| |

Polscy ustawodawcy dali wstępną zgodę na zwrot mienia utraconego podczas holokaustu?!

Haaretz to najstarszy poranny żydowski dziennik , założony w 1919 r.

Przez ostatnie lata prowadzi antypolską działalność. W 2007 roku opublikował kuriozalny komiks o holocauście:

karta z komiksu


Historia dzieje się w 1944 roku w Generalnej Guberni, w Polsce. Bohaterki to trzy żydowskie dziewczynki, które uciekały przez las. Jedna przewraca się na ziemię.

– “Jest wystarczająco brudna, by wyglądać na Polkę” – mówi jej koleżanka i ją zostawiają.

Pozostałe dwie wsiadają do pociągu, w którym robotnicy- Polacy jadą na roboty do Rzeszy. W pociągu dziewczynki zastają patologię. Brudni, niechlujni, śmierdzący i pijani Polacy. Dziewczynki szybko zostają zdemaskowane:
– “Popatrz Władek, jaki brzydki nos! Założę się, że to nie Anna i Maria, tylko Rachela i Estera” – mówi jeden z Polaków.

– “Na następnej stacji oddamy je Niemcom i dostaniemy jeszcze wódki” – wtóruje mu drugi. Jeszcze inny wyraża nadzieję, że Bóg spali Żydów w ogniu piekielnym.
Dziewczynkom docierają do najbliższej stacji i wymykają się oprawcom. Tam spotykają “dobrego Niemca”, który daje jednej z nich kostki cukru i ostrzega, by nie wracały do pociągu.
Dziewczynki nie wracają a pociąg z diabolicznymi Polakami zostaje zbombardowny.

W tym tygodniu w sejmie propcedowano społeczny projekt, pod roboczą nazwą ” Stop 447″. Chodziło o penalizację zgody przez polskich urzędników na “uroszczenia” organizacji żydowskich.
Projekt trafił do “zamrażarki sejmowej”, czyli jego dalsze procedowanie jest odłożone w czasie.
Od długich lat niektóre organizacje żydowskie ale z poparciem państwa Izrael i żydowskich mediów działają na rzecz wymuszenia od państwa polskiego (ale i nie tylko polskiego) odszkodawania za mienie zmarłych w czasie II wojny światowej, pochodzenia żydowskiego i nie pozostawili spadkobierców.
Według prawa cywilizacji łacinskiej, świata Zachodu, spadek przypada na rzecz skarbu państwa, jeśli zmarły nie pozostawia spadkobierców.

Organizacje żydowskie szukają precedensu, pretekstu, na podstawie którego państwo polskie uzna te uroszczenia, wyceniane na niebagatelną kwotę kilkuset miliardów dolarów.

A co o obecnej sytuacji pisze poczytny Haaretz? :

“Polscy ustawodawcy udzielają wstępnej zgody na zwrot mienia utraconego podczas Holokaustu. Rządząca w kraju partia Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwia się skrajnie prawicowym próbom zablokowania państwa przed spełnieniem prośby USA o odszkodowanie osobom, które przeżyły Holocaust, za mienie skonfiskowane podczas II wojny światowej.

Polscy ustawodawcy w czwartek wyrazili wstępną zgodę na projekt ustawy, która blokowałaby polskie państwo przed spełnieniem wniosku USA o odszkodowanie dla osób, które przeżyły Holocaust, za wartość nieodebranej własności żydowskiej pozostającej w rękach państwa.

Projekt ustawy, inicjatywa obywatelska, ma na celu ochronę państwa polskiego przed potencjalnymi roszczeniami wynikającymi z amerykańskiej ustawy JUST Act z 2017 r.

Ustawa wymaga od sygnatariuszy Konferencji Ery o Holokauście w 2009 r. W celu zapewnienia rekompensaty za nieodebrane mienie żydowskie, na przykład poprzez wspieranie edukacji o Holokauście lub osób potrzebujących pomocy.

W uzasadnieniu ustawa stwierdza, że ​​wymaganie od Polski odszkodowania byłoby „bezzasadne i rażąco niesprawiedliwe”, ponieważ państwo i jego obywatele padli ofiarą niemieckiej agresji podczas II wojny światowej i nigdy nie otrzymywali odszkodowania.

Krytycy ustawy mają wątpliwości, czy Polska powinna obawiać się powodzi roszczeń odszkodowawczych, ponieważ amerykańska ustawa nie wyróżniła Polski i nie powiedziała, w jaki sposób należy egzekwować ten wymóg.

Ustawa przeszła pierwszy z trzech odczytów przy wsparciu rządzącej w Polsce partii konserwatywnej Prawo i Sprawiedliwość (PiS) oraz prawodawców z prawicowej partii Konfederacji.

Pomimo poddania go pod głosowanie, PiS wcześniej ostro skrytykował ustawę, mówiąc, że jej inicjatorzy, związani z skrajnie prawicową, chcą podważyć partnerstwo Polski z USA.”

żródło: Haaretz

W artykule pada wiele ciekawych stwierdzeń ale chyba najbardziej zaskakująca opinia to, że “polscy ustawodawcy dali wstępną zgodę na zwrot mienia utraconego podczas holokaustu”. 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
3 lat temu

No bo dali. Zobaczcie jak zagłosowali posłowie nad projektem ustawy stop447.

XMCPL
3 lat temu

Zycie, uswiadomil sobie, bardzo przypomina piosenke. Na poczatku jest tajemnica, na końcu – potwierdzenie, ale to w srodku kryja sie wszystkie emocje, dla ktlrych cala sprawa staje sie warta zachodu. – Nicholas Sparks

Pianino Programy
3 lat temu

Zycie przesycone jest abstrakcja i mozemy cos z niego zrozumiec jedynie dzieki intuicji. – David Lynch

Ekonomia Finanse
3 lat temu

Zycie pisze najbardziej oryginalne, najbardziej komiczne, a jednoczesnie najbardziej dramatyczne scenariusze. – Wislawa Szymborska