującym zdrowy styl życia, którzy również podkreślają ryzyko szczepień. Owocem przeciwdziałania jest zaangażowanie się w stworzenie filmu, który ma na celu pokazać według twórcy prawdziwe oblicze tych osób. Chce wyciągnięcia konsekwencji prawnych. Nazywa ich antyszczepionkowcami oraz oszołomami internetu. Kim jednak jest spora grupa społeczna, przeciw której występuje? Na celowniku jest Justyna Socha- Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Kim jest: https://stopnop.com.pl/justyna-socha/

W większości są to rodzice dzieci, które doznały powikłań poszczepiennych, rodzice którzy poznali na własnej skórze błędy systemu medycznego.

Co z filmem? Póki co go nie ma. Jednak środki zostały zebrane i nawet projekt otrzymał zapewnienie wsparcia merytorycznego, organizacyjnego, prawnego i finansowego przez Naczelną Radę Lekarską.

Dlaczego “antyszczepionkowcy” wiele na to wskazuje, że zaczęło się od wpisu Dawida Ciemięgi na temat głośnej sytuacji o szczepionkach przeznaczonych do utylizacji ze względu na przerwanie ciągu chłodniczego w parze szły doniesienia o utylizacji szczepień w ciałach dzieci.

Wypowiedź Dawida Ciemięgi z dnia 9.02.2018 r.

Jednak na stronie Ministerstwa można było przeczytać zupełnie inna informację:

Oczywiście ta rozbieżność między informacjami nie pozostala bez komenatrza internautów, który był negatywny.

Ocenę sytuacji pozostawiamy naszym czytelnikom.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katrin
Katrin
4 lat temu

I tak ma wyglądać pomoc chorym dzieciom!???? Raczej to zagrożenie ich stanu zdrowia i życia! Przecież to powinno być niedopuszczalne.

Szwedii
Szwedii
4 lat temu

No cóż dohtore powinien odpowiedzieć za narażanie zdrowia i życia najmłodszych pacjentów raz przed OIL dwa przed prokuratorem, tym bardziej gdyby okazało się że w takim stanie kwalifikował dzieci do szczepień.

Aneta
Aneta
4 lat temu

Sytuacja z dzisiejszego dnia.
Wchodzę do przychodni z córką (obie mamy grupę typuB) Pani w rejestracji mówi proszę wyjść przyjść o 10 bo są szczepienia w tej chwili.

Czyli rozumiem iż Pan doktor chory kwalifikuje dzieci do szczepień??
Przecież to karygodne!!!
Sam roznosi i zaraża,ma styczność ze zdrowym dzieckiem które ma zaraz być szczepione!!!

Słów brak!!!
Ale co się dziwić jak szczepia starymi szczepieniami? Po przerwanych ciagach?
Może nikt nie zauważy?!!!!
Wstyd!!!
TE dzieci to nasza PRZYSZŁOŚĆ!!!!!

Wiktor
Wiktor
4 lat temu

Bardzo dobry artykuł.
Wszystko zgodnie z prawdą.

Mama która kocha
Mama która kocha
4 lat temu

Zastanawiam się kogo by wybrał gdyby miał jedną szczepionkę a do wkłucia swoje dziecko i cudze dziecko. Przy czym dopisuje, że swoje dziecko kocha, a nie tylko posiada.

Czy zaszczepiłby swoje dziecko źle przechowywana szczepionka? W takich warunkach w jakich przyjmuje małych pacjentów z kaszlem w tle ? Odpowiedzi szczerej nie uzyskam ale sam sobie powinien zrobić taki test.

Kazdy kto kocha wie, że miłość jest bezwarunkową, najszczerszą i najsilniejsza. Ktoś kto kocha nie pozwoli wyrzadzic krzywdy, a ktoś kto jest wyprany z empatii będzie się podniecał rosnąca kasa na koncie i chora fascynacja jego “bohaterstwa” .

SliWi
SliWi
4 lat temu

Lekarz powinien dawać przykład, być profesjonalistą. Chory na anginę, przyjmujący pacjentów przez 24 h mimo aktywnej choroby lekarz jest jak pijany policjant na kierownicą radiowozu 😡 dzieci na oiomie niczego bardziej nie potrzebują jak infekcji która może się dla a ich skończyć powikłaniami. Wstyd!

sosnek
sosnek
4 lat temu
Reply to  SliWi

dokładnie!!!!!!!!

Marek
Marek
4 lat temu

Tak wyślijcie wszystkich lekarzy z infekcja na l4. Życzę powodzenia jak nie będzie miał was kto przyjąć bo teraz prawie każdy z czymś chodzi. Głupi to jednak naród. Oj głupi.

Gosia 68
Gosia 68
4 lat temu
Reply to  Marek

Jak to jest, że lekarz choruje??? Nie potrafi zastosować profilaktyki? Niech posłucha Inżyniera ZDROWIA – Pana Jerzego Ziębe i choroby się skończą. Z tego co wiem, to potrafi zwalczać ludzi, którzy mają pojęcie o normalnej medycynie. Karygodnym jest jednak fakt, że ten człowiek kwalifikuje dzieci do szczepień bez odpowiednich procedur. Toż to skandal i kryminał dla Ciemiegi!

ziom
ziom
4 lat temu
Reply to  Gosia 68

ojeeeej, jaka to antyreklama dla niego. Przecież lekarz nie powinien chorować. Powinien znać profilaktykę i ją stosować. Ale jak widać nie zna, więc jaki z tego morał?

atka
atka
3 lat temu
Reply to  ziom

Nie. Powinien iść na zwolnienie gdy jest chory. Zwłaszcza, gdy szczepi dzieci. No ale on przecież, tak jak cały resort zdrowia umywa rączki od późniejszych NOP, nieistotne, że dzieciak miał powikłania, bo zaraził się od doktorka..

Polak
Polak
4 lat temu
Reply to  Marek

od 10 lat ja i moja rodzina nie chodzi do “lekarzy” i dlatego jesteśmy zdrowi !!!!!!!!!

Kamil Osięglewski
Kamil Osięglewski
4 lat temu

Fantastyczny post doktora Ciemięgi! Za jednym zamachem obnażył słabość, zagrożenia, jak i niewydolność państwowej służby zdrowia, oraz podejście takich właśnie lekarzy! I gdzie oni mają znaleźć czas, by choćby nie tylko znaleźć badania, ale i porównywać je, analizować i wyrobić swoje zdanie? Panie doktorze, może mniej postów na mediach społecznościowych, które wychwalają szczepienia, a więcej uwagi skupi pan na nie wymiotowaniu, czy braniu leków, bo naraża Pan pośrednio rodziców dzieci, którzy czytają te Pana wypociny bez badań, na wstrzykiwanie w swoje dzieci związków, które nie były rzetelnie przebadane na bezpieczeństwo i skuteczność, ale też naraża Pan swoich pacjentów bezpośrednio na to, że swoim złym stanem zdrowia i nienależytą higieną pracy może Pan podjąć nie taką decyzję, jak podjałby wypoczęty, należycie do służby przygotowany doktor na Pana miejscu.

Apeluję o rozwagę, odpowiedzialność i rozum!

Life is brutal XD
Life is brutal XD
4 lat temu

W ogóle , to doktor.. nie dość , że sam mówił właśnie jak trzeba się zachowywać gdy się jest chorym na grypę ,a co robi… ? idzie do ludzi na OIOM, albo do dzieci , które mają być szczepione..? Szok. Mówił o tym , że nie szczepione zdrowe dzieci są zagrożeniem, a sam stanowi zagrożenie. To raz
A dwa , to mam takie przemyślenie , że obnażył się tutaj jako prawie narkoman – lekoman. Wciąż pisze że coś łyka…to to..to tamto. Gratulacje.

trackback

[…] Dawid Ciemięga publicznie przyznaje, że ryzykuje zdrowie pacjentów? […]

cheap pamelor
3 lat temu

I’m also commenting to let you be aware of of the cool discovery my child encountered checking your blog. She came to understand a wide variety of details, most notably how it is like to have a marvelous coaching heart to get folks easily fully grasp a variety of complicated matters. You actually did more than my desires. I appreciate you for delivering such good, dependable, edifying and also cool guidance on that topic to Evelyn.