Związek zawodowy policji odpowiada: Czy policjanci będą wykorzystywani do przestępczych działań przeciw Polakom?

Czy w sylwestrową noc będą łapanki, mandaty i legitymowanie Polaków?

To było punktem wyjścia rozmów redaktora Czujnego – Marka Majchra z przewodniczącymi największego związku zawodowego policjantów, jakim jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.

Czy policjanci będą wykorzystywani do przestępczych działań przeciw Polakom?

Na mocy rozporządzenia!  wprowadzono godziny policyjne w sylwestrową noc.

Ale rozporządzenie stoi w sprzeczności z Konstytucją RP, która  zapewnia obywatelom swobodę przemieszczania się. Ograniczać swobody obywatelskie można tylko  w wyjątkowych sytuacjach, i tylko na podstawie ustawy.

Dla każdej osoby interesującej się prawem jest to oczywiste. Przyznał to nawet, z rozbrajającą szczerością wiceprzewodniczący Związku Zawodowego policjantów pan Andrzej Szary podczas rozmowy z redaktorem Czujnego.

Sam powołał się na opinię Rzecznika Praw Obywatelskich Bodnara, prof. Chmaja, ministra Andrzeja Dery z kancelarii prezydenta i innych!

Na pytanie redaktora Majchra, że skoro związek zawodowy wie, że egzekwuje bezprawie, pan Szary odpowiedział:

“związek zawodowy nie jest do siania destrukcji”

– po czym się rozłączył.

Dlaczego Czujny.pl postanowił skontaktować się z kierownictwem związku zawodowego policjantów?

Otóż redakcja Czujnego jest w stałym kontakcie ze stróżami prawa.

Część policjantów czuje się “pomiędzy młotem a kowadłem”. Zdaje sobie sprawę z popełniania przestępstw na narodzie:

( art. 58 ustawy o Policji: policjant zobowiązany jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, jeśli wykonanie takiego rozkazu łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa)

ale świadomie łamie prawo, bo nie chce stracić pracy lub ulegać mobbingowi.

Przez 9 miesięcy policjanci wystawiali mandaty za “brak maseczek”. Mandaty były całkowicie bezprawne co pokazują sądowe statystyki.

W programie „Tak jest”, wyemitowanym w TVN24 w dniu 16 grudnia 2020′, redaktor Morozowski przytoczył statystyki, z których wynika, że sądy uznają, że tylko 2,5% interwencji policji, które kończyły się wystawieniem mandatu, było prawidłowe. a aż  97,5 % spraw jest przez sądy oddalanych. Policja przegrała w sądach na całej linii!

Na pytanie redaktora Majchra, dlaczego policja działa i działała łamiąc prawo, przewodniczący związku, pan Rafał Jankowski  rzuca słuchawką.

Zapraszamy do obejrzenia materiału przedstawiającego smutny obraz poszanowania prawa przez funkcyjnych w polskiej policji.

Członkowie związków zawodowych, a przede wszystkim władze podlegają nadzwyczajnej ochronie z tytułu prawa pracy. Aby związki miały pełen komfort w reprezentowania interesów i praw pracowniczych, nie można “związkowca wyrzucić z pracy”  bez zgody zarządu zakładowej organizacji związkowej.

Związkowcy mają komfort i przywilej upominania się o to, żeby ludzie będący na pierwszej linii praworządności, nie byli zmuszania do łamania prawa, którego sami mają strzec.

Niestety, dla władz związku, najważniejsze są sprawy socjalne …oraz święty spokój.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments