fbpx
 

Jak rząd wprowadza zamordyzm.

2

Skandal! Wolności obywatelskie sa ograniczane przez rozporządzenie premiera RP.

Powyższe tweety Kancelarii Premiera to tylko fragment smutnej twórczości rządu, która ogranicza nasze wolności.

Nieprzygotowane, pisane na kolanie, nie logiczne. Na przykład: 17 latek nie wyjdzie do sklepu po mleko dla babci, nie pojdziemy pobiegac sami do parku itd…Te i inne czynności zakazane są bliżej nie ustaloną karą, od 5 tys do 30 tys. zł.

Akty prawne, które mogą ograniczac nasze wolności muszą być stanowione przez parlament za pomoca ustawy. W Konstytucji RP czyli w ustawie zasadniczej, w akcie prawnym najwyższego rzędu jest napisane:

Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA

art. 31

… pkt 3: Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Na nieprzewidziane wypadki, takie jak kleski żywiołowe, epidemie itd. mamy instytucję “stanu wyjatkowego”. Wtedy w ramach obowiązującego prawa wprowadza się stan wyjątkowy i można ograniczyć czasowo prawa i wolności obywatelskie.

ALE rodzi to dalsze konsekwencje.

Państwo zawiesza na tenczas pobór danin i nie może przeprowadzić żadnych wyborów w trakcie trwania stanu wyjątkowego i 90 dni po jego ustaniu.

A na to nasz rząd nie chce sobie pozwolić…. 🙁

Nie kwestionujemy prawa rządu do reagowania na problemy. Od tego jest, żeby interweniować też w kryzysowych chwilach. Ale TYLKO w ramach przewidzianych przez ustawę. Uważamy, że rząd działa z pełną świadomością i premedytacją, wbrew obowiązującemu prawu.

Na sam koniec pozwolimy sobie na czarny humor:

Pojawiły się juz ogłoszenia/dowcipy po rozporządzeniu, ktore uniemożliwia nieletnim wyjścei samemu z domu:

Wyprowadzę nieletniego na spacer. Cena do ustalenia na priv.”

Kris

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tinder dating
1 rok temu

tinder online , what is tinder https://tinderdatingsiteus.com/

dating free
1 rok temu

free dating sites http://freedatingsiteall.com

Next Post

Chińczycy z powrotem wcinają nietoperze.

śr. kw. 1 , 2020
Psy, koty,nietoperze i inne “chińskie przysmaki” znowu są sprzedawane w Państwie Środka. Stłoczone w klatkach przerażone psy i koty na rynku Guilin, południowozachodnie Chiny. Zostaną żywe sprzedane i zawędrują na stoły rodzin chińskich w porze obiadowej. Teraz trudniej zrobić zwierzętom na targu zdjęcia. Ochrona nie pozwala. Nietoperze, jaszczurki skorpiony to […]
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x