Najście policji z długą bronią na kobiety i dzieci. Sosnowiec 2 stycznia.

Około setka wolnych ludzi, mężczyzn, kobiet i dzieci spotkało się żeby porozmawiać, zjeść kiełbaskę przy ognisku, wypić żurek. Po prostu pobyć z sobą w dobie szaleństwa związanego z koronaterrorem.
Piknik odbył się w malowniczym miejscu koło Sosnowca, znanym jako “Trójkąt Trzech Cesarzy”. Zbiegały się tutaj granice trzech europejskich mocarstw biorących udział w rozbiorze Polski: Prus (później Niemiec), Austrii (później Austro-Węgier) i Rosji.

Spotkanie odbywało się w spokojnej, przyjaznej atmosferze aż przyjechała … uzbrojona policja sformowana w zwarte oddziały. Już przyszykowana do pacyfikowania rodzin z dziećmi.
Na całe szczęście, dowódca oddziału Paweł Janowski, po długich rozmowach z redaktorem Czujnego odstąpił od pacyfikacji piknikujących.

Na pytanie “po co ta broń, po co kaski?” dowódca tłumaczył, że są przygotowani na zamieszki i lecące w ich stronę kamienie !?

Wolni ludzie przezornie pochowali dzieci w lesie (w momencie zbliżania się “białych kasków”) ale pozostały kobiety.

A w sytuacji zagrożenia obowiązkiem mężczyzn jest bronienie kobiet. Bóg jeden wie, co mogło by się wydarzyć, gdyby policja dalej eskalowała przemoc, wobec spokojnych ludzi zebranych na pustkowiu.

Co poniektórzy funkcjonariusze byli wyrywni do przemocy. Jeden z piknikujących został uderzony pistoletem, drugiemu porwano kurtkę, inni byli brutalnie popychani jako przygotowanie do rozpoczęcia pokazu pod tytułem: “kto tu rządzi”.

Jeden z szeregowych funkcjonariuszy, wyraźnie niezadowolony z roli jaką miał pełnić, przyznał się w prywatnej rozmowie, że policja dostała polecenie “z góry”, żeby “zepchnąć siłą z tego terenu piknikujących”.

W końcu, dzięki szeregu działań i okoliczności, policjanci odstąpili od interwencji.

Relacja Czujnego:

Relacja Jeleny Bojdy:

“6 radiowozów, policja w pełnym uzbrojeniu, tzw. białe kaski, bo jedli kiełbasę z ogniska, razem z dziećmi… 🤦‍♀️ Hasło “macie 10 min” 😱
To jest cyrk na kółkach!”

Relacja Grzegorza Hercunia:

 

Politycy w dobie koronaterroru stworzyli faktyczny stan bezprawia. Policja i inne organy państwowe w  celu dyscyplinowania obywateli powołują się na apele premiera RP, rozporządzenia Rady Ministrów, konferencje prasowe ministra zdrowia, tweety kancelarii premiera itd.

Nie jest to podstawa prawna ( może poza rozporządzeniami RM ale tez w ograniczonym zakresie) do działania organów państwa. A w tym przypadku policja zmusza obywateli do określonego zachowania z pozycji siły, a nie słuszności.

A na to nie ma zgody wolnych i świadomych ludzi.

Czujny komentarz dzień po wydarzeniu:

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
3 lat temu

Nie jestem Polakiem🦎 (od 30 roku życia) i jestem z tego dumny! 🦕Lepiej późno niż wcale; codzienie gdy otwieram oczy, dziękuję ŻYJĄCEMU WIECZNIE; że nie jestem już katolikiem.🤗🦇👋🏽

Adam1234
Adam1234
3 lat temu
Reply to  Artur

Człowieku, czy zdajesz sobie sprawę że gdy umrzesz ( a stanie się to na pewno !),musisz zdać relację ze swego grzesznego życia Bogu ,niezależnie czy w Niego wierzysz,czy nie, czy jesteś katolikiem tak jak ja ,czy nim nie jesteś…? Więc raczej z Twojej strony powodu do radości raczej bym nie miał,ponieważ tylko przez Jezusa Chrystusa dostąpimy zbawienia duszy naszej i życie wieczne.Pora się nawrócić.Pozdrawiam.

Marlena
Marlena
3 lat temu

Co to za policja? ona powinna służyć nam Polakom, a nie być narzędziem w rękach polityków nabijających kasę dla budżetu państwa. Żydzi won z naszego kraju, a Polską niech zaczną w końcu rządzić Polacy, to wszystko zmieni się na lepsze.

Patryk
Patryk
3 lat temu

Znakomite działania Policji, pacyfikacja bezbronnych ludzi. W tym czasie po kalinowej biegają Ukraińcy święcą latarki po balkonach, chodzą po klatkach ciągnąć za klamki, próbuj włamać się do naszych mieszkań. Zgłaszając tą sprawę na policję musiałem razem z rodziną czekać ok. 50 minut na przyjazd patrolu i zatrzymanie przestępców.
Polska to kraj bezprawia, rządzony przez ludzi chorych psychicznie.

Adam1234
Adam1234
3 lat temu
Reply to  Patryk

W przypadku kolejnych zdarzeń z ukraińcami, od razu dzwoń na milicję i mów,że było takie zajście,ale poradziłeś sobie sam i zabiłeś kilku . Gwarantuję że przyjadą !

annamaria
annamaria
3 lat temu

ktos na filmie powiedzial,, ,,my wolni ludzie,,. Jacy wolni? musimy sie chowac po lasach, zeby przez 5 minut cieszyc sie, oddychac swiezym powietrzem. Kiedys robin hood-przedstepca z lasu pewnie mial wiecej wolnosci…

trackback

[…] Najście policji z długą bronią na kobiety i dzieci. Sosnowiec 2 stycznia. […]

trackback

[…] Najście policji z długą bronią na kobiety i dzieci. Sosnowiec 2 stycznia. […]

trackback

[…] Najście policji z długą bronią na kobiety i dzieci. Sosnowiec 2 stycznia. […]