fbpx
 

Łukaszenka przypomina arcybiskupowi, że “wszystko jest w rękach boga”.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko spotkał się 17 grudnia ze specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka Claudio Gugerotti.

Początek oficjalnego spotkania był zaskakujący. Arcybiskup Gugerotti zasiadł za stołem jako jedyny w maseczce. Zajęło mu to chwilę, żeby zreflektować się, że odstaje od “białoruskiej normy”. Zmieszany, zapytał czy może zdjąć namordnik, przy okazji tłumacząc się, że w Watykanie  maseczki są obowiązkowe.

Aleksander Łukaszenka odpowiedział:

“Kapłani prawosławni i katoliccy, chrześcijanie zawsze mówili, że wszystko jest w rękach Boga. My tego przecież nie negujemy”.

Białoruski przywódca poprosił arcybiskupa, by przekazał papieżowi życzenia noworoczne i życzenia zdrowia. Dodał:

  Jeśli zachoruje, niech się nie martwi: jesteśmy gotowi przyjąć go na leczenie. Ale lepiej teraz nie chorować. I Boże Narodzenie, i Nowy Rok, święta – nie ma kiedy chorować. Ale w razie czego – od razu do nas.

Podczas spotkania poruszono też temat koronawirusa.  Łukaszenka ocenił, że sytuacja w kraju zaczęła się stabilizować.

„Na dzień dzisiejszy mamy kilka dobrych sygnałów: od dwóch tygodni nie nastąpił wykładniczy wzrost, zatrzymaliśmy się na określonej wartości. A najważniejsze jest to, że liczba pacjentów z zapaleniem płuc zmniejsza się o 20-30-40 każdego dnia. Dlatego jestem optymistą i wierzę, że uda nam się go utrzymać” 

źródło: http://president.gov.by/

„Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja” – kultowy dziś bon mot z komedii science fiction „Seksmisja” w reż. Juliusza Machulskiego powraca i trzeba brać go poważnie. Białoruś w dzisiejszych czasach jawi się jako ostoja normalności w dobie koronawirusa.

Łukaszenka nie będzie tańczył do banksterskiej melodii.

Kris

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

Najście policji z długą bronią na kobiety i dzieci. Sosnowiec 2 stycznia.

niedz. sty 3 , 2021
Około setka wolnych ludzi, mężczyzn, kobiet i dzieci spotkało się żeby porozmawiać, zjeść kiełbaskę przy ognisku, wypić żurek. Po prostu pobyć z sobą w dobie szaleństwa związanego z koronaterrorem. Piknik odbył się w malowniczym miejscu koło Sosnowca, znanym jako “Trójkąt Trzech Cesarzy”. Zbiegały się tutaj granice trzech europejskich mocarstw biorących […]
0
Would love your thoughts, please comment.x