Sensacja. Polak mistrzem świata!

UFC ( Ultimate Fighting Championship) to największa, najbardziej prestiżowa organizacja mieszanych sztuk walki.
Organizuje walki z podziałem na kategorie wagowe. Dzisiejszej nocy doszło do historycznego dla Polaków pojedynku o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej ( do 93 kg) w Abu Zabi na gali UFC 253.
Po raz pierwszy w historii, o pierwsze miejsce, o szczyt, o przejście do historii polskiego mma zawalczył Polak, Jan Błachowicz.

Jan Błachowicz, 37 latek o pseudonimie ” Cieszyński Książe” zmierzył się z faworyzowanym Dominikiem Reyesem. Bukmacherzy dawali małe szanse Polakowi na zwycięstwo w tym pojedynku.
Ale Jan Błachowicz w drugiej rundzie ( zaplanowanego na 5 rund mistrzowskiego pojedynku) kombinacją ciosów bokserskich znokautował faworyta!

https://www.youtube.com/watch?v=ATLUiguEuMA

Specjaliści nie dawali szans Polakowi. Uważali, że Dominik Reyes jest za szybki, zbyt ruchliwy dla Polaka, który ma co prawda nokautujący cios ale jest dla niego za wolny i nie trafi rywala.
Nie dość , że trafił przeciwnika łamiąc mu nos, to jeszcze w pierwszej rundzie kopniakiem  złamał albo przynajmniej stłukł mu żebra. ( rywal w tej chwili jest na obdukcji lekarskiej).

 

Image

Przed występami w światowej UFC, Błachowicz był mistrzem rodzimego, polskiego KSW. W Ultimate Fighting Championship występuje od 2014 roku. Na początku wiodło mu się różnie ale od trzech lat idzie jak burza. Przegrał tylko jedną walkę (trochę przypadkowo, obijał rywala przez cała walkę ale stracił koncentrację i nadział się na nokautującą kontrę).
Dominik Reyes dotychczas w UFC przegrał tylko raz, przez kontrowersyjną decyzję z byłym mistrzem Jonem Jones. ( Potem mistrz Jon Jones zwakował ( oddał) pas i przeniósł się do kategorii wyżej).

Do galerii sław polskiego mma dołącza w wielkim, stylu Jan Błachowicz jako pierwszy, męski mistrz świata największej organizacji.

Gratulujemy.

Pierwszą Polką na szczycie była Joanna Jędrzejczyk, niestety już była mistrzyni.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tinder dating site
3 lat temu

tinder app , tider https://tinderdatingsiteus.com/

singles near me free

free dating sites https://freedatingsiteall.com