fbpx
 

Prezydent podpisał ustawę dotyczącą hybrydowych wyborów prezydenckich!

2

W niecałe 4 godziny po głosowaniu w Sejmie Prezydent podpisał ustawę dotyczącą wyborów prezydenckich

Obrady Sejmu i blok głosowań zakończyły się we wtorek po 17.30. Ok. godz. 21 rzecznik Prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że ustawa została podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Kiedy odbędą się wybory?

Wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terlecki zapowiedział, że nowy termin wyborów prezydenckich (już na zmienionych zasadach) poznamy w środę. Tego dnia ogłosi go marszałkini Sejmu Elżbieta Witek.

W jaki sposób będziemy mogli uczestniczyć w wyborach prezydenckich 2020?

Ustawa wprowadza mieszany tryb wyborów (to największa zmiana) – głos będzie można oddać tradycyjnie w lokalu wyborczym lub – na wniosek – skorzystać z głosowania korespondencyjnego.

Zostały wprowadzone poprawki mające ułatwić głosowanie Polakom za granicą. Odrzucono za to poprawkę, która gwarantowałaby komitetom kandydatów co najmniej 10 dni na zebranie 100 tysięcy podpisów i zgłoszenie na kandydata w wyborach.

 

 

 

JKS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tinder site
1 rok temu

what is tinder , what is tinder https://tinderdatingsiteus.com/

best free dating sites

dating sites free https://freedatingsiteall.com

Next Post

Dziambor: Nie dam się zaszczepić na koronawirusa.

śr. cze 3 , 2020
Redaktor Tomasz Sommer z NCzas przeprowadził polityczną rozmowę z posłem Konfederacji Arturem Dziamborem. Red. Sommer spytał się posła Dziambora o przymus szczepień. Od ok 23’30   Artur Dziambor odpowiada: w przypadku szczepień na koronawirusa nie dam się zaszczepić! Dalej wyjaśnia. Na początku koronawirus wydawał się być dużym zagrożeniem. Ale rzeczywistość […]
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x