|

TREŚĆ wniosku do Szumowskiego- brak odpowiedzi skończy się sądem i Trybunałem

Na portalu społecznościowym w dniu 19 kwietnia, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP dodało post informujący, że prawnik szykuje wniosek do Ministra Zdrowia. Oczekują rzetelnej i wyczerpującej odpowiedzi. W przeciwnym razie podadzą Szumowskiego do Sądu.

O tym pisaliśmy tutaj:

https://www.czujny.pl/szumowski-do-sadu-prawnik-szykuje-wniosek/

Treść wniosku o udostępnienie informacji publicznej, ktory wpłyną 22 kwietnia do Ministra Zdrowia, złożony przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP:

Do

Ministra Zdrowia

ul. Miodowa 15

00-952 Warszawa

W imieniu własnym na podstawie art. 2 w zw. z art. 14 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.) wnosimy o udzielenie informacji publicznej zgodnie z żądanym zakresem:

1/ Czy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od dnia 10 marca 2020 r. przekazała Ministrowi Zdrowia komunikat dotyczący ogłoszenia pandemii oraz jakiekolwiek inne dokumenty odnośnie pandemii Covid-19, wirusa SARS-CoV-2? Jeśli tak, wnosimy o udostępnienie kopii otrzymanych dokumentów.

2/ Wnosimy o podanie listy producentów testów na Covid-19, wirusa SARS-CoV-2 dostępnych na terytorium Polski wraz ze specyfikacją tych testów i wskazaniem czy mogą one być używane do diagnostyki medycznej oraz diagnostyki chorób zakaźnych. Wnosimy również o podanie stopnia prawdopodobieństwa uzyskania wyniku pozytywnego, przy braku wirusa i prawdopodobieństwo uzyskania wyniku negatywnego, przy obecności wirusa w pobranym materiale z podziałem na poszczególne testy. Jak wiarygodne są oryginalne sekwencje genomu z chińskich laboratoriów, również biorąc pod uwagę 1495 mutacji wirusa z sześciu kontynentów?

3/ Czy Minister Zdrowia dysponuje badaniami, które dowodzą spełnienia czterech postulatów Kocha stosunku do wirusa SARS-CoV-2 i chorych na Covid-19?

Postulat 1 – Drobnoustrój musi być obecny u wszystkich osób mających daną chorobę i powinien mieć związek ze zmianami chorobowymi.

Postulat 2 – Drobnoustrój musi być wyizolowany w czystej kulturze od osoby chorej.

Postulat 3 – Drobnoustrój, wyizolowany od chorej osoby, po wprowadzeniu do ludzi lub zwierząt musi wywołać tę samą chorobę.

Postulat 4 – Drobnoustrój należy ponownie wyizolować w czystej kulturze od eksperymentalnie zakażonego człowieka lub zwierzęcia w celu spełnienia trzeciego postulatu.

Jeśli Minister posiada takie badania, wnosimy o podanie informacji dotyczących podmiotów przeprowadzających te badania i udostępnienie kopii wyników badań.

4/ Czy Minister Zdrowia zlecał przeprowadzenie jakichkolwiek badań dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2 przed ogłoszeniem przez MZ w dniu 13 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii?

5/ Jakie badania/raporty zespołów ekspertów były podstawą stwierdzenia przez Ministra Zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego na terytorium Polski i wydania rozporządzenia z dnia 13 marca 2020 r., a następnie rozporządzenia w sprawie ogłoszenia stanu epidemii z 31 marca 2020 r.? Wnosimy o udostępnienie listy ekspertów sporządzających raporty oraz treści raportów/badań.

6/ Wnosimy o udostępnienie treści wniosku Głównego Inspektora Sanitarnego skierowanego do Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii na terytorium Polski wraz z załącznikami.

7/ Jakie badania/raporty były podstawą uznania przez Ministra Zdrowia choroby COVID-19, powodowanej przez wirus SARS-CoV-2 za chorobę wysoce zakaźną? Wnosimy o udostępnienie listy ekspertów sporządzających raporty oraz treści raportów/badań.

8/ Z jakich powodów COVID-19 nie ma statusu choroby wysoce zakaźnej na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej?

9/ Co było powodem zmiany przez Ministra Zdrowia stanowiska w sprawie obowiązku noszenia maseczek ochronnych (wypowiedź Ministra Zdrowia z dnia 26 lutego 2020 r. w rozmowie z redaktorem Robertem Mazurkiem wskazująca na ich bezużyteczność)? Czy maseczka ochronna zabezpiecza osobę ją noszącą przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2? Czy maseczka ochronna zabezpiecza inne osoby od zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 od osoby noszącej maseczkę? Czy były w tym przedmiocie przeprowadzone badania? Jeśli tak, to przez kogo i jakie są ich wyniki? Wnosimy o udostępnienie kopii tych badań. Jakie są zagrożenia dla zdrowia związane z ciągłym noszeniem maseczek?

10/ Kto jest autorem procedury postępowania w stosunku do osoby podejrzanej o COVID-19 lub z potwierdzonym jej rozpoznaniem z dnia 13 marca 2020 r., zaakceptowanej przez Głównego Inspektora Sanitarnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat użycia przymusu bezpośredniego wobec osób podejrzanych o zachorowanie lub chorych? Czy była ona konsultowana z Ministerstwem Zdrowia? Jakie badania/raporty stanowiły podstawę jej wydania?

11/ Jakie badania/raporty/powody stanowiły podstawę braku wydania przez Ministra Zdrowia kolejnego komunikatu w sprawie wstrzymania szczepień ochronnych od dnia 19 kwietnia 2020 r., mimo iż wcześniej były one wstrzymane, a oficjalnie sytuacja epidemiczna dotychczas nie uległa poprawie? Wnosimy o udostępnienie kopii raportów/badań.

12/ Na jakiej podstawie Minister Zdrowia uznał, iż wybory w trybie normalnym mogą się odbyć najwcześniej za 2 lata? Wnosimy o udostępnienie kopii raportów/badań stanowiących podstawę takiego stanowiska.

13/ Na jakiej podstawie Minister Zdrowia uznał, że do zakończenia epidemii trwania obostrzeń konieczne jest zaszczepienie wszystkich szczepionką, która jeszcze nie została przebadana oraz dopuszczona do obrotu? Jaka jest gwarancja, że szczepionka będzie skuteczna, jeśli nie ma nawet pewności co do stabilnej immunizacji lub stabilizacji samego wirusa (do 27 marca zidentyfikowano 1492 jego mutacje)?

14/ Na jakiej podstawie Minister Zdrowia uznał, że niedopuszczona jeszcze do obrotu szczepionka będzie bezpieczna, skoro w szybkiej ścieżce badań pomijana jest faza jej testów na zwierzętach, a historia badań szczepionki na SARS dowodzi, że wzmocnienie zależne od przeciwciał (ADE), gdy wirus wnika do komórek gospodarza, powoduje większą zakaźność w przypadku narażenia na dzikiego wirusa, prowadząc do śmiertelnych infekcji płuc?

15/ Czy zostanie nałożony powszechny obowiązek przyjęcia szczepionki na wszystkich obywateli?

16/ Kto poniesie odpowiedzialność za powikłania szczepionki na COVID-19 i wirusa SARS-CoV-2, którą według Ministra Zdrowia muszą otrzymać wszyscy Polacy (15.04.2020, TVP Info)?

17/ Skąd pochodzą środki na badania nad szczepionką przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, którymi dysponuje Agencja Badań Medycznych? Jaki jest skutek rozmów z amerykańskim National Institutes of Health (NIH) i dr. Anthony’m S. Fauci – Dyrektorem Instytutu Chorób Zakaźnych w Waszyngtonie oraz Billem Gatesem?

18/ Ile testów w kierunku grypy wykonano w Polsce w latach 2016-2019 ?

19/ Ile z wykonanych testów potwierdzano wirusa grypy oraz jaka jest skuteczność testu na grypę w porównaniu do skuteczności testu na COVID-19?

20/ Ile wszystkich zgonów z powodu niewydolności oddechowej odnotowano w Polsce w okresie od dnia 12 marca 2019 r. do dnia 22 kwietnia 2019 r. ?

21/ Ile wszystkich zgonów z powodu niewydolności oddechowej odnotowano w Polsce w okresie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 22 kwietnia 2020 r. ?

22/ Jakie są szacowane przez Ministra Zdrowia koszty problemów zdrowotnych u całej polskiej populacji wynikających ze stresu, braku ruchu, braku przebywania na świeżym powietrzu, braku przebywania na słońcu, niedotlenienia i innych negatywnych skutków noszenia maseczek, braku dostępu do usług medycznych będących skutkiem powszechnej izolacji i kwarantanny oraz sparaliżowaniem systemu ochrony zdrowia? Ile osób już straciło i może wkrótce w związku z tym stracić zdrowie i życie?”

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP wymaga wyczerpującej odpowiedzi, w innym razie skieruje sprawę do sądu, a jak będzie taka potrzeba to do Trybunału Konstytucyjnego!

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M.z
M.z
4 lat temu

Bardzo dobrze ja również jestem przeciw szczepionkom i antenom 5 g oraz to co puszczają z nieba chemistral

radek44
radek44
4 lat temu
Reply to  M.z

Tak powinno postępować z ludźmi decydentami (Szumowski) gdy ich postępowanie jest sprzeczne z ogólnie przyjętymi zasadami wolności

Pollack
Pollack
4 lat temu

Uwaga…
Literówki w pkt. 13 i pkt. 20

Reszta sensowna.

Waldemarius
Waldemarius
4 lat temu

Tak, to dobre posunięcie. Trzeba pisać pisma. One mogą wskazać przy braku odpowiedzi z kim mamy do czynienia i zacząć, to zmieniać. Musimy skończyć z milczeniem rządzących w kwestiach dotyczących nas samych. Musimy uświadomić sobie, że my jesteśmy suwerenem a nie Ci co są w urzędach państwowych. Przecież Państwo, to my! Urzędnicy, tj. Prezydent Państwa, Premier, Ministrowie, Sejm i Senat są na usługach Państwa, nie do kreowania swoich i lobbystów interesów. Wszystko wywrócili do góry nogami. Nie chodzi tu o konkretną partię, bo wszystkie się w to wpisały. Czas zmienić system. Powinniśmy myśleć o zarządzaniu bezpartyjnym, bezpośrednim. Partie są nam do niczego nie potrzebne. To skupiska, które deprawują ludzi. Pozdrawiam i popieram.

Ba
Ba
4 lat temu

Prosimy o publiczne udostępnienie specyfikacji leku, jego działań niepożądanych i podania kto poniesie ewentualne konsekwencje w wypadku trwałego kalectwa lub śmierci osoby zaszczepionej. Coś w tym rodzaju przydałoby się dopisać.

trackback

[…] TREŚĆ wniosku do Szumowskiego- brak odpowiedzi skończy się sądem i Trybunałem […]

trackback

[…] TREŚĆ wniosku do Szumowskiego- brak odpowiedzi skończy się sądem i Trybunałem […]

Czytelnik
Czytelnik
3 lat temu

Popieram. Dowody naukowe wskazują, że pandemia nie ma. Wskazują, że śmiertelność w tym roku jest mniejsza niż w poprzednich latach.

Komin
Komin
3 lat temu
Reply to  Czytelnik

Trzeba było napisać na miękkim papierze to mógł by sobie wytrzeć 4 litery A tak pójdzie do kosza taki wniosek ,szkoda papieru,to walka z wiatrakami już jest wszystko przygotowane na bowiazkowe szczepienia i czip,żadne protesty nie pomogą,módlcie się o uratowanie dusz

cheap flights
3 lat temu

Magnificent beat ! I wish to apprentice at the same time as you amend your site, how can i subscribe
for a blog site? The account aided me a acceptable deal.
I were a little bit familiar of this your broadcast offered brilliant transparent idea

cheap flights
3 lat temu

Howdy! Someone in my Facebook group shared this website with
us so I came to check it out. I’m definitely enjoying the
information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my followers!
Great blog and great style and design.

cheap flights
3 lat temu

Wow that was odd. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear.
Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyways, just wanted to say excellent blog!

cheap flights
3 lat temu

Undeniably imagine that that you stated. Your favourite justification appeared to be on the net the simplest
factor to be aware of. I say to you, I certainly get irked while folks consider issues that they just do not recognize about.
You managed to hit the nail upon the top and also outlined
out the whole thing with no need side effect , folks could take
a signal. Will likely be back to get more. Thanks

tinyurl.com
3 lat temu

Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.

I’ll be sure to bookmark it and come back to read
more of your useful info. Thanks for the post. I will certainly comeback.

http://friendsfollow.com/members/lowellkau/profile/

Hi, I do think this is a great web site. I stumbledupon it 😉 I will come back
yet again since i have saved as a favorite it. Money and
freedom is the best way to change, may you be rich and continue to guide
other people.

gamefly
3 lat temu

Fastidious response in return of this difficulty with solid arguments and telling the whole thing concerning that.
games ps4 allenferguson games ps4

http://bit.ly/3cwWYPe

Asking questions are genuinely good thing if you are not understanding something entirely,
however this article offers fastidious understanding even. ps4
games 185413490784 ps4 games

ps4 games
3 lat temu

I savor, cause I discovered exactly what I used to be having a look for.
You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye

bit.ly
3 lat temu

Hello, I think your website might be having browser compatibility issues.
When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it
has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
Other then that, awesome blog!

tinyurl.com
3 lat temu

Article writing is also a fun, if you be acquainted with then you can write otherwise
it is complex to write.

tinyurl.com
3 lat temu

My brother suggested I would possibly like this blog. He was once entirely right.
This publish truly made my day. You cann’t believe simply how
much time I had spent for this info! Thank you!

minecraft games
3 lat temu

Hi there Dear, are you genuinely visiting this website regularly,
if so after that you will without doubt take fastidious experience.