Szumowski: My nie kończymy epidemii, żeby była jasność!

Śmiertelny lockdown

Do obostrzeń zawsze można wrócić i tutaj na pewno takie scenariusze również rozważamy, natomiast nie da się zrobić lockdownu powtórnie. Nie da się, bo wtedy poumierają ludzie na onkologii, na choroby sercowe, naczyniowe. (…) Depresja ekonomiczna również powoduje śmierć”–  powiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF FM 

Minister Zdrowia twierdzi, że ponowne zamknięcie w domach ludzi może przyczynić się do ich śmierci. Czy wypowiedź swoją opiera na ofiarach poprzednich i obecnych obostrzeń? Czy ludzie przez ich wprowadzenie nie otrzymali na czas pomocy lekarskiej i skutkiem była śmierć? Co miał na myśli Minister Zdrowia mówiąc o śmierci z powodu depresji ekonomicznej? Samobójstwa? Stres spowodowany utratą pracy, zniszczeniem firmy, utratą dachu nad głową- to doprowadziło do śmierci?

Polacy zapomnieli o epidemii? Chcą żyć normalnie, a mają się bać!

Minister Zdrowia stwierdził że “ma wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię“. Przekonywał prowadzącego wywiad: “Jeżeli pan zachoruje i pan oczywiście przejdzie to jako zdrowy, w średnim wieku człowiek, bez specjalnych powikłań, ale spotka się pan z mamą, tatą, ciotką, wujkiem i oni poumierają – to to już są takie bezpośrednie, namacalne, bliskie tragedie. I tego się bójmy“.

“Pamiętajmy, że jeszcze są 2 kolejne ogniska. Jedno jest w szpitalu w województwie łódzkim. To jest model epidemii ogniskowej i taką będziemy mieli. My nie kończymy epidemii, żeby była jasność.Nadal mamy epidemię i nadal będziemy mieli zachorowania”powiedział Minister Zdrowia

Głównie duże zakłady pracy się pojawiają. Mieliśmy fabrykę mebli, mieliśmy fabrykę mrożonek, cały czas mamy kopalnie i potrzebne były po prostu bardzo radykalne działania. (…) Gdybyśmy nie wymazywali wszystkich górników, to mielibyśmy ewidentnie spadki. Nikt tego w Europie nie robi. Tutaj zadziałaliśmy bardzo prewencyjnie- dodał Szumowski.

“Pamiętajmy, że my będziemy mieli wolniej spadającą krzywą epidemiczną niż inne kraje, które miały gwałtowny wzrost. (…) Jeżeli mamy gwałtowny przyrost, tak jak we Włoszech i Hiszpanii, to jednoczasowo mamy tyle chorych, że nie możemy ich leczyć, na tym to polega” – tłumaczył Minister Zdrowia

Minister Zdrowia zapowiedział również że w ciągu tygodnia poda procedury dotyczące sytuacji wykrycia koronawirusa wśród uczestników kolonii. 

Apelował również do kandydatów na prezydenta–  “Apeluję kolejny raz do wszystkich kandydatów, żeby apelowali do swoich sympatyków, żeby ci zachowywali się rozsądnie, bo to może być groźne dla ich elektoratu. Przecież jeżeli ci sympatycy zachorują, to będą w kwarantannie i będą głosowali w sposób korespondencyjny, a nie daj Bóg poważnie zachorują i w ogóle nie będą mogli głosować.”

Nie tylko apelował do kandydatów również do demonstrujących- “mój gorący apel, żeby nie tylko na spotkaniach wyborczych, ale na demonstracjach, na różnych innych spotkaniach, ale też w autobusie maseczki jednak i jak się da, to również wchodząc do sklepu, starajmy się jednak trzymać dystans.”

Minister Zdrowia zapytany o demonstrujących w Warszawie 6 czerwca m.in. przeciw przymusowym wyszczepieniu Polaków odpowiedział, że nie ma obowiązku (bo nie ma szczepionki podpowiedział prowadzący).

Minister Zdrowia został zapytany o obowiązek zaszczepienia się na COVID-19. “Ja to już kiedyś powiedziałem – to zależy od szczepionki. Bo szczepionka szczepionce jest nierówna. Pytanie, jakie będą badania bezpieczeństwa. Jak dobrze ona będzie przebadana. Patrząc na tempo, ona jest w początkowej fazie.”– odpowiedział.

 

Zobacz także 👇

https://www.czujny.pl/kto-i-na-jakiej-podstawie-oglosil-w-polsce-epidemie/

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Szumowski: My nie kończymy epidemii, żeby była jasność! […]