fbpx
 

Górnicy ostrzegają: będzie strajk jakiego obecna władza nie poczuła na własnej skórze!

Górnicy żądają żeby Premier usiadł z nimi przy jednym stole i porozmawiał o katastrofalnej sytuacji Polskiej Grupy Górniczej. Nie interesują ich rozmowy z Jackiem Sasinem, wicepremierem i jednocześnie szefem Ministerstwa Aktywów Państwowych. Nie mają na to już ani ochoty, ani czasu. Takie rozmowy nie przyniosły rezultatów. Czekają do końca lipca. W przeciwnym razie organizują strajk, i to taki, jakiego obecna władza nie miała okazji doświadczyć na własnej skórze!

16 lipca 2020 roku Górnicy z kilku central sporządzili wspólne pismo do Mateusza Morawieckiego. Związkowcy zapowiedzieli, że jeśli o ciężkiej sytuacji do końca lipca nie porozmawiają w trybie pilnym z Premierem to zorganizują strajk.

Tylko właściwa interwencja jakiej oczekują  zatrzyma gigantyczny niepokojów społecznych.

Pod pismem do Mateusza Morawieckiego podpisali się przedstawiciele Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej NSZZ „Solidarność”, Związku Zawodowego Górników w Polsce, Porozumienia Związków Zawodowych „Kadra”, WZZ „Sierpień 80” oraz Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Dołowych.

Treść pisma 👇

 

 

Likwidacja kopalń Śląskich!

JKS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

Lawendowe pogotowie na oparzenia skóry

wt. lip 21 , 2020
Lawendowy olejek eteryczny to olejek na rany i poparzenia, który zdecydowanie każdy powinien mieć w swojej apteczce.‼️ Na kursie z aromaterapii klinicznej dowiedziałam się, że… Bez olejku lawendowego nie byłoby nowoczesnej aromaterapii. Na początku XX wieku, jak niesie wieść, René-Maurice Gattefossé, chemik i perfumiarz poparzył sobie rękę w swoim laboratorium. […]
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x