fbpx
 

Śmierć Magellana – kartka z kalendarza.

2

27 kwietnia 1521 r. Ferdynand Magellan na Filipinach pomagał jednemu lokalnemu wodzowi w inwazji na sasiednią wyspę. Został wtedy zabity zatrutą strzałą.

Ferdynand Magellan portugalski żeglarz na służbie króla Hiszpanii miał cel: znależć nowa drogę do Wysp Korzennych. Po egzotyczne przyprawy z gałką muszkatałową na czele. Świat muzułmański blokowął najkrótsza morską drogę dookoła Afryki i wzdłuż brzegu Azji. Dlatego Magellan uznał, że podejmie ryzyko i opłynie świat jako pierwszy, z drugiej strony- od strony Ameryki Południowej do Indii.

Odkrył nową drogę, stąd nazwa cieśnina Magellana pomiędzy kontynentem Ameryki Południowej a wyspami.

Śmierć na jednej z filipińskich wysp pokrzyżowała jego plany. Ale jego misję ukonczyły załogi reszty statków, ktore przeżyły po niemal 3 latach wyprawę. Oni jako pierwsi opłyneli świat dookoła.

Kris

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tinder dating site
1 rok temu

tinder login, tinder app https://tinderdatingsiteus.com/

eris free dating site

dating sites free https://freedatingsiteall.com

Next Post

AIDS- zastrzyk, który niszczy wirus! Odtrutka! Dokumentacja patentu!

pon. kw. 27 , 2020
Marvin S. Antelman jest wynalazcą metoda wyleczenia AIDS za pomocą urządzeń z kryształów molekularnych czterotlenku srebra. Jego patent był ogłoszony już w 1994 r! Wynalazek zdumiewa i niósł nadzieję na realne uzdrowienie chorych z AIDS. Co się z nim stało dalej- takich informacji nie ma. Dotarliśmy do dokumentacji zarejestrowanego wynalazku […]
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x