fbpx
 

Analiza: specustawa narusza wolności obywatelskie.

Jacek Hoga z fundacji Ad Arma analizuje specustawę z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Na samym poczatku dziwi sie, że trzeba było w trybie nadzwyczajnym przyjmować ustawę dotyczącą epidemii. Na coś takiego państwo pod względem prawnym powinno być gotowe od dawna.


Najwazniejsze: niektóre zapisy są wprowadzone na stałe.
Premier uzyskuje prawo do wprowadzenia prawa w trybie natychmiastowej wykonalności i nie wymaga uzasadnienia.

Obowiązek kwarantanny może być przedłużany wielokrotnie, na mocy decyzji urzędnika, poprzez subiektywne uznanie – jesli jest zagrożone zdrowie lub życie. Jest to prawo wpisane na stałe, nawet gdy epidemia ustanie.

Na mocy rozporzędzania Rada Ministrów może ograniczać wolności obywatelskie i konstytucyjne. Bez trybu ustawy, nawet po ustaniu epidemii.

Podsumowanie Jacka Hogi: Po ustaniu kryzysu, ta ustawa musi byc usunięta z porządku prawnego. Bo nasze wolności( ktorych niewiele zostało) sa dużo bardziej ograniczone.

Kris

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

W samej Lombardii jest więcej zgonów niż w Chinach!

pon. mar 23 , 2020
Problen zakażeń koronawirusem dotyczy całych Włoch. Jednak w jednym regionie Lombardii jest więcej ofiar śmiertelnych wirusa niż w Chinach. W Lombardii zmarło do tej pory 3456 osób, a w Chinach 3245 osób. Według dyrektora laboratorium mikrobiologii klinicznej w Sacco Marii Rity Gismondo wirus mógł zmutować. Dlatego w tym regionie dzieje […]
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x