| |

Internauta znieważył Dudę, nawoływał do zabójstwa. Grozi mu 5 lat.

Postawiono internaucie siedem zarzutów z powodu publicznego znieważenia prezydenta i nawoływania do popełnienia zabójstwa oraz stosowania bezprawnej groźby wobec osób należących do partii rządzącej. Grozi mu 5 lat.

38-latek ze Stalowej Woli w sieci na jednym z serwisów internetowych umieszczał treści przeciwko prezydentowi Andrzejowi Dudzie i partii PiS. Jak ustalono zniesławił i nawoływał do zbrodni wobec politycznych wrogów.

Zawiadomienie w tej sprawie Policja w Rzeszowie przyjęła w kwietniu 2020 roku. Ustalenie tożsamości sprawcy nie było łatwe, wykorzystywał on zaawansowane narzędzia maskujące tożsamość. W sprawę zaangażowali się eksperci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Ostatnia aktywność w sieci internauty pojawiła się 13 lipca, dzień po wyborach prezydenckich. Analiza m.in. śladów cyfrowych pozostawionych przez sprawcę, pozwoliła ustalić, że autorem komentarzy jest 38-latek ze Stalowej Woli, który został zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, karty i laptopy. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Za zarzucane mu czyny Kodeks Karny przewiduje do 5 lat więzienia. Oskarżony został objęty dozorem policji, ma zakaz opuszczania kraju.

Zobacz także 👇

https://www.czujny.pl/jajcarze-z-rosji-zadzwonili-do-prezydenta-nagranie-podbina-siec/

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments