Czy rząd uważa nas za ludzi niemyślących? Czy może to rządzą nami ludzie bezmyślni?

Obowiązek, który nie obowiązuje.

Obowiązek noszenia maseczek od dawna jest pomysłem kontrowersyjnym. Jedni uważają to za konieczność, inni  wręcz z pewnością w głosie twierdzą, że jest to tylko na potrzeby zarobkowe. Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi oczywiście o pieniądze.  Jednakże sposób wmawiania nam przez Ministerstwo Sprawiedliwości, że noszenie maseczek ma zapobiegać pandemii, a przynajmniej jej rozprzestrzenianiu, był już podważany przez wielu specjalistów z dziedziny chorób zakaźnych.  Tymczasem MS w dalszym ciągu forsuje swoje pomysły w rozporządzeniach, nie mając tak naprawdę pojęcia co robią. Przykład? Proszę bardzo.

Nakaz noszenia maseczek i zakazu organizowania zgromadzeń obowiązywał tylko do 17 stycznia 2021r.

W rozporządzeniu z 21 grudnia 2020r. czytamy, że obowiązek noszenia maseczek spoczywa na nas do dnia 17 stycznia 2021r. (o czym przeczytacie tutaj: )

I niby wszystko w porządku, poza tym, że w dalszym ciągu wątpliwa jest ważność tego rozporządzenia podobnie jak i wcześniejszych. Ale przyjmijmy, że jednak rozporządzenie jest ważne. Zatem, obowiązek noszenia maseczek obowiązywał właśnie do 17 stycznia 2021r.  Kolejne rozporządzenie wprowadzone zostało 22 stycznia 2021r. i jego celem było wprowadzenie zmian do obowiązującego rozporządzenia z 21 grudnia 2020r. Co ciekawe, zmiana nie objęła paragrafu 27 Rozporządzenia, co skutkowało, że od 17 stycznia 2021r. noszenie maseczek już nie obowiązywało. Każdy zatem kto został ukarany mandatem za brak maseczki, albo nie został obsłużony w sklepie z tego powodu  może czuć się pokrzywdzonym i dochodzić swoich praw w Sądzie. Co ważne, policjanci wlepiając mandat za “niemanie” maseczki, popełnili przestępstwo przekroczenia uprawnień. Co więcej ukarali za czyn nie zabroniony.  Powinny więc posypać się pozwy o naruszenie dóbr osobistych wobec granatowych nadgorliwców.  I teoretycznie, nakaz noszenia maseczek nie obowiązywał od 17 stycznia do 29 stycznia 2021r. kiedy to weszło w życie kolejne rozporządzenie, zmieniające to wydane 21 grudnia 2020r.  Teoretycznie, albowiem nasz wspaniały i myślący rząd, strzelił kolejną gafę myśląc, że naród jest głupi i bezmyślnie będzie słuchał tego co starają się nam wmówić ludzie z elYty politycznej.

Na czym ich gafa polega? Gdy już się dopatrzyli swojego błędu, że 22 stycznia nie przedłużyli nakazu noszenia maseczek, podjęli się kolejnej nieudolnej próby przedłużenia nakazu do 14 lutego 2021r. Dlaczego nieudolnej? Bo nie można zmienić czegoś, co nie istnieje.  Nasi “mózgowcy” z rządu wydali bowiem rozporządzenie o zmianie paragrafu 27 rozporządzenia z 21 grudnia 2020r. zastępując słowami do “14 lutego 2021” słowa do “31 stycznia 2021r.”. Tym samym, zmiana ta z mocy prawa nie jest obowiązująca. Został zmieniony zapis, który bowiem nigdy nie istniał.  Data “31 stycznia 2021r. równiez nie pojawiła się ani razu w całym rozporządzeniu z 21 grudnia 2020r. Zatem, co zostało zmienione? Nic. Nakaz obowiązku noszenia maseczek z punktu widzenia prawa dalej nie obowiązuje. “Zmieniono bowiem słowa 31 stycznia 2021r., które nigdy nie były wymienione w rozporządzeniu.  Co prawda dzień 31 ale grudnia 2020r., jest wspomniany w rozporządzeniu tylko raz w paragrafie 26. No ale ten wiadomo dlaczego był wymieniony.

Co ważne, pamiętajcie o jednym. Rozporządzenie zakazywało “ORGANIZOWANIA ZGROMADZEŃ”. Nie zabraniało jednak uczestniczenia w nich. Co ciekawe, rozporządzenie z 29 stycznia 2021r. również wprowadziło zmiany w paragrafie dotyczącym zgromadzeń (przyp. paragraf 28), jednak i tutaj również zastąpiono wyrazy “do 31 stycznia 2021” na “do 14 lutego 2021r.”. Z racji że nie było takiej daty również w tym paragrafie, od dnia 17 stycznia 2021r. poza nieobowiązującym już nakazem noszenia maseczek, nie obowiązuje również zakaz zgromadzeń. Mandaty za uczestnictwo i organizowanie zgromadzeń oraz za brak maseczek, od 17 stycznia 2021r. są nielegalne i stanowią przekroczenie uprawnień. Nie są również podstawa do legitymowania czy obowiązku słuchania poleceń rozejścia się wydawanych przez policję co swoją drogą w świetle obowiązujących przepisów kodeksu wykroczeń, nie jest wykroczeniem z art. 54 kw. Dlaczego? O tym było w poprzednim artykule, który przeczytacie tutaj.

Żal patrzeć, jak policjanci  zeszli na psy, nie potrafiąc myśleć samodzielnie, tylko wykonują polecenia przełożonych, którzy widać rozumem nie grzeszą, a już na pewno nie potrafią czytać ze zrozumieniem i na pewno nie potrafią interpretować przepisów, których respektowania wymagają mimo ich nie obowiązywania.  Gorzej dla Rządu i MS, że jednak nie mogą uważać nas za ludzi niemyślących, gdyż sami są ludźmi bezmyślnymi. A my pozwalamy, by takie osobniki nami rządziły…  Chociaż czy na pewno pozwalamy? Miło widzieć, ze powoli to się zmienia i nie dajemy się zastraszać.

A czas rozliczeń także nadejdzie już niedługo.

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czujny Obywatel
Czujny Obywatel
3 lat temu

Może najpierw wy zacznijcie myśleć samodzielnie zamiast powielać bzdury, które zresztą nie mają istotnego znaczenia bo i tak masek nie nosicie/nosimy. Rozporządzenie https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000009101.pdf z 14 stycznia przedłuża do 31 stycznia. Nie ma żadnej gafy, więc możecie usunąć ten artykuł żeby nie wprowadzał ludzi w błąd, którzy nie potrafią korzystać z dziennika ustaw.

Czujny obywatel 3
Czujny obywatel 3
3 lat temu

Art 28 ust 8 w którym zmienia się datę z 14.01 na 31.01 dotyczy zgromadzeń w kościele A nie noszenia maseczek.

Emil
Emil
3 lat temu

To rozporządzenie zmienia daty nie tylko w par 28 tylko we wszystkich wymienionych, a więc też dla 27.

Czujny obywatel 2
Czujny obywatel 2
3 lat temu

Najpierw 17.01 na 31.01, a potem z 31.01 na 17.02. Brak tekstu jednolitego rozporządzenia i trzeba przeszukać 6 nowelizacji. Ale czy któryś policjant wie w których? A nieznajomość prawa przez policjanta nie zwalnia go z obowiązku zacytowania szczegółowo przepisu z którego ten obowiązek wynika (i wszystkich aktów prawnych nowelizujących w przypadku braku tekstu jednolitego, tu aż dwu czyli razem trzech). Bo dalej przełożeni nałożyli na niego obowiązek przekazywania danych do sanepidu, a to zgodnie z art. 1 i art. 9 dyrektywy 2016/680, jako ze sanepid nie jest organem wymiaru sprawiedliwości, reguluje dyrektywa 2016/679, czyli RODO. Hint: jest konstytucja i RODO i to musi być w ustawie… a jeśli chodzi o maseczkę jest art. 39, art. 68 i inne Konstytucji, oraz art. 3 Karty Praw Podstawowych, w ustawie też nie wolno.

Adam1234
Adam1234
3 lat temu

Maska to symbol zniewolenia. Żydzi też byli zadowoleni z noszenia żółtej gwiazdy Dawida ,zanim posłano ich do obozów koncentracyjnych,skąd nie mogli wyjść żywi. Nam czasami też wydaje się ,że to tylko maska,że wytrzymajmy jeszcze dwa tygodnie….otóż nie !!! ONI nigdy nie przestaną nas gnębić, prześladować,nie przestaną eksperymentować na nas te swoje chore pomysły na ” nowy ład” ,czy jak tam nazywają eksterminację ludzi. ONI są psychopatami!!! Dopóty będą to robić ,aż większość z nas ,ludzi wolnych , umrze. ONI nie walczą z wirusem !!! To MY jesteśmy dla nich wirusem,dlatego ich celem są ludzie wolni, myślący samodzielnie.