fbpx
 

Biebrzański PN- plan drogi ekspresowej S16 i walka z pożarem- zobacz!

3

Biebrzański Park Narodowy, największy w Polsce. Duma Podlasia. Chroni cenne przyrodniczo obszary bagienne. Ostoja wielu rzadkich gatunków roślin oraz zwierząt. Dom dla ssaków, ptaków w tym wodno-lądowych, ryb, płazów, gadów, owadów.

Najpierw mnóstwo osób: mieszkańcy, rolnicy i ekolodzy chcieli uratować go nieskutecznie przed drogą ekspresową, a teraz walczą z groźnym żywiołem- ogniem.

W 2019 r. internet “krzyczał” o zagrożeniu dla Biebrzańskiego Parku Narodowego. Zagrożeniem miała być realizacja drogi ekspresowej S16. Społeczność, rolnicy i ekolodzy protestowali. Głośno mówili o zagrożeniu Biebrzy. Zmianie przepływu wód, przecięciu pół i łąk. Zniszczeniu krajobrazu, zanieczyszczeniu przyrody. Stratach dla zwierząt, rolników, okolicznych mieszkańców. Planowaną drogą miało przejeżdżać 20 tysięcy samochodów na dobę. Przeciwnicy tej ingerencji w Park Narodowy, dowiedzieli się o tych planach z nieoficjalnego źródła.

Rządzący przygotowali dokumenty, uchwały i zawarli umowę. Mieli zupełnie odmienne zdanie w tym temacie. Droga ekspresowa ma być gotowa w 2025 roku.

Po 6 dniach pożaru niebezpieczny żywioł udało się opanować. Działania gaśnicze wciąż mają miejsce. Trwa dogaszanie. Istnieje ryzyko powrotu pożaru. Spłonęło ponad 5 tysięcy hektarów. W sobotę rano będą podjęte dalsze kroki dotyczące akcji gaśniczej. Uznaje się, że do pożaru mogło dojść z powodu wypalania traw. Żywioł pochłonął część domu bogatej roślinności i rzadkich gatunków zwierząt.

JKS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Biebrzański PN- plan drogi ekspresowej S16 i walka z pożarem- zobacz! […]

Jestem
Jestem
2 lat temu

Pis

tinder dating
1 rok temu

tinder online , tinder online https://tinderdatingsiteus.com/

Next Post

Krzysztof Bosak stanowisko ws przymusowych szczepień

sob. kw. 25 , 2020
Krzysztof Bosak- kandydat na Prezydenta udzielił wywiadu dla wRealu24. Został zapytany o poglądy w sprawie przymusowych szczepień. “Wydaje mi się, że Minister Szumowski trochę się za mocno rozpędził. Maseczki są środkiem ochrony na czas rozwoju epidemii, a nie jakąś karą za brak szczepionki. Można zrozumieć z wypowiedzi Ministra, że będziemy […]
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x