|

Zbigniew Boniek chce zaszczepić piłkarzy. Ale czy piłkarze tego chcą?

Na konferencji prasowej Prezesa RM inicjatywę szczepień poparł prezes PZPN Zbigniew Boniek.

“Inicjatywa dotycząca szczepień jest szalenie pozytywna. Sportowcy dbają o nasze samopoczucie, sportowcy sprawiają, że dzieci się z nimi identyfikują i chcą uprawiać sport wzorem swoich idoli. Wydaje mi się, że nie ma się czego wstydzić, a nawet powinniśmy być dumni, że chcemy zaszczepić naszych najlepszych sportowców, którzy nas reprezentują w międzynarodowych zmaganiach”.

“To jest dodatek, który daje psychiczną siłę. Jestem przekonany, że nasi sportowcy dzięki temu przedsięwzięciu będą silniejsi, bardziej pewni swoich organizmów i przysporzą nam jeszcze więcej radości. Gramy razem, sport nas wszystkich łączy i niech tak zostanie”.

Koronawirus COVID-19 był  przyczyną wywrócenia terminarzy piłkarskich w 2020 roku. Z powodu p(l)andemii koronawirusa przełożone zostały finały mistrzostw Europy, Copa America czy igrzyska olimpijskie w Tokio.  Ostatecznie termin większości ważnych turniejów została przesunięty na 2021 rok. Tak było także w wypadku piłkarskich mistrzostw Euro.

W ostatni  poniedziałek w Dzienniku Ustaw pojawiła się nowelizacja stosownego rozporządzenia Rady Ministrów mówiącego m.in. o kolejności w dostępie do szczepień. Dodano punkt o „członkach kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich lub igrzysk głuchych”.

To oznacza, że piłkarska kadra na Euro dostała formalnie pierwszeństwo w zaszczepieniu.

Prezes Boniek mówi: “chcemy zaszczepić naszych najlepszych sportowców”.

Ale czy sportowcy tego chcą?

 

 

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
3 lat temu

Czy to jest rzeczywiscie Boniek? Cos mi tutaj nie gra. Ta postac jest mlodsza, nie te oczy, brak zmarszczek i workow pod oczami, nie ten owal twarzy, nie ten glos. Jest to podstawiona matrioszka.

trackback

[…] Zbigniew Boniek chce zaszczepić piłkarzy. Ale czy piłkarze tego chcą? […]

Bodzio
Bodzio
3 lat temu

Bonio sportowcy to ludzie odpowiedzialni nikt nie musi ich naciskać ani szantażować szczepienia jak na razie są dobrowolne i kto chce niech się zaszczepi.Bonio nie wypowiadaj się w imieniu dorosłych ludzi