| |

Obrona pracowników policji. Pociągnięcie do odpowiedzialności!

Policja w sieci udostępnia informacje o liście wystosowanym przez Komendanta Głównego Policji. W liście dziękuję za stanowczą, adekwatną do sytuacji pracę policjantów wspominając o protestach i zgromadzeniach. Zapewnia wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które się temu sprzeciwaiają poprzez “hejt” wobec pracowników i ich rodzin.

Na stronie Facebook Polska Policja został udostępniony post👇

“Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk w związku z coraz częściej pojawiającymi się atakami i groźbami wobec policjantów i pracowników Policji oraz ich rodzin, w specjalnym liście zapewnił, że zawsze będzie bronił godności i dobrego imienia Policji oraz jej funkcjonariuszy i pracowników, a osoby, które dopuszczają się takich czynów, poniosą odpowiedzialność.

Komendant Główny Policji jednocześnie podziękował wszystkim policjantom i pracownikom Policji za służbę w tym trudnym dla wszystkich czasie, za zaangażowanie, poświęcenie oraz wzorowe wykonywanie swoich obowiązków.

insp. Mariusz Ciarka
Rzecznik KGP

Więcej: https://bit.ly/2TqUs4e

Policjantki, Policjanci,
Pracownicy Cywilni Policji

W związku z coraz częściej pojawiającymi się atakami hejtu wobec nas policjantów i pracowników cywilnych Policji oraz naszych rodzin zapewniam, że stoję z Wami w jednym szeregu, broniłem i zawsze będę bronił godności i dobrego imienia Policji oraz jej funkcjonariuszy i pracowników, a także zrobię wszystko by osoby, które kierują pod Waszym adresem groźby lub dopuszczają się bezpośrednich ataków, poniosły prawem przewidzianą odpowiedzialność. Nie ma mojej zgody na jakiekolwiek bezprawne działania wobec ludzi, którzy każdego dnia narażając własne życie i zdrowie, stoją na straży prawa w Polsce. Wiem, że realizując nałożone na nas obowiązki postępujecie zgodnie z przepisami, adekwatnie do zaistniałych sytuacji, również podczas zgromadzeń i protestów, niezależnie od tego, kogo reprezentują ich uczestnicy. Za to co robicie, każdego dnia dla bezpieczeństwa Polski i Polaków, należy Wam się szacunek, uznanie i zdecydowana większość naszych obywateli tak właśnie na Was patrzy.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że wszyscy musieliśmy spojrzeć na otaczający nas świat z zupełnie innej strony. Obawa o zdrowie i życie zmieniły naszą codzienność, formy pracy i aktywności. Stan epidemii stał się ogromnym wyzwaniem, nie tylko w zakresie realizacji konkretnych zadań, ale również w kontekście wzajemnych kontaktów i relacji między nami wszystkimi. Ten trudny czas wymaga od nas wszystkich wyrzeczeń i odpowiedzialności za innych, za zdrowie i życie drugiego człowieka. Z dumą mogę powiedzieć, obserwując Wasze działania, że swoje zadania wykonujecie niezwykle profesjonalnie, z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem.

Pamiętam pierwsze dni i tygodnie, kiedy trzeba było działać szybko i skutecznie. Na początku wspomagaliśmy Straż Graniczną w czynnościach polegających między innymi na kontroli osób powracających do kraju, czy konwojach obcokrajowców wracających do swoich domów. Miliony już razy sprawdzaliśmy i wciąż sprawdzamy, przestrzeganie kwarantanny przez osoby nią objęte. Każdego dnia podejmujemy interwencje, pomagamy ofiarom wypadków drogowych oraz patrolujemy ulice, osiedla, parki i wszystkie te miejsca, gdzie jesteśmy potrzebni, mimo ogromnego zagrożenia własnego bezpieczeństwa, zdrowia i życia.
W dużej mierze, dzięki Waszej postawie i działaniu, Polska uniknęła tak trudnych sytuacji, jakie miały miejsce na świecie, gdy służby często były bezradne. Wprowadzane nakazy i zakazy nie miały na celu ograniczenia czyichkolwiek praw, lecz zadbanie o nasze zdrowie i życie.

Wiem, że czasem musieliśmy pokazać stanowcze działanie Policji. Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze respektowanie prawa spotykało się i spotyka ze zrozumieniem, ze strony wszystkich obywateli. Jednak jako formacja, wszystkich musimy traktować jednakowo, niezależnie od wyznawanych poglądów, sympatii politycznych, statusu społecznego, czy środowisk. Policja nie ma celów politycznych. Pomagamy i chronimy nawet wtedy, gdy inni próbują to dyskredytować lub przypisywać nam złe intencje.

Chciałbym w tym miejscu raz jeszcze podkreślić, że wysoko oceniam nasze wspólne działania i nie zgadzam się z hejtem, który niestety dotyka nas i nasze rodziny. Wiem, że realizujecie swoje zadania profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. Zapewniam Was Koleżanki i Koledzy, że każdej takiej sytuacji przyglądam się dokładnie i analizuję materiały dużo szerzej, niż tylko to, co pojawia się w sieci. Zdaje sobie sprawę, że osoby, które zamieszczają te treści, wybierają zwykle jedynie wygodny dla siebie fragment. Jednak po zapoznaniu się z całym materiałem, zazwyczaj okazuje się, że nasza reakcja była adekwatna do zaistniałej sytuacji, a policjanci działali zgodnie z prawem.

Dlatego chylę przed Wami czoła i pragnę podziękować, za ogromne zaangażowanie i odpowiedzialność, z jaką wykonujecie codzienną służbę i pracę. Dziękuję za te momenty, kiedy rezygnowaliście z zaplanowanych urlopów, czy dni wolnych, kiedy wytrwaliście, choć inni przypisywali nam najgorsze intencje, kiedy nie baliście się działać – stojąc na straży prawa. Przekażcie, także słowa wdzięczności najbliższym, którzy również niosą ogromny ciężar naszej służby i pracy.

Epidemia, choć w mniejszej skali nadal trwa i stanowi ciągłe zagrożenie, stąd też uprawnione do tego Konstytucyjne Organy RP stanowiące prawo znoszą na bieżąco kolejne obostrzenia, ale wiele z nich nadal obowiązuje, by nie dopuścić do wzrostu ilości zakażeń w Polsce. Dlatego musimy stać na straży przestrzegania tych przepisów.

Proszę, abyśmy równie konsekwentnie i profesjonalnie, jak dotychczas, respektowali przestrzeganie obowiązujących nas wszystkich zasad. Wiem, że nie jest to łatwe, ale nie wolno nam ulegać presji i naciskom, płynącym ze strony tych, którzy nie respektują i nie szanują obowiązującego w Polsce porządku prawnego. Dla nas zawsze prawo i jego przestrzeganie musi być wartością najwyższą.

Chciałbym dziś zaapelować do osób, które w ostatnim czasie, w sposób szczególnie lekceważący, dopuszczały się łamania obowiązujących przepisów, o zaprzestanie swoich działań i podporządkowanie się regułom. Obowiązują one nas wszystkich i są ze zrozumieniem przestrzegane przez absolutną większość naszych obywateli. Za tę postawę bardzo wszystkim Państwu dziękuję.

Z racji naszych ustawowych obowiązków i w zgodzie ze składaną przez nas funkcjonariuszy Policji rotą ślubowania, a także z szacunku dla tych, którzy przestrzegają obowiązujących nas wszystkich przepisów chcę przypomnieć i uświadomić, że każdy kto decyduje się na łamanie obowiązującego wszystkich prawa musi liczyć się z adekwatną do sytuacji reakcją z naszej strony.

gen. insp. Jarosław Szymczyk”

List👇

O sprzeciwie jednego z Obywateli, który zaniepokojony działaniami policji podczas protestu wzniósł apel, pisaliśmy tutaj 👇

https://www.czujny.pl/komisja-weryfikujaca-zachowania-policji-chca-wydalenia-pozbawienia-emerytur-i-zakazu/

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oskar
Oskar
3 lat temu

LIST DO…

Szanowny Panie “KOMEDIANCIE”… (“Komendantem się bywa… Policjantem się jest… ”
jak wielu innych przeżyłem Michnę, Kowalczyka, Szredera, Bieńkowskiego (ten dwa razy był moim Głównym- wcześniej w SG), cywila Kornatowskiego, Budzika, Matejuka, Działoszyńskiego…
Pana Gajewskiego i Pana Maja… jeszcze z Gd.
etc…
No itd …)
Jako emerytowany już policjant mogę śmiało powiedzieć Panie Komendancie Szymczyk, że złotousty z Pana mówca…
To dzięki takim jak Pan i Panu podobnym sługusom ( zależnym politycznie ) odszedłem ze służby… Z WIELKIM ŻALEM I NIESPEŁNIENIEM…
Kiedyś nająłem się na “psa” po to, aby “szczekać”… czytaj “ganiać bandytów” A nie biegać ze sztandarem po kościołach (jak za Pańskich czasów i PIS-u nastało- choć jestem wierzącym katolikiem).
Wielu moich kolegów ( byłych i obecnych policjantów) w rozmowach tylko narzeka… i czeka na swoje 15 lat albo na czas…aż się “coś” zmieni…I nie mówię tu o zarobkach…
Mówię o narzekaniach na nepotyzm, kolesiostwo i włażenie w “dupę ” władzy…
Poszedłem na emeryturę po 15 latach służby, bo nie było mnie stać na utrzymanie rodziny…Nie dostałem zgody na doatkową pracę…
Nie byłem “swój”, więc nie zasługiwalem na awanse, podwyżki dodatku służbowego czy też premię… (nic nie dawały skargi do Rzecznika ds. równego traktowania w służbach, rozmowy w związku zawodowym… nikt nie patrzył na kursy i szkolenia, które przeszedłem… NAJWAŻNIEJSZA RODZINA…
(PiS albo pociotki). I kto teraz pracuje w Policji… albo rodzina albo ludzie z przypadku
Za moich czasów jak ktoś nie zdał testów psychologicznych to mógł zapomnieć o jakichkolwiek służbach…
Dziś obecni adepci sztuki policyjnej to ludzie, którzy MBS -y (testy psychologiczne) zdają po kilka razy… z poprawkami… i w końcu się dostają😉
O czym my mówimy? “ZASZCZYTNA SŁUŻBA” ?
PYTAM: “JAKA??? !!!”
Bieganie po kościołach?
Sypanie konfetti z helikopterów dla jakiegoś pajaca z parii?
Zakładanie anielskich skrzydeł?
Czy śpiewanie kolęd w chórach policyjnych…
Jako Generał Policji… oficer…
Zapewne ma Pan szablę z napisem “Bóg Honor Ojczyzna”…
Ale raczej… chyba nie po to , aby popadać w skrajności… co Panu zostało z tych wyniosłych słów???

PO PIERWSZE CZŁOWIEK!!!
Nie ślepa wiara i składanie rąk…
Proszę zapoznać się ze stanowiskiem Stowarzyszenia Generałów Policji RP i przemyśleć… (mam na myśli np. Strajkujących przedsiębiorców, którzy “łamali prawo”… patrząc na Wadowice i urodziny JPII tam nikt prawa nie łamał…Tak należy zgodnie z wytycznymi postrzegać?
Zdaje się, że tam nie było mandatów, notatek do GIS ,działań pododdziałów zwartych, czy innych śpb np. Gazu…)
Na koniec chciałbym, aby Pan Komendant przeczytał sobie list, który skierował Pan do Policjantów…
I przemyślał… (o ile ktoś tego Panu nie napisał)
Jeśli wymaga Pan szacunku dla swoich funkcjonariuszy…to może trzeba zacząć od siebie… od wymagania na każdym szczeblu szacunku przełożony-podwładny.
I jeszcze… stoicie na ” straży ” czego? Przepisów? Pytam: jakich?
Bubli prawnych?
Ustaw i rozporządzeń niezgodnych z Konstytucja RP… pisanych na kolanie?
PANIE KOMENDANCIE… HONOR!!!

Tom Michalowsky
3 lat temu

Twoje zycie staje sie lepsze, tylko gdy Ty stajesz sie lepszym. – Brian Tracy

www.xmc.pl
3 lat temu

Czlowiek, ktlry w wieku piecdziesieciu lat widzi swiat tak samo, jak widzial go majac dwadziescia lat, zmarnowal trzydziesci lat zycia. – Muhammad Ali

WWW.XMC.PL
3 lat temu

Smiac sie czesto i serdecznie, zdobyc szacunek ludzi inteligentnych i blyskotliwych a takze sympatie dzieci i mlodziezy – to znaczy odniesc prawdziwy realny sukces :-). R.W. Emerson. Do You Seen ? USA* Vortal > http://www.USA.XMC.PL

cheap flights
3 lat temu

hi!,I like your writing so much! share we keep in touch more about your post on AOL?
I need an expert in this house to unravel my problem.
Maybe that’s you! Having a look forward to look you.

cheap flights
3 lat temu

I’m not sure where you are getting your information, but
good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more.
Thanks for great information I was looking for this information for my mission.

tinyurl.com
3 lat temu

Hi there! I know this is kinda off topic
nevertheless I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or
maybe guest authoring a blog article or vice-versa? My blog addresses a lot of the same
subjects as yours and I believe we could greatly benefit from each
other. If you’re interested feel free to shoot me an e-mail.

I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!

cheap flights
3 lat temu

Please let me know if you’re looking for a writer for your site.
You have some really good posts and I think I would be
a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely
love to write some articles for your blog in exchange for a link
back to mine. Please shoot me an email if interested.

Thank you!

http://tinyurl.com/y67ah34l

Hello, I enjoy reading through your article post. I
wanted to write a little comment to support you.

Fvfcalmom
3 lat temu

purchase viagra pay with paypal viagra online highpoint gold viagra

Kuikdwemn
3 lat temu

buy viagra in canadГЎ viagra online viagra pills original

Ekonomia Pieniadze
3 lat temu

Zycie jest choroba. Jedyna rlznica pomiedzy ludzmi jest stadium choroby, w jakim zyja. – George Bernard Shaw

http://friendsfollow.com

Hi to all, the contents existing at this website are really awesome for people experience, well, keep up the nice work
fellows.

gamefly
3 lat temu

Great information. Lucky me I came across your blog by
accident (stumbleupon). I have saved as a favorite for later!

coconut oil
3 lat temu

Thanks to my father who informed me on the topic of this
webpage, this website is genuinely remarkable.
ps4 games 185413490784 ps4 games

ps4 games
3 lat temu

I’ve been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts on this sort of area .

Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this
site. Reading this info So i’m glad to show that I have a very good uncanny feeling I found out just what I needed.
I most for sure will make sure to don?t disregard this web site and provides it a glance regularly.

ps4 games
3 lat temu

You made some good points there. I looked on the web to learn more about the
issue and found most individuals will go along with
your views on this web site.

http://tinyurl.com/bcmxv66u

Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of
any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I’ve been looking for a plug-in like this for
quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog
and I look forward to your new updates.

web hosting
3 lat temu

Great blog here! Also your site loads up very fast! What host are you
using? Can I get your affiliate link to your host? I wish
my site loaded up as quickly as yours lol

web hosting
3 lat temu

If you wish for to grow your knowledge just keep visiting this site and be updated with the most recent news update posted here.

tinyurl.com
3 lat temu

When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get several e-mails with
the same comment. Is there any way you can remove people from that service?
Thanks!