|

Światowy Szczyt Szczepień- Globalna realizacja!

Światowi przywódcy i historyczne zobowiązania. Elektroniczne raportowanie szczepień. Wyszczepienie globu. To wszystko do 2025 roku.

W Londynie 4 czerwca odbył się światowy szczyt szczepień, którego gospodarzem była Wielka Brytania. 

Zapewniono 8,8 miliarda USD (kwota przekroczyła cel). 32 rządów- darczyńców oraz 12 fundacji, korporacji i organizacji w celu zaszczepienia 300 milionów dzieci i wsparcia globalnej walki z COVID-19.

Zebrano również 567 mln USD na nowy innowacyjny instrument finansowania zapewniający dostęp do szczepionek COVID-19 dla krajów o niskim i średnim dochodzie.

Boris Johnson na światowym szczycie szczepień – „Razem powstajemy, aby zrealizować największy wspólny wysiłek naszego życia – triumf ludzkości nad chorobą, teraz i przez następne pokolenia”.

Pieniądze trafią do Gavi, Vaccine Alliance.

300 milionów dzieci  ma być dzięki temu uodporniona na choroby takie jak odra, polio i błonica do końca 2025 roku. Będzie także wspierać systemy opieki zdrowotnej, aby wytrzymać wpływ koronawirusa i utrzymać infrastrukturę niezbędną do wprowadzenia w przyszłość Szczepionka COVID-19 w skali globalnej.

Gavi, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i UNICEF ostrzegły, że 80 milionów dzieci poniżej pierwszego roku życia jest zagrożonych chorobą z powodu zakłóceń w podstawowych programach szczepień z powodu COVID-19.

Wielka Brytania pozostaje największym darczyńcą Vaccine Alliance, obiecując równowartość 330 milionów funtów rocznie przez następne pięć lat. Inni główni darczyńcy to Fundacja Billa i Melindy Gatesów, Norwegia, Niemcy i Stany Zjednoczone. Osiem krajów złożyło pierwsze zobowiązanie wobec Gavi, w tym Bhutan, Burkina Faso, Kamerun, Finlandia, Grecja, Nowa Zelandia, Portugalia i Uganda.

W ciągu najbliższych pięciu lat zobaczymy także największą inwestycję w szczepienia, jaką kiedykolwiek poczyniły kraje o niższych dochodach- zapewniono na szczytowym spotkaniu.

Wiemy, że szczepionki działają, i jestem niezwykle dumny, że przekroczyliśmy wyznaczony przez Gavi cel, jakim jest ochrona 300 milionów dzieci przed śmiertelnymi chorobami poprzez rutynowe szczepienia. Pomoże to powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji na całym świecie, teraz iw przyszłości. ” – powiedziała Anne-Marie Trevelyan, brytyjska sekretarz ds. Rozwoju międzynarodowego.

Świętując historyczny dzień, musimy również zwrócić się w stronę naszego następnego wyzwania: zapewnienia powszechnego dostępu do szczepionek COVID-19”- powiedział dr Seth Berkley, dyrektor generalny Gavi, Vaccine Alliance. Jedną z rzeczy, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy stało się zbyt jasne, jest to, że choroba ta nie szanuje granic, dlatego ten globalny problem wymaga globalnego rozwiązania. Po dzisiejszym sukcesie potrzebujemy wsparcia, aby zapewnić osobom najbardziej wrażliwym w krajach o niskim i średnim dochodzie – a także w krajach o wysokim i wyższym średnim dochodzie – dostęp do szczepionek przeciw COVID-19 ”.

Oprócz zebrania 8,8 mld USD na okres w latach 2021–2025 –  pełna lista obietnic będzie wkrótce dostępna  – na Szczycie Szczepionkowym pojawiło się również szereg nowych zobowiązań i partnerstw wspierających misję Gavi. 

Między innymi:

Zwiększenie podaży szczepionek dla najbiedniejszych krajów świata

AstraZeneca stała się dzisiaj pierwszym producentem szczepionek, który zarejestrował się w Gavi Covax AMC. Zgodnie z podpisanym dziś protokołem ustaleń AstraZeneca zagwarantuje 300 milionów dawek szczepionki COVID-19, którą opracowuje we współpracy z University of Oxford. Dawki te zostaną dostarczone na podstawie licencji lub wstępnej kwalifikacji WHO.

GSK, Innovax, Serum Institute of India (SII) i Walvax do zwiększą podaż szczepionki przeciw HPV dla  krajów o niższych dochodach. Dzięki temu zobowiązaniu Gavi szacuje, że do 84 milionów dziewcząt w najbiedniejszych krajach może otrzymać szczepionki przeciwko HPV w ciągu najbliższych pięciu lat.

Serum Institute of India (SII) stał się trzecim dostawcą szczepionek przeciwko pneumokokom (PCV) w ramach zobowiązania rynku Advance Market Commitment (AMC) i pierwszym producentem szczepionek z krajów rozwijających się, który uzyskał dostęp do globalnego rynku PCV. Indyjski producent dostarczy 10 milionów dawek rocznie do krajów Gavi.

Cyfrowe dane szczepień

Airtel Nigeria, wiodąca nigeryjska firma telekomunikacji mobilnej, zapewni do 5,9 mln USD gotówki i usług rzeczowych na potrzeby projektu elektronicznego raportowania, który będzie digitalizował papierowy system zgłaszania szczepionek i zapewnił narzędzia cyfrowe pracownikom podstawowej opieki zdrowotnej w całej Nigerii w celu dokładnego gromadzenia niezbędnych danych. Wkład Airtel zostanie połączony z gotówką z Gavi Matching Fund na całkowitą inwestycję projektową w wysokości 11,1 mln USD.  

Mastercard dostosuje swoje rozwiązanie Wellness Pass do odpowiedzi COVID-19 i łączy się z klientami i posiadaczami kart za pośrednictwem platformy darowizn, aby zmobilizować miliony funtów zasobów dla Gavi, w tym z Gavi Matching Fund na wkłady powyżej 1 miliona GBP .

 

Zobacz także 👇

https://www.czujny.pl/kto-i-na-jakiej-podstawie-oglosil-w-polsce-epidemie/

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
WWW.XMC.PL
3 lat temu

Wiecie kim jest prawdziwy intelektualista? To ktos, kto znalazl cos bardziej interesujacego niz kobialki… 🙂

Pianino
3 lat temu

Paul Getty Zwykle Twierdzil, ze Bezinteresowna przyjazń moze istniec tylko pomiedzy osobami o jednakowych dochodach. I ja sie po niekad z tym zgadzam 🙂 A ty ? http://www.xmc.pl

Ekonomia
3 lat temu

Trzeba miec wytrwalosc i wiare we wlasne sily. Trzeba wierzyc, ze czlowiek jest do czegos zdolny i osiagnac to za wszelka cene. Religie Swiata