|

Tylko u Czujnego-kopia zawiadomienia na Morawieckiego.

 

Lipcowe negocjacje z Unią Europejską , NIE zakończyły się sukcesem, jak głosił premier Morawiecki.

Z bliżej nie znanych powodów premier RP zgodził się na rozwiązania nie zgodne z interesem RP. Wbrew zaleceniom własnego rządu…

Oto jak ustalenia podsumowali unijni notable:

Po raz pierwszy jednym z kryteriów będzie praworządność – mówił w lipcu szef Rady Europejskiej, Charles Michel na konferencji prasowej. Powiązanie z art. 2 Traktatu o UE podkreślali również szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen oraz prezydent Francji, Emmanuel Macron. Mateusz Morawiecki twierdził jednak coś zupełnie innego.

Po trwających od piątku negocjacjach w sprawie unijnych wydatków m.in na na pomoc krajom członkowskim w walce ze skutkami pandemii, szef Rady Europejskiej, Charles Michel ogłosił, że jest porozumienie.

Kontrowersje jednak wzbudziła kwestia powiązania wypłat z przestrzeganiem zasad praworządności. Na konferencji prasowej, tuż po ogłoszeniu porozumienia Michel jednoznacznie stwierdził, że “po raz pierwszy jednym z kryteriów będzie praworządność”.

Problem w tym, że chwilę później  premier Mateusz Morawiecki stwierdził coś zupełnie przeciwnego. Zdaniem Morawieckiego w porozumieniu ws. unijnego budżetu i funduszu odbudowy nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy praworządnością a środkami budżetowymi.

“Chcemy utrzymać praworządność. Jednocześnie chcemy, aby właściwa dyscyplina budżetowa i fiskalna została utrzymana z odpowiednim nadzorem. Byliśmy w stanie utrzymać te dwa zagadnienia osobno.”

 

W listopadzie, w polskim sejmie odbyła się debata w sprawie  ustaleń premiera Morawieckiego.

I szambo wybiło, kiedy opinia publiczna, niezależne media zaczęło ustalać co nasz premier podpisał…

 

Redakcja Czujnego dostała kopię zawiadomienia do prokuratury na Premiera RP:

 

“Zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa

 

 Niniejszym przestępstwa przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, to jest czynu z artykułu 231 paragraf 1 Kodeksu Karnego przez Mateusza Morawieckiego prezesa Rady Ministrów.

Uzasadnienie.

W dniach 17-21 lipca odbył się w Brukseli szczyt Rady Europejskiej na którym ustalono, że wartośc całego budżetu UE na lata 2021-2017 wyniesie ponad 1 bln 700 mld euro czego wstępnie przyznano Polsce 125-139 mld euro bezzwrotnych dotacji (oraz 34 mld w ramach pożyczki, “tymczasowego narzędzia wzmacniającego ” – Funduszu Odbudowy).

 

Stronę polską na ww. szczycie reprezentował Pan Mateusz Morawiecki. Przed tym wydarzeniem Rada Ministrów w konsultacjach międzyresortowych ustaliła taktykę negocjacyjną co znalazło odzwierciedlenie w licznych poufnych rządowych dokumentach w tym stenogramach z posiedzeń rządu. Należy zakładać, że Rada Ministrów podjęła w tej sprawie uchwałę. Uchwała ta okreslała taktykę negocjacji, warunki brzegowe co zobowiązywało Pana Mateusza Morawieckiego do przestrzegania postanowień ustalonych przez Radę Ministrów. Ze względu na tajny status ww. uchwały oraz poufność ww. dokumentów zgłaszający nie załącza ich do pism.

Jednym z kluczowych postanowień Rady Ministrów było zobowiązanie do skorzystania z prawa weta w przypadku próby powiązania przez UE przyznania środków z budżetu UE z tzw. mechanizmem praworządności. Pan M.M. reprezentując RP, nie skorzystał z praw weta pomimo, że Unia jednoznacznie powiązała wypłatę środków z rzeczonym mechanizmem co znalazło odzwierciedlenie w 22 i 23 konkluzji szczytu Rady Europejskiej. Pan MM podpisał dokument końcowy szczytu Rady Europejskiej.

 

Stanowi to przekroczenie uprawnień nadanych Panu Mateuszowi Morawieckiemu przez Radę Ministrów.

Podkreślić należy , że zgodnie z art.146 ust.1 Konstytucji RP politykę zagraniczną sprawuje RM ( jako całość) , a także , z godnie z ust. 4 pkt 9 przywołanego przepisu Premier RADY MINISTRÓW sprawuje  ogólne kierownictwo w dziedzinie stosunków z innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi.

Tak więc naruszenie postanowień Rady wypełnia również znamiona deliktu konstytucyjnego. W związku z powyższym kieruję do prokuratury poniższe pismo w celu wyjaśnienia sprawy.”

Częściowo o sprawie można posłuchać na nagraniu od ok. 4 minuty.

 

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Tylko u Czujnego-kopia zawiadomienia na Morawieckiego. […]

trackback

[…] Tylko u Czujnego-kopia zawiadomienia na Morawieckiego. […]

Czlowiek
Czlowiek
3 lat temu

POD SAD ZE ZDRACAMI NARODU POLSKIEGO!
KONSTYTUCJA SLUZY KAZDEMU!