Globalny koncern farmaceutyczny ściśle monitoruje pandemie i wspiera produkcje szczepionek

GSK globalny koncern farmaceutyczny udostępnił na swojej stronie informacje:

GSK ściśle monitoruje pandemię COVID-19 i wspiera globalne wysiłki na rzecz walki z wirusem. Od momentu wybuchu aktywnie badamy sposoby pomocy, dzięki naszej wiedzy i wiedzy specjalistycznej, a także chronimy zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników oraz zarządzamy naszymi globalnymi łańcuchami dostaw, aby wspierać pacjentów i konsumentów zależnych od naszych produktów.”

Wspieranie badań i produkcji kandydatów na szczepionki COVID-19

Udostępniamy naszą technologię adiuwantów szczepionek naukowcom i organizacjom pracującym nad obiecującymi kandydatami na szczepionki COVID-19 i platformami technologicznymi. Zastosowanie adiuwanta ma szczególne znaczenie w sytuacji pandemicznej, ponieważ może zmniejszyć ilość białka w szczepionce wymaganą na dawkę, umożliwiając wytworzenie większej dawki szczepionki, a tym samym przyczyniając się do ochrony większej liczby osób.

Współpracujemy z kilkoma firmami i grupami badawczymi z całego świata, w tym z University of Queensland, Clover Biopharmaceuticals i ostatnio Xiamen Innovax Biotech Co., Ltd. 

Wczesne wskazania na korzyść adiuwanta odnotowano w pierwszych eksperymentach przedklinicznych w ramach jednej ze współpracy. GSK oczekuje, że zostaną zgłoszone dane z różnych współpracy w ciągu najbliższych trzech miesięcy, które będą stanowić informacje o dalszych krokach w rozwoju klinicznym kandydatów na szczepionki. Firma bada także możliwości udostępnienia dostępnych mocy produkcyjnych, aby pomóc w produkcji na dużą skalę i produkcji ewentualnej szczepionki”.

Mamy pandemie, mamy stan epidemii plus bardzo zaangażowany koncern farmaceutyczny. Drodzy czytelnicy wnioski wysnujcie sami.

Źródło: https://www.gsk.com/en-gb/media/resource-centre/our-contribution-to-the-fight-against-2019-ncov/?linkId=100000011560032

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments