fbpx
 

Trump na wojnie… z social media.

Dwa dni temu Twitter ocenzurował dwa wpisy Donalda Trumpa.

Twitter oznaczył wpisy prezydenta USA jako potencjalne fejki 🙂

Trump zdenerwował się tak bardzo, że najpierw zapowiedział i natychmiast podpisał prezydencki nakaz, który zmienia naprawdę dużo na tzw, rynku “social media”. Odtąd social media będą traktowane tak samo jak tradycjonalne media, czyli jak ci się “coś” nie podoba na FB (czy innych portalach), to będziesz miał możliwość podania samego FB do sądu i żądać finansowego odszkodowania.

Donald Trump nie wykazał się wielką czujnością. FB, Google czy Twitter cenzuruje od lat, w dodatku promuje treści określonych poglądów.

Dopiero, kiedy został  ocenzurowany sam prezydent to zrobił się wielki hałas.

Będziemy się czujnie przyglądać konfliktowi na linii Trump kontra z gruntu niechętne mu firmy prowadzące social media. Afera dopiero się zaczyna.

 

żródło: https://www.cnbc.com/2020/05/28/trump-targets-social-media-with-executive-order-after-twitter-fact-checks-him.html?fbclid=IwAR1RhjeNyy3_k5GG2ENqTgIbzAlTaOyA1HA6USrriqP1EOWcYvjKvHRMr60

Kris

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

Od września kontynuacja zdalnej nauki?

pt. maj 29 , 2020
Do września będzie epidemia lub wybuch kolejnej? Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz uważa, że do września sytuacja epidemii może nie ulec poprawie. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski często w swoich wypowiedziach dzieli się prognozą wybuchu kolejnej epidemii. Minister Edukacji Dariusz Piontkowski zapewnił, że jeśli epidemia koronawirusa nie dobiegnie końca to […]
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x