| |

Czujny.pl jako pierwszy informował o sytuacji w więzieniach. Naszym tropem idą inne media.

Czujny.pl jako pierwszy portal w Polsce poinformował o dramatycznej sytuacji w polskich więzieniach. Podczas przeprowadzonego przez nas śledztwa dziennikarskiego, ujawniliśmy też skandaliczną postawę Służby Więziennej i ucieczkę przed naszymi pytaniami na zwolnienie przez Panią Rzecznik Prasową SW. O sprawie pisaliśmy tu:

https://www.czujny.pl/dwa-przypadki-koronawirusa-w-szczecinskim-areszcie-dramatyczny-apel-o-pomoc-zza-krat-wladze-to-ukrywaja/

Mainstreamowe media śladem czujny.pl

Z blisko dwutygodniowym opóźnieniem, sprawą zajęły się również mainstreamowe media. Sprawa jest na tyle poważna, że nie będziemy się licytować, ani rzucać oskarżeń, że tak późno. Niemniej jednak cieszymy się, że apel czujny.pl o nagłośnienie sprawy, nie pozostał bez echa. Oto materiał polsatowskiej “Interwencji”:

https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2020-03-30/czy-koronawirus-jest-w-wiezieniach/

Kadr z reportażu “Interwencji” telewizji Polsat

Epidemiczne puszki Pandory

Według przekazywanych w mediach informacji dotyczących koronawirusa, cała jego podstępność polega na tym, że rozwija się on w organizmie zakażonego – przez pierwsze kilka dni – zupełnie bezobjawowo. W tym czasie osoba zakażona, może zarażać kolejne osoby z którymi ma kontakt. Areszty śledcze, domy poprawcze, czy np. oddziały psychiatrii sądowej (gdzie ludzie przetrzymywani są w dużych skupiskach pod przymusem), codziennie i naprzemiennie obsługiwane są przez dużą ilość funkcjonariuszy i personelu, który przychodzi z zewnątrz. Pracownicy rotują mając po pracy tysiące interakcji i możliwości zakażenia. Również posiłki są wydawane w tych placówkach w sposób narażający je na kontakt z dużą ilością osób.

Konkluzja jest jedna. Jeżeli ktokolwiek z personelu placówek zamkniętych zostanie zarażony koronawirusem, a w czasie bezobjawowym przyjdzie do pracy – to przebywający w środku ludzie, wraz z personelem, nie mają praktycznie żadnych szans w starciu ze śmiertelnym wirusem i nieunikną zarażenia.

Czujny.pl zbada sprawę pod kątem prawnym. Tymczasem udostępniajcie ten artykuł – gdyż życie tysięcy ludzi jest w Waszych rękach.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
หนังav
3 lat temu

Ꮤhat’s up, this weekend is fastidioսs in favor of me, since this point in time i am reading this enormous educational piece of writing here at mʏ house.

tinder site
3 lat temu

tinder login, how to use tinder https://tinderdatingsiteus.com/

100% free dating sites no fees

free online dating websites http://freedatingsiteall.com