| | |

Walka z 5G w Polsce- maszty w płomieniach!

Kontrowersyjna technologia 5G uruchomiona od 11 maja w Polsce.

O tym pisaliśmy tutaj:

https://www.czujny.pl/od-11-maja-technologia-5g-uruchomiona-w-polsce/

Na całym świecie miało miejsce podpalenie masztów 5G. W ostatnim czasie było wiele doniesień z miast europejskich. Teraz maszty płoną w Polsce. Dwa maszty operatorów komórkowych Playa i T-Mobile (użytkowanego przez Plusa) zostały zniszczone w wyniku zaprószenia ognia.

Kto podpalił?

Możliwe jest, że za podpaleniem stoją obywatele, którzy wzięli sprawy w swoje ręce. Nie godzą się z wprowadzeniem technologii bez rzetelnych badań i publicznej debaty. Różne środowiska od dłuższego czasu upominają się o to aby wprowadzona technologia była bezpieczna, a w zamiast za to otrzymali 100- krotnie większe promieniowanie! Stało się, informacja obiegła kraj a internauci sprawcę nazywają bohaterem i wysyłają podziękowania.

Opinia publiczna

Swoimi obawami dotyczącymi 5G podzielił się m.in. ruch obywatelski Zjednoczeni, na czele którego stoi Poseł poprzedniej kadencji Paweł Skutecki. O tym mieliśmy  okazję napisać tutaj 👇

https://www.czujny.pl/zadanie-5-stop-5g/

Oprócz Zjednoczonych jest wiele społeczności, które nie są przeciwnikami technologii ale braku badań na jej bezpieczeństwo. Technologia według nich ma służyć ludziom, nie szkodzić. Osoby,  które należą do takich grup dzielą się materiałami i wiedzą o szkodliwości. Wśród tych osób są również politycy i osoby działające społecznie.

Jedno z nagrań komisji dotyczące 5G- ekspert.

https://youtu.be/-LY0RDTwsdE

Na obywatelach zrobiła złe wrażenie próba przepchnięcia nocą ustawy związanej z 5G o czym pisaliśmy tutaj 👇

https://www.czujny.pl/proba-przepchniecia-noca-kontrowersji-zwiazanych-z-5g/

Stanowisko Policji w Łodzi

Policja wyjaśnia, że doszło do aktu wandalizmu, jednak dużo wskazuje, że podpalenia mogli dokonać przeciwnicy technologii przesyłu danych 5G, która jest wprowadzana przez operatorów telekomunikacyjnych w kraju. Zapaliły się w sumie dwa maszty, znajdujące się w okolicy klubu ChKS. Gaszeniem ognia zajęli się strażacy. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie. VII Komisariat prowadzi postępowanie, w celu wykrycia sprawców zdarzenia. Wyglądało to tak, jakby ktoś nasączył materiał płynem, wsadził między kable i podpalił, licząc na to, że ogień przeniesie się dalej – mówi kom. Marcin Fiedukowicz.

Reakcja operatorów 

Operatorzy zwracają się do rządu o ściganie przestępców niszczących maszty telekomunikacyjne i szerzących dezinformację. Ostrzegają, że jeżeli służby nie zareagują zdecydowanie, to może dojść do tragedii.

Pismem zwracają się również do właścicieli największych portali społecznościowych w Polsce. Wymieniono w komunikacie YouTube’a, Facebook oraz Twitter. Chcą, by podjęły one działania przeciwko stronom i użytkownikom rozpowszechniającym informacje o rzekomym wpływie pola elektromagnetycznego na zdrowie ludzkie. Jednocześnie, podżegacze wprost nawołujący w mediach społecznościowych do przestępstw pozostają całkowicie bezkarni. Bierna postawa wobec takich czynów prowadzi do dramatycznych sytuacji. W związku z doniesieniami o atakach na infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce operator sieci Play oświadcza, że takie czyny noszą znamiona działalności przestępczej wymierzonej w bezpieczeństwo państwa i obywateli. Operator podkreśla, że bezpieczeństwo oraz ochrona klientów i pracowników jest jego najwyższym priorytetem. Wszelkie tego rodzaju ataki są natychmiast zgłaszane odpowiednim organom ścigania na najwyższym szczeblu – napisał Play.

 

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments