fbpx
 

Rządowa propaganda a fakty.

2

2 czerwca na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłaszają sukces w walce z koronawirusem.

Mateusz Morawiecki: “Trudne, odważne decyzje uratowały Polskę przed kataklizmem, jaki widzieliśmy w Europie Zachodniej” 

Łukasz Szumowski: “Udało się. Dzięki wysiłkowi wszystkich Polaków mamy sytuację epidemiczną jedną z najlepszych w Europie i na świecie “.

Naprawdę ??

Mówimy-sprawdzam:

Polska należy do grupy państw, które DOPIERO czeka szczyt zachorowań.  Żródło: https://www.endcoronavirus.org/countries  (  Endcoronavirus, skupia wokół siebie: naukowców, biznesmenów i zwykłych obywateli, przejętych koronawirusem).

O nieudolności rządu w walce z koronaświrusem grzmiał… członek tej samej koalicji: Andrzej Sośnierz

Rząd kłamie i jest nieudolny! Szokująca opinia posła partii rządzącej.

 

O co w tym wszystkim chodzi? Może odpowiedzią na to pytanie jest powiedzenie, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Sejm przyjął ustawę, według której zniesiono praktycznie odpowiedzialność urzędników za m.in zamówienia publiczne.

16 kwietnia 2020 r. Sejm przyjął ustawę o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, potocznie zwaną tarczą antykryzysową 2.0. Poza rozwiązaniami wspierającymi bezpośrednio przedsiębiorców,

ustawa ta gwarantuje im oraz urzędnikom bezpieczeństwo prawno-karne w sytuacji, w której zostali oni imiennie na mocy ustawy bądź w związku z wykonaniem umowy przez Polski fundusz Rozwoju, obarczeni obowiązkami i zadaniami zwalczania skutków COVID 19.

Opinia:

“Hulaj dusza, piekła nie ma”. Wiecznie zmęczony minister wyjdzie na konferencji, poopowiada, jak jest przejęty losem obywateli, postraszy, pogrozi, po czym bezkarnie i bezczelnie zamówi jakieś badziewie z Chin w ramach walki z “koroną”.

 

 

Kris

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Rządowa propaganda a fakty. […]

Next Post

Konfederacja nie poprze żadnego z kandydatów- oświadczenie Rady Liderów!

pon. cze 29 , 2020
Rada Liderów Konfederacji wydała oświadczenie W dniu 28.06.2020 r. Rada Liderów Konfederacji wydała oświadczenie. ” Rada Liderów Konfedracji gratuluje wyników i dziękuję Krzysztofowi Bosakowi, sztabowi naszego kandydata oraz wszystkim środowiskom, działaczom i sympatykom za wielomiesieczne zaangażowanie w kampanię wyborczą. Entuzjazm i wysiłek jaki podczas tej kampanii towarzyszył kandydatowi Konfederacji jest […]
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x