|

“Covidianie Atakują”. Czyli jak “kagańce” spowalniają myślenie ludzi.

Sobotnie popołudnie. Jak co dzień od kilku tygodni, wchodzę do tego samego sklepu o francusko brzmiącej nazwie w Izabelinie pod Warszawą, zrobić szybkie zakupy najbardziej potrzebnych artykułów spożywczych. Jak co dzień przewijam się tymi samymi alejkami. Mijam te same twarze klientów i ekspedientów. Ci drudzy już wiedzą, że nie noszę kagańca, bo nie mogę. Witają mnie miło każdego dnia. Obsługują bez żadnych oporów. Klienci również przechodzą obok mnie. Jedni w maseczkach. Inni bez. Nikt nie patrzy na nikogo spod byka. Ale jak mówi stare powiedzenie, “wszystko co piękne kiedyś się kończy”. Idąc między alejkami, zaczepia mnie jakiś jegomość, którego akurat pierwszy raz widzę na oczy. Oczywiście z kagańcem by nie można było rozpoznać jego twarzy. Ni z tego ni z owego słyszę jego krzyk.

– Gdzie masz maseczkę?

Niepewnie acz stanowczo odpowiadam mu grzecznie: – Słucham?

Fot. M. Makara      Podczas interwencji, mężczyzna już nie był tak agresywny jak jeszcze przed chwilą.

– Gdzie masz maseczkę? -ponawia pytanie krzycząc już na cały sklep.

– Nigdy nie miałem i nie mam. Nie muszę nosi – odpowiedziałem równie stanowczo ale i grzecznie, odchodząc od niego po następny produkt.

 

Tym razem jeszcze głośniej – bo już krzyk jego porównywalny był  do ryczącego bawoła spragnionego jałówki – krzyknął:

– Wypieprzaj ze sklepu, bo narażasz mnie i cały Izabelin.
– Na co Cie narażam? – zapytałem –  Skoro wierzysz w skuteczność maseczki i nosisz ją, to jak mogę Cię zarazić? I przede wszystkim czym? Ja jestem zdrowy, a Ty pomawiasz mnie sugerując, że roznoszę Covid lub coś innego?

– Wypierd**** ze sklepu powiedziałem, bo dzwonię na policję – odparł jeszcze bardziej agresywnie.

Tu śmiejąc się odwiedziałem by dzwonił. Bo skoro nie zna zapisów tego i tak bezsensownego rozporządzenia z 19 czerwca 2020r. a szczególnie artykułu 19 paragraf 3 punkt 3, to chętnie poinstruuję policjantów, jak mają go ukarać za bezpodstawne wezwanie policji.

Pan ubrany w czerwoną koszulkę, jeszcze bardziej popadł w gniew, wyzywając mnie od różnych, obrażając i grożąc że zaraz siłą mi pokaże gdzie są drzwi w sklepie. Oczywiście zignorowałem go całkowicie, idąc po ostatni produkt następnie kierując się do kasy. Pobudzony mężczyzna (zacząłem zastanawiać się czy nie był pod wpływem jakieś używki, lecz później zrozumiałem że to tylko niedotlenienie rzuciło mu się na mózg) zaczął wzywać ochronę i biec za mną. Zbliżył się na odległość gdzie myślałem, że zaraz będzie chciał mnie pocałować, a on nagle w kolejnym amoku zaczął się drzeć, że mam się do niego nie zbliżać. Spojrzałem jak na idiotę, po czym udałem się w stronę kasy. Nagle poczułem uderzenie. Typek od tyłu kopnął mnie kolanem w biodro. Odwróciłem się  do niego, z trudem powstrzymując się by mu nie przyłożyć. On znowu krzycząc że mam wypierd**** ze sklepu i czy nie słyszałem jak on kazał mi to uczynić,  popchnął mnie naruszając moją nietykalność cielesną. (Na marginesie, jak to jest, ze skoro boi się rzekomego wirusa Covid-19 wiedząc, że ma on przenosić się również drogą poprzez dotyk, “dotyka” mnie poprzez uderzenia i popchnięcia?) Jak wspomniałem, jest to efekt bezmyślnego działania, które zostało mu zakłócone poprzez niedotlenienie przy noszeniu wspomnianego kagańca,  zwanego potocznie maseczką.  Po tym jak mnie popchnął, zareagowała w mojej obronie ekspedientka, która była już po pracy i właśnie kończyła robić swoje zakupy. Facet nie wiele myśląc najpierw i ją odepchnął (ona była w maseczce), po czym zaczął jej ubliżać,  że stanęła w mojej obronie. Swoich błędów nie widział. Tym razem nie wstrzymywałem już swoich emocji i jak atakował ją nadal, odepchnąłem go od niej i tym razem ja wydarłem się głośniej niż syrena policyjna, że jeśli jeszcze raz komuś ubliży albo kogoś dotknie, to na odepchnięciu się nie skończy i nie ręczę za siebie, obiecując mu że o własnych siłach ze sklepu nie wyjdzie. Wystraszył się, bo przestał być tak agresywny i wreszcie zadzwonił po policję –  w międzyczasie odgrażając się ekspedientce, że “już tu nie pracuje, bo on jej to załatwi”.

Fot. M. Makara     Na zdjęciu Covidianin, który  naruszył nietykalność cielesną klienta i ekspedientki.

Miał szczęście. Patrol policji akurat był przejazdem dwie uliczki dalej, więc zjawił się w ciągu 5 minut.  Dalej standardowy schemat. Legitymowanie. Jego ściemnianie, że to ja zaatakowałem a on był grzeczny i tylko zwrócił mi uwagę. Wymiękł, gdy poinformowałem policjantów, że wszystko jest na zabezpieczonym już monitoringu sklepowym a ja zgłaszam napaść czynną, wyzwiska, poniżanie i znieważanie oraz wprowadzenie w błąd funkcjonariusza, powołując się na przestępstwa z art. 217, 157, 212, 216 i 272 kodeksu karnego i że nie podaruję mu tego, bo nie on będzie mnie pouczał o maseczce i na pewno nie będzie używał wobec mnie siły gdy okazał się być nieudolnym baranem, nie znającym rozporządzenia na które się powoływał. Po pouczeniu policjantów, co powinni zrobić w tej sytuacji, oni pouczyli mnie o moich prawach a szanownego agresora poinformowali, że musi się dokształcić odnośnie obecnych przepisów i nawet potwierdzili gdy powołałem się na Wyrok Sądu w Kościanie (II W 71/20), który stwierdza, że nakaz noszenia maseczek jest niezgodny z art. 52 i 31 Konstytucji RP, czym pozytywnie mnie zaskoczyli.  Interwencja oczywiście zakończona bez konsekwencji. Policjanci umówili się jednak ze mną na poniedziałek, celem złożenia zawiadomienia na maseczkowego agresora i pociągnięcia go do odpowiedzialności. Wielki szacunek również dla Pani Małgorzaty – ekspedientki z tego sklepu i kilku innych Pań, które stanęły w mojej obronie i mimo, że prosiły  krzykacza by się uspokoił, on tego nie robił odgrażając się im wyrzuceniem ich z pracy.

Ciekawi mnie, jak będzie krzyczał gdy będzie się tłumaczył przed sądem ze swojej agresji. Sprawa będzie miała ciąg dalszy, bo nie możemy pozwolić, by ludzie otumanieni przez polityków zachowywali się jak bezmyślne barany, nie słuchając tych, co wydają rozporządzenia.

Przypomnijmy, co powiedział Minister Szumowski o maseczkach w słynnym wywiadzie dla jednej ze stacji radiowych. 

Po co je więc nosimy? Jak odpowiada Szumowski: – “Nie wiem. One nic nie dają. Nie chronią przed zarażeniem.
Łukasz Szumowski nie wie po co ludzie noszą maseczki, których noszenie jest tylko zaleceniem a nie nakazem. Ja jednak wiem po co.  Po to, by społeczeństwo było podzielone, a niedotlenienie sprawiało, że ludzie bezmyślnie będą skakać sobie do gardeł. Pytanie pozostaje jedno. W jakim celu rządzącym na tym zależy? A może z niecierpliwością oczekują drugiej fali, która ma być tak naprawdę powikłaniami po oddychaniu w kawałek szmatki w postaci zapalenia płuc, pylicy i innych chorób czy zaburzeń oddechowych? Czas pokaże. Ale już teraz wiemy, że te powikłania będą również nazywane Pandemią Covid -19. A może już Covid-20? Jakkolwiek tego nie nazwą, jedno jest pewne. Będzie to dalsze fałszerstwo na którym ktoś wybrany będzie mógł zarobić.

 

Byłeś/aś ofiarą podobnego ataku? Napisz do mnie. Opiszemy to w oddzielnym artykule. Podpowiem Ci, jak możesz dochodzić swoich praw. Nie daj się oszaleć.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
50 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
进球库
3 lat temu

初来乍到,多多关照!消灭新冠,人人平安!

MAGDALENA
MAGDALENA
3 lat temu

Osobiście też nie uważam tych maseczek ale trzeba szanować ludzi którzy się boją – to raz. A dwa od wczoraj znowu jest nakaz noszenia tego na pyskach w sklepach i trzeba po prostu. Ja się cieszę że mieszkam na wsi bo jak zakładam to po prostu się dusze 🙂
W wtorek jadę z kotką na kastracje i choć i maseczke wezmę to otule gebe chustą

Darek
Darek
3 lat temu
Reply to  MAGDALENA

Szacunek tylko w jedną stronę…masz nosić szmatę bo ktoś się boi ale już to, że ktoś nie chce zakładać szmaty bo chce oddychać tlenem a nie syfem wydalanym z płuc to juz nie ważne. Czyli mamy szanować kogoś a ten ktoś ma prawo mieć nas w dupie bo jego zdrowie jest ważniejsze. Maska na pysku i jeszcze jakieś aluzje. Maska na pysku plus dwa metry i tez aluzje bo tamten maski nie ma. Maska na pysku plusz czułbica plus dwa metry i też aluzje. To może lepiej ku*wa z domu niech nie wychodzą. Jak ktoś boi się wody to nie łazi po basenach i po stawach. Teraz jest tak, że idzie taki nad wodę i dlatego, że się boi wodę wypompowują.

ปั้มไลค์

Like!! Thank you for publishing this awesome article.

ทิชชู่เปียกแอลกอฮอล์

I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon everyday.

แผ่นกรองหน้ากากอนามัย

I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon everyday.

เบอร์มงคล

I like this website very much, Its a very nice office to read and incur information.

SMS
SMS
3 lat temu

I used to be able to find good info from your blog posts.

Arek
Arek
3 lat temu
Reply to  SMS

Po pierwsze nic nie trzeba nosić. Po drugie na pewno nie maseczek, bo rozporządzenia jasno określają co można nosić. Po trzecie rozporządzenia nie określają ram czasowych noszenia “szmat”, więc nikt nie ma prawa zwrócić mi uwagi, że nie noszę maski np. w sklepie. Poza tym rozporządzenia nakazują zakrywanie ust i nosa np. materiałem, więc jak kichnę, bądź kaszlnę, to robię to na wysokości łokcia, nim się zakrywając. Spełniam więc ” obowiązek” zakruwania ust i nosa i robię to niezmiennie od praktycznie 40 lat, bo tak zasłaniam twarz przy kichaniu. Do tego wszystkiego dodałby jeszcze art. 32 Konstytucji Rp oraz art. 119 kk (dyskryminacja). Od siebie – brawo dla autora postu, postępowanie identyczne jak moje, najpierw olać typa, a potem zgnoić w sądzie, ewentualnie zawsze można przeliczyć zęby nogą. Pozdrawiam.

trackback

[…] “Covidianie Atakują”. Czyli jak “kagańce” spowalniają myślenie ludzi. […]

AntwanDElsen
3 lat temu

Appreciate the recommendation. Allow me to try it
out.

Here is my web site – AntwanDElsen

ConnieBCowns
3 lat temu

Ahaa, its fastidious conversation on the topic of this
bit of writing here around this blog, I have got read everything that, so at this point me also commenting here.

my website ConnieBCowns

Frbhalmom
3 lat temu

online pharmacey viagra paradiseviagira.com i want to buy viagra from australia

Kmrfgome
3 lat temu

usar viagra sin necesidad https://purevigra.com/ how to make best use of viagra

Devkalmom
3 lat temu

viagra pharmacies l buy viagra with discover card overnight delivery of viagra

Fbsgadupt
3 lat temu

use viagra properly where can i get viagra in hyderabad the evolution of a viagra salesman quotes

Iwa Przyrodniczka
3 lat temu

Jak ktoś boi się wirusa niech nosi maskę przeciwgazową, ochroni ich przed wirusami, bakteriami, smogami i wszystkim czego się boją. jak maseczkowcy założą maskę p-gas, nie będą musieli się bać osób bez maseczek. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Jivhrealk
3 lat temu

ver pastillas viagra viagra how long does it work for viagra creme vrouwen

Jswerealk
3 lat temu

viagra prescription australia how to get viagra prescription in canada real viagra online usa

WWW.XMC.PL Info
3 lat temu

If you are in the search engine business stay search engine neutral, or create multiple sites for different search engines. http://www.piano.m106.com

composition notebooks college ruled bulk

This is a great tip especially to the people fresh to the blogosphere.

Brief but very precise info… Appreciate your sharing this
particular one. Essential read post!

my web site; composition notebooks college ruled bulk

Fgsalmom
3 lat temu

learning how to write an essay academic dissertation pay someone to write papers

Ftghadupt
3 lat temu

mechanical engineering homework help i need help on math homework best essay writing software

Kwgdgome
3 lat temu

viking homework help write a paragraph persuasive speech writing

Dvscalmom
3 lat temu

nursing essay writing buy essay now freelance essay writers

Fqfadupt
3 lat temu

funny college application essay persuasive writing speech writing a good essay

Fsfadupt
3 lat temu

hunter college essay writing a good thesis college essay book

Fgnsalmom
3 lat temu

cialis none prescription generic cialis 10mg genuine cialis no prescription

Dvncalmom
3 lat temu

cialis pricing cialis australia online stores cialis for entertainment purposes

Fqbfadupt
3 lat temu

cheap cialis prices cialis dosage recommend brand cialis online pharmacy

Fgrsadupt
3 lat temu

viagra super force viagra prescription austin viagra kansas city

Khedgome
3 lat temu

viagra pay pal which one is better viagra cialis or laverta genric viagra on line

Fsfgadupt
3 lat temu

viagra toronto store quick delivery on viagra how much is viagra per pill

Fbsbadupt
3 lat temu

brand cialis 20 mg cialis shop online buy cialis in cro

Jgsvrealk
3 lat temu

viagra for premature ejaculation treatment drugstore1st viagra generic viagra scam

Fhsnalmom
3 lat temu

viagra with penis pump over the counter viagra walgreens buying viagra in the uk

Dvnjalmom
3 lat temu

viagra generic date viagra patent date overnight generic viagra

Pianino System
3 lat temu

Czlowiek nie moze zyc, nie wiedzac, po co zyje” – Gustaw Herling-Grudziński

WWW.XMC.PL Info
3 lat temu

Nie mysl, ze wrlg cie podziwia. On jedynie poszukuje twego slabego punktu. V. Butulescu.

Aqwsadupt
3 lat temu

best drugstore lipstick best drugstore highlighter erectile dysfunction

Jtmfadupt
3 lat temu

ed treatment the peoples pharmacy rx pharmacy coupons

Khthgome
3 lat temu

best drugstore eyeshadow peoples drug store nearest drug store

Nllpalmom
3 lat temu

24 hour drug store pharmacy online drugstore rx pharmacy

Jllorealk
3 lat temu

best drugstore bronzer erectile dysfunction pills ed drugs

tinder site
3 lat temu

tinder login, tindr https://tinderdatingsiteus.com/

a5 faux leather
3 lat temu

I don’t even know the way I ended up here, but I assumed this publish
was once great. I don’t realize who you could be but definitely you’re
going to a famous blogger when you will not be already.
Cheers!

My web site :: a5 faux leather

Ahkdadupt
3 lat temu

Viagra pharmacy cheap no prescription canadian online pharmacy

Fqhhadupt
3 lat temu

prescription prices comparison top rated online canadian pharmacies canada pharmacies without script

Ekonomia
3 lat temu

To jest prawdziwa przyjazń – oslaniac innych nawet kosztem siebie. Prymas Stefan Wyszyński… http://www.xmc.pl

Ekonomia Gospodarka
3 lat temu

Zycie jest wspaniale, nalezy tylko spogladac na nie przez wlasciwe okulary. – Aleksander Dumas