NASA reaguje na COVID-19. Zobacz działania!

Dziedzictwo NASA dotyczące eksploracji kosmosu, badań i rozwoju technologii ludzkich spowodowało niezliczone innowacje, które dowodzą bezpośredniego i głębokiego wpływu inwestycji podatników w amerykański program kosmiczny na naszą jakość życia na Ziemi. Do technologii zaliczamy oczyszczanie wody, filtracje powietrza, dialize nerek i telemedycyne. Badania mające wpływ na produkcje szczepionek, terapie farmakologiczne i łagodzenie utraty kości. Są spekulacje co do zakresu transformacyjnych korzyści, jakie przyniosą powrót Ameryki na Księżyc dzięki programowi Artemis NASA i staraniom o umieszczenie pierwszych ludzi na Marsie.

NASA przyłączyła się do walki z koronawirusem.

Administrator NASA Jim Bridenstine oznajmił –

Siłą NASA zawsze była nasza zdolność i pasja – zbiorowa i indywidualna – do rozwiązywania problemów”,  

Wszystkie prowadzone prace pokazują, jak NASA jest wyjątkowo wyposażona w pomoc federalną w odpowiedzi na koronawirusa, wykorzystując pomysłowość naszej siły roboczej, mobilizując inwestycje poczynione w amerykańskiej agencji kosmicznej w celu zwalczania tej choroby oraz współpracując z partnerami publicznymi i prywatnymi w celu maksymalizacji wyniki .”

NASA 1 kwietnia ogłosiła ogólnopolskie zaproszenie do zgłaszania pomysłów na swojej wewnętrznej platformie crowdsourcingowej  NASA @ WORK, w jaki sposób agencja może wykorzystać swoją wiedzę i możliwości, aby pomóc narodowi w walce z koronawirusem. W ciągu zaledwie dwóch tygodni przesłano 250 pomysłów, zgłoszono ponad 500 komentarzy i oddano ponad 4500 głosów.

Oprócz wyzwania NASA @ Work pracownicy agencji opracowali pomysły i współpracowali z partnerami, aby szybko zareagować na kryzys zdrowotny w ciągu ostatniego miesiąca. 

Działania agencji obejmują:

Wentylator VITAL

Inżynierowie z NASA Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii zaprojektowali nowy wysokociśnieniowy respirator specjalnie przystosowany do leczenia pacjentów z COVID-19. Urządzenie, zwane VITAL (Ventilator Intervention Technology Accessible Locally), przeszło krytyczny test 21 kwietnia w Icahn School of Medicine w Mount Sinai w Nowym Jorku – epicentrum COVID-19 w Stanach Zjednoczonych – i obecnie jest w trakcie przeglądu zezwolenie na stosowanie w sytuacjach awaryjnych wydane przez Food and Drug Administration (FDA).

VITAL jest przeznaczony do leczenia pacjentów z łagodnymi objawami, utrzymując w ten sposób ograniczoną w kraju dostępność tradycyjnych respiratorów dla pacjentów z cięższymi objawami COVID-19.

Urządzenie można zbudować szybciej i łatwiej go konserwować niż tradycyjny wentylator, i składa się z znacznie mniejszej liczby części, co sprawia, że ​​jego produkcja jest bardziej ekonomiczna. Został zaprojektowany z myślą o użyciu części dostępnych obecnie dla potencjalnych producentów, ale nie konkurujących z istniejącym łańcuchem dostaw obecnie produkowanych respiratorów.

Kask nadciśnieniowy w dolinie kosmicznej

NASA Armstrong Flight Research Center w Kalifornii współpracowało ze szpitalem Antelope Valley Hospital, miastem Lancaster, Virgin Galactic, The Spaceship Company (TSC), Antelope Valley College i członkami grupy zadaniowej Antelope Valley, aby rozwiązać ewentualne braki krytycznego sprzętu medycznego w lokalnych społeczność.

Jednym z pierwszych wysiłków grupy zadaniowej było zbudowanie hełmu tlenowego do leczenia pacjentów z COVID-19 wykazujących niewielkie objawy i zminimalizowanie potrzeby stosowania przez nich wentylatorów. Urządzenie działa jak ciągła maszyna dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP) w celu wtłaczania tlenu do słabo funkcjonujących płuc pacjenta.

Urządzenie, zwane Hełmem Dodatniego Ciśnienia Aerospace Valley, zostało pomyślnie przetestowane przez lekarzy ze szpitala Antelope Valley. Firma kosmiczna rozpoczęła produkcję 500 w tym tygodniu, a 22 kwietnia wpłynęła do FDA prośba o zezwolenie na użycie w sytuacjach awaryjnych.

System odkażania powierzchni

Dzięki regionalnemu programowi rozwoju gospodarczego inżynierowie z NASA Glenn Research Center w Ohio współpracowali z firmą Ohio Emergency Products and Research w 2015 roku, aby poprowadzić rozwój i produkcję małego, przenośnego i ekonomicznego urządzenia, które odkaża przestrzenie, takie jak karetki pogotowia, w ciągu niecałej godziny i za ułamek kosztu obecnie używanych systemów. AMBUStat jest stosowany w samochodach policyjnych i innych obszarach do zabijania unoszących się w powietrzu i powierzchniowych cząstek wirusów. Teraz NASA prowadzi dodatkowe badania, aby nadal maksymalizować efektywność tego urządzenia na COVID-19.

Inżynier NASA, Mike Buttigieg, pracuje nad hełmem Aerospace Valley Positive Pressure Helmet, urządzeniem, które zostało pomyślnie przetestowane przez lekarzy w szpitalu Antelope Valley Hospital w Kalifornii. 
Firma kosmiczna rozpoczęła produkcję 500 w tym tygodniu, a 22 kwietnia wpłynęła do FDA prośba o zezwolenie na użycie w sytuacjach awaryjnych. 
NASA Armstrong Flight Research Center w Kalifornii współpracowało ze szpitalem Antelope Valley Hospital, miastem Lancaster, Virgin Galactic, The Spaceship Company (TSC), Antelope Valley College i członkami grupy zadaniowej Antelope Valley, aby rozwiązać ewentualne braki krytycznego sprzętu medycznego w lokalnych społeczność.

Źródło:

https://www.nasa.gov/press-release/nasa-contributes-expertise-ingenuity-to-covid-19-fight

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tinder site
3 lat temu

tindr , tinder website https://tinderdatingsiteus.com/