Samobójstwo policjantki czy próba usunięcia niewygodnego świadka?

Wczoraj Polskę obiegła informacja dot. znalezienia ciała młodej policjantki z Kleszczewa (Ogniwa Prewencji podległego pod Komisariat Policji w Swarzędzu) oraz jej 9-cio letniego syna. Wstępne informacje wskazują na rozszerzone samobójstwo. Policjantka Sylwia N. miała zastrzelić najpierw swojego syna, którego wychowywała samotnie, a następnie popełnić samobójstwo. Dokonać tego miała  najprawdopodobniej z broni służbowej.  Jako ojciec walczący o swoje dzieci, mógłbym wykorzystać tę sytuację do wskazania, że kobiety są nieobliczalne i stanowią  poważne zagrożenie dla swoich dzieci. Kobiety, które decydują się na rozstanie z partnerem i na siłę dążą do wyeliminowania ojca z życia dziecka. W tym przypadku tego nie zrobię. Policjantkę znałem osobiście od 4 lat. W służbie była od 6.

Policjantka Sylwia N.
żródło: www.facebook.com

To ona przez ostatnie cztery lata  prowadziła szereg postępowań karnych przeciwko mnie, na polecenie prokuratorów ze Środy Wlkp. oraz komendanta policji ze Swarzędza.  To ona również prowadziła postępowania karne wymierzone przeciwko dziadkowi moich córek o przemoc psychiczną i fizyczną na dzieciach. To ona umarzała wszystkie postępowania karne przeciwko niemu na polecenie prokuratorów ze Środy Wlkp., którzy kryli pedofila i kazirodcę oraz podwójną zabójczynię, dążąc na siłę do odizolowania mnie od dzieci i zakazując zbliżania się do ich matki, bym nie był w stanie ujawnić prawdy. To w końcu ona wiele razy stwierdzała, że pomimo iż chciałaby postawić Janowi J. zarzuty a przeciwko mnie sprawy umarzać, to nie może tego zrobić, bo są naciski z góry (komendant ze Swarzędza Eugeniusz S.  Prokuratorzy Marlena M., Kamil S. i Grzegorz G). To wreszcie Pani Sylwia wskazywana była przeze mnie wielokrotnie jako świadek na popełniane przestępstwa przez w/w. Na zeznania się nie stawiała, bo komendant wypisywał jej usprawiedliwienia – podobnie jak innej policjantce przeciwko której było złożone zawiadomienie – Katarzynie K. z tego samego Ogniwa Prewencji w Kleszczewie.

 

 

 

W poniedziałek 14.09.2020r. złożyłem kolejne zawiadomienie do Biura Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, o popełnieniu przestępstw wymienionych z imienia i nazwiska policjantów, sędziów i prokuratorów ze Środy Wlkp. Poznania, Swarzędza, Trzcianki, Wągrowca i Leszna stanowiących jednocześnie zorganizowaną grupę przestępczą, chroniącą się nawzajem. Kobieta miała zostać wskazana jako świadek, gdyż kilka razy wskazywała, że nie godzi się na takie postępowanie przełożonych. Wielokrotnie twierdziła, że ona inaczej prowadziłaby śledztwa i dochodzenia  jednak obecnie nie ma na to wpływu. Ma tylko posłusznie wykonywać polecenia służbowe.  Jako przykład można wskazać prowadzone przez nią dochodzenie w sprawie przemocy Jana J. nad moimi córkami. W uzasadnieniu odmawiającym wszczęcie dochodzenia, napisała:

“st. post., S.N. – policjant Komisariatu Policji w Swarzędzu, po rozpoznaniu w sprawie dokonanego w okresie od 04 lipca 2016 do 13 lutego 2017 roku w Tulcach znęcania fizycznego i psychicznego nad  małoletnimi Emilią Makara i Amelią Makara, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk na podstawie art. 17 § 1 pkt. 2 k.p.k. postanowił:
odmówić wszczęcia dochodzenia  w sprawie dokonanego w okresie od 04 lipca 2016  do 13 Iutego 2017 roku w Tulcach znęcania fizycznego nad małoletnią Emilią Makara poprzez ciągnięcie za rękę oraz znęcania psychicznego nad małoletnimi Emilią Makara
i Amelią Makara  poprzez ograniczanie kontaktów z ojcem, zmuszanie do określonego zachowania, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk wobec braku znamion czynu zabronionego”.

Po otrzymaniu od niej tego postanowienia odbyłem z nią kilkunastominutową bezpośrednią rozmowę, w której stwierdziła, że musiała to umorzyć, bo tak jej kazano. Nie była to jedyna sprawa, w której miała odgórny nakaz umorzenia sprawy z mojego zawiadomienia.  Wcześniej, bo w czerwcu 2017r. skierowała przeciwko mnie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Środzie Wlkp. gdzie gdzie jak stwierdziła: “na podstawie tych dowodów ja bym umorzyła przeciwko Panu dochodzenie. Od razu widać, że jest to mocno naciągana sprawa. Ale prokurator (przyp. Migielicz) kazała postawić akt oskarżenia (…) Niech sam Pan sobie odpowie, jakby to wyglądało, gdyby po roku dochodzenia, prokurator umorzył sprawę. Jak by to o nim świadczyło?”. (Sprawa ostatecznie trafiła do Sędziów pod nadzorem prokuratorów, którzy wiedzieli o podwójnym zabójstwie dokonanym przez Annę J. (obecnie P.) i robili wszystko by ukryć ten fakt, a winę zrzucić na mnie. Czynią to od 4 lat. W tym roku miał nastąpić kres ich działań).

Oczywiście rozmowa ta jest nagrana i miała stanowić dowód w postępowaniu karnym przeciwko Sędziom i Prokuratorom co miała (mam nadzieję) potwierdzić w trakcie zeznań, do których już niestety nie dojdzie.

miejsce pracy zmarłej policjantki
źródło: google.pl

Takich nakazów z góry, miała dużo więcej w różnych sprawach różnych osób.. Kazano jej zamiatać sprawy pod dywan. Kazano również manipulować dowodami, by kierować sprawy do Sądu dla statystyk –  ale i dla prywatnych korzyści prokuratorów czy innych policjantów.  O tym wszystkim miała powiedzieć przed prokuratorem krajowym a potem przed Sądem. Nie zdążyła. Nie dlatego, że miała problemy osobiste – te ma każdy. Nie zdążyła, bo część zagrożonych przełożonych wiedziała, że chce o tym opowiedzieć. Jeśli więc rzeczywiście sama pociągnęła za spust, to tylko dlatego, że ktoś ją do tego nakłonił. Ktoś z jej najbliższych kręgów w pracy, lub ktoś kto miał najwięcej do stracenia – nie wyłączając z tego kręgu byłego funkcjonariusza ABW – tego samego wobec którego umorzyła wiele postępowań z moich zawiadomień, a  który wielokrotnie również na nią naciskał, co nieoficjalnie przekazywała w prywatnych rozmowach nie tylko ze mną.

Jedno jest pewne. Dopóki śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone przez jakąkolwiek Prokuraturę z wielkopolski, nigdy nie dowiemy się prawdy. Zorganizowana Grupa Przestępcza togowców, korumpatorów i kauzyperdów oraz mundurowych nie pozwoli, by prawda ujrzała światło dzienne.

Jedna z nielicznych uczciwych policjantek w tym województwie, dołączyła do tzw. seryjnych samobójców. Kwestią konieczną jeszcze do wyjaśnienia jest, dlaczego życie stracił też jej syn.  W mojej ocenie, śledczy powinni prowadzić sprawę pod kątem podwójnego zabójstwa, a podejrzanymi winni być ludzie z kręgów  jej przełożonych.  W zbiegi okoliczności bowiem nigdy nie uwierzę.

Uzupełniająco dodać należy, że kilka miesięcy temu, policjantka została odznaczona za wzorową służbę z jednoczesnym awansem,  do czego podchodziła dość sceptycznie, dając do zrozumienia, że było to próbą zamknięcia jej ust.

Osób chcących ujawnić prawdę jest kilka. Nie wyłączając z nich mnie. Mam nadzieję, że żaden z nas nie dołączy wkrótce do kręgu seryjnych samobójców. Jeśli tak, to możecie być pewni, że jest to sprzątanie niewygodnych osób, które wiedzą za dużo.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
77 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wstyd
Wstyd
3 lat temu

Tfu… Co za chłam… Wstyd wykorzystywać taka sytuację na swoją korzyść. To ma być dziennikarstwo?? Żenada…

Wstyd
Wstyd
3 lat temu
Reply to  Marek Makara

Przeczytałem dokładnie. Kilka razy. Wnioski takie same. Jakim trzeba być człowiekiem żeby dla własnej korzyści topić innych wykorzystując tragedię?? Może sam sobie Pan na to odpowie. Z tego “artykułu” wynika że o sprawie nie wie Pan Nic ale to i tak nie przeskadzelo żeby się wypowiedzieć… Ponadto warsztat dziennikarski bardzo słaby. Może niech Pan przestanie się podawać jako dziennikarz bo wstyd. Powtórzę. Żenada.

ja
ja
3 lat temu

Jakie bzdury: za taki tekst powinien autora spotkać samobojca. Gościu: dziewczyna ma dziecko z ćwierćmozgiem, facet ją zostawił, o nie oddaniu broni nie wspomnę. Wstyd!

filo
filo
3 lat temu

Jeśli to wszystko, co Pan pisze, jest prawdą, proszę się zastanowić, czy Pana postępowanie się nie przyczyniło do śmierci policjantki. Z relacji wynika, że wykonywała obowiązki służbowe, więc nawet jeśli mówiła, że gdyby mogła, pomogłaby Panu – mówiła to nieoficjalnie i w zaufaniu! Jak Pan śmiał to nagrywać i narażać ją chociażby na utratę pracy, a w dalszej konsekwencji na większy problem z samotnym utrzymaniem dziecka? Być może właśnie świadomość, w jakie kłopoty wpędziło ją współczucie i że z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia, popchnęła ją do tego, co zrobiła? Jak Pan może winić tylko jej przełożonych i nie widzieć, że to Pan chciał wykorzystać jej dobre serce dla swojej korzyści? I nawet teraz zdaje się Pan bardziej żałować, że nie doszło do jej zeznań w Pana sprawie, niż że zginęła, choć nie była niczemu winna? Generalizujące zdanie “kobiety są nieobliczalne i stanowią poważne zagrożenie dla swoich dzieci” też świadczy, że z zasady nie ma Pan szacunku do kobiet tylko dlatego, że są kobietami. Taki poziom Pańskiej empatii rodzi wątpliwości co do słuszności Pana walki o dzieci.

wwww
wwww
3 lat temu
Reply to  filo

Filo: w samo sedno

.
.
3 lat temu
Reply to  filo

Filo – czyli w sytuacji gdy Pani/Panu policja będzie uprzykrzać życie i działać wbrew prawu, które powinni egzekwować, to po prostu bedzie trzeba się pogodzić z losem i przestać walczyć, bo jednak jest szansa, że ktoś coś na tym straci. Co do empatii – czasami empatia czuta dla jednej strony zamyka oczy na próbę wczucia się w drugą stronę.

filo
filo
3 lat temu
Reply to  .

“czyli w sytuacji gdy Pani/Panu policja będzie uprzykrzać życie i działać wbrew prawu, które powinni egzekwować, to po prostu bedzie trzeba się pogodzić z losem i przestać walczyć, bo jednak jest szansa, że ktoś coś na tym straci” – nie, oczywiście, że powinno się walczyć z niesprawiedliwością, ale nie kosztem osób, które nam współczują, bo właśnie przez to rośnie ogólna znieczulica, właśnie takie zachowanie uczy ludzi, że nie warto angażować swoich emocji w cudze sprawy. Zwłaszcza że – nie oszukujmy się – w tej konkretnej sytuacji jestem pewna, że nawet jeśli faktycznie działa tam jakiś spisek, to już zainteresowane osoby wiedziałyby, jak te nagrane “wyznania” podważyć i pan Marek niczego by nie zyskał, a najbardziej ucierpiałaby ta współczująca policjantka.
“Co do empatii – czasami empatia czuta dla jednej strony zamyka oczy na próbę wczucia się w drugą stronę” – empatia polega na tym, że potrafi się spojrzeć na sytuację z perspektywy różnych osób i próbuje się zrozumieć każdą zaangażowaną stronę. Jeśli to zdanie odnosi się do mnie, to owszem, najbardziej współczuję policjantce, że przez swoje dobre serce znalazła się w takiej sytuacji bez wyjścia i to z woli kogoś, komu współczuła. Współczuję też panu Markowi trudnej sytuacji rodzinnej, ale uciekając się do takich metod sam siebie nie stawia w najlepszym świetle, bo jednak żeby być dobrym rodzicem, trzeba nie tylko mieć do tego (nawet siłą wywalczone) prawo, ale przede wszystkim być dobrym człowiekiem i nie dążyć do swoich celów po trupach – w tym przypadku dosłownie.
Oczywiście piszę to wszystko z założeniem, że artykuł mówi prawdę, czego nie wiemy.

Janusz Paragrafu
Janusz Paragrafu
3 lat temu
Reply to  filo

KIEDY SIĘ PROWADZI POSTĘPOWANIE, TO Z JEGO STRONAMI SIĘ NIE ROZMAWIA PRYWATNIE, A JUŻ W SZCZEGÓLNOŚCI NIE WYRAŻA PRYWATNYCH POGLĄDÓW NA TO POSTĘPOWANIE. Niezadowoleni z czegoś ludzie wykorzystają to do napisania skargi, podważania naszej wiarygodności czy bezstronności, byle osiągnąć swój cel, nawet jeżeli mieliśmy albo oni mają w swoim mniemaniu dobre intencje, szczególnie jeżeli się trafi na człowieka sfrustrowanego długością postępowania, okolicznościami sprawy itp. Już nie wspominam o pieniaczach, także często spotykanych. Wtedy wszelkie zapewnienia o zachowaniu dyskrecji można wrzucić do kosza na śmieci. Od wyjaśnienia motywów postanowienia jest uzasadnienie a nie pogaduszki na korytarzu. Strony i funkcjonariusze nie są dla siebie przyjaciółmi czy nawet znajomymi żeby się sobie nawzajem zwierzać z uczuć czy wątpliwości. Mają całkowicie odmienny i często sprzeczny interes – sprawdza albo pokrzywdzony korzystne dla siebie rozstrzygnięcie a prowadzący zakończenie sprawy prawidłowo uzasadnioną w faktach i przepisach decyzją. Nie znam tutaj opisywanej sprawy, nic mnie ona nie obchodzi i nie będę brał strony autora czy tej policjantki. Autor mam nadzieję ze dobrze wie że organami ścigania czy wymiaru sprawiedliwości rozmawia się pisemnie albo do protokołu. Co jest poza zabezpieczonymi dowodami to się nie liczy. Czytający, obojętnie czy mundurowi czy cywile sobie powinni to uświadomić i mieć złudzeń na swój temat.

Krzysztof
3 lat temu

Dobry artykuł, brawo.

Krzysztof
3 lat temu

Jedno jest pewne sprawa śmierdzi i to bardzo, nie od dziś wiadomo że prokuratorzy i sędziowie to mafia 😎

Miłosz
Miłosz
3 lat temu
Reply to  Krzysztof

Stwierdzenie bardzo ogólnikowe. Tak samo mogę napisać że wiadomo przecież że media kłamią…

O
O
3 lat temu

Proszę nie wierzyć w ani jedno słowo z tego artykułu, ani z tego opisu pana Marka M. Pan Marek M. jest znany poznańskiej policji i to zupełnie z innej strony. Zresztą sam wydźwięk tego artykułu daje do myślenia. Bzdury, kłamstwa, chłam

Jurek
Jurek
3 lat temu
Reply to  O

Dokładnie tak – Pan Makara to doskonały manipulant. Te brednie które tu opublikował, to stek bzdur na potrzeby swojej wojny z wymiarem sprawiedliwości, który już dawno zauważył że coś się w “dzbanku” poluzowało.

Fanf
Fanf
3 lat temu

Szczerze mówiąc ciężko oprzeć się wrażeniu, że brzmi to trochę jak urojenia.

Darek
Darek
3 lat temu

Od kiedy policjant z ogniwa patrolowo interwencyjnego prowadzi postępowania? Trochę lat pracuje, ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś z opi prowadził sprawy. To jakaś bzdura.

Poison
3 lat temu
Reply to  Darek

…też mi to dało do myślenia. Spraw ksrnych nie prowadzi funkcjonariusz OPI

saleviabuy.com
3 lat temu

In reality, though, it is not the cold or wet that brings on the illness.
https://saleviabuy.com
viagra connect cvs

can i buy viagra online

The researchers were motivated by the growing use of online symptom checkers and the fact that until this study
there had never been a detailed evaluation about the accuracy
of these tools. http://siviagmen.com when will
generic viagra be available in the us

llviabest.com
3 lat temu

These may be bland foods, sour candy, pickles, dry crackers, ginger ale, flat soda, or others.
where to buy viagra online without prescription – llviabest.com – viagra
super active plus online

News Portal PL
3 lat temu

Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂

Devkalmom
3 lat temu

buying viagra using paypal viagra uk photos of real viagra

Kaizen.XMC.pl
3 lat temu

Śmiać się często i serdecznie, zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i błyskotliwych a także sympatię dzieci i młodzieży – to znaczy odnieść prawdziwy realny sukces :-). R.W. Emerson. Do You Seen ? USA* Vortal > http://www.USA.XMC.PL

Frbhalmom
3 lat temu

indian version for viagra https://paradiseviagira.com viagra for sale sa

Jivhrealk
3 lat temu

viagra din number viagra fass quiero comprar viagra en cordoba

Kmrfgome
3 lat temu

viagra yeux rouges https://purevigra.com/ donde comprar viagra para la mujer

https://mygoviagar.com/

Best price generic viagra online https://mygoviagar.com/ buy online sildenafil citrate

how much is viagra generic

Female viagra otc https://lightvigra.com/ viagra
generic online cheapest

https://hopeviagrin.com/

Buy viagra no rx https://hopeviagrin.com/ cheap viagra
in usa

Kbrggome
3 lat temu

buy cheap viagra online australia buying viagra.nz cheap generic viagra online pharmacy

WWW.XMC.pl
3 lat temu

Hi – in truth great site you have created. I enjoyed reading this posting. I did want to publish a remark to tell you that the design of this content is very aesthetically delightful. I used to be a graphic designer, now I am a copy editor. I have always enjoyed functioning with information processing systems and am trying to learn code in my free time.

Polish News
3 lat temu

Dobre zycie przypada w udziale tym, ktlrzy sie o nie staraja. – Lew Tolstoj

Fmsgadupt
3 lat temu

viagra nadciЕ›nienie tД™tnicze que hace el viagra yahoo ways to get hard without viagra

Dvscalmom
3 lat temu

help writing a best man speech pay someone to write resume good thesis

Fnrdadupt
3 lat temu

viagra for sale in south africa viagra pills original taking viagra and cabergoline together

Fgsalmom
3 lat temu

essay writing accounts writing a short essay creative writing essay ideas

Fsfadupt
3 lat temu

online essay writing help algebra 1 homework practice writing the research paper lesson plan

Jgscrealk
3 lat temu

help with writing a paper for college write case study essays 123

order custom essay online

What is the best custom essay site customessaywriterbyz.com cheapest
custom essay writing

Dvncalmom
3 lat temu

cialis w/o perscription cialis online aust professional cialis

Fgnsalmom
3 lat temu

cialis coupon code cialis tabs buy original cialis

Fsfgadupt
3 lat temu

viagra for sale us can you buy viagra over the counter cheap viagra hawaii

buy cialis online
3 lat temu

Generic cialis cost https://cialmenon.com difference between viagra and cialis

Jgsvrealk
3 lat temu

buy viagra online with paypal viagra online best viagra sites online

Fqbfadupt
3 lat temu

cialis in vegas cialis blog 20mg cialis best price

Fbsbadupt
3 lat temu

dapoxetine cialis black cialis sale 10 mg cialis for sale

viagra for sale
3 lat temu

Female viagra https://xviagrnorx.com otc viagra

Dvnjalmom
3 lat temu

viagra cost per pill delhi, india viagra dapoxetine super viagra

Khedgome
3 lat temu

canadian pharmacy cheap viagra viagra with out prescription in rite aid buy viagra online

Fgrsadupt
3 lat temu

generic viagra 50mg viagra pills buy generic viagra online in australia

Fhsnalmom
3 lat temu

buy viagra in canada who has the best deal on viagra generic online viagra on sale edmonton

Pianino System
3 lat temu

Gdyby zycie bylo sprawiedliwe Elvis by zyl, a wszystkie jego sobowtlry bylyby martwe. – Johnny Carson

XMC.PL
3 lat temu

Kobiety nie lubia bohaterow, lubia zwyciezcow… Cult of Flawless Victory RUlz. R. Beauvais! POZDRO 600!

Aqwsadupt
3 lat temu

pharmacies canada pharmacy online best ed pills

Fgvdalmom
3 lat temu

pharmacy drugstore online ed medications erectile dysfunction treatment

Khthgome
3 lat temu

med rx pharmacy online pharmacy canada best erectile dysfunction pills

Jtmfadupt
3 lat temu

pharmacy cheap 24 hour pharmacy discount pharmacy

Lokuadupt
3 lat temu

online pharmacy without scripts pharm medical pharmacy

tinder dating
3 lat temu

tindr , tinder dating app https://tinderdatingsiteus.com/