| |

Po najściu policji z długą bronią na rodziny w Sosnowcu 2 stycznia: sąd odmawia wszczęcia postępowania.

Prezes Sądu Rejonowego w Sosnowcu, odmówił wszczęcia postępowania wobec osób biorących udział w zgromadzeniu w dniu 2 stycznia 2021 r. w rejonie Trójkąta Trzech Cesarzy w Sosnowcu.
Sąd uznał, że zgromadzenie w Sosnowcu nie było w żaden sposób zorganizowane czy przez kogokolwiek koordynowane. Samo uczestnictwo w tym spotkaniu nie nosi znamion wykroczenia, gdyż rozporządzenie dotyczy zakazu organizowania imprez a nie uczestnictwa w nich.
W ocenie Sądu nie ma również podstaw do oskarżenia kogokolwiek o niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Rodzinne ognisko w Sosnowcu. 

Przypomnijmy, 2 stycznia 2021 r., grupa osób spotkała się w okolicach Trójkąta Trzech Cesarzy w Sosnowcu. Przy okazji spotkania rozpalone zostało ognisko, mające rozgrzać zebranych w ten zimowy dzień. Część osób tam obecnych będąc na spacerze z psami, dołączyła do ogniska. Sporo osób dołączyło do spotkania będąc na spacerze z dziećmi. Postanowili przystanąć przy ognisku i skorzystać ze spotkania w miłej atmosferze. Czas przy ognisku miło płynął, do momentu gdy nagle zjechali się funkcjonariusze policji.

Relacja Czujny.pl:

https://www.czujny.pl/najscie-policji-z-dluga-bronia-na-kobiety-i-dzieci-sosnowiec-2-stycznia/

 

Policjanci uzbrojeni w broń gładkolufową, gaz i pałki przyjechali do dzieci.

Nikt nie ma najmniejszej wątpliwości, że obecność policji w tym miejscu, była całkowicie zbędna. Wszyscy byli grzeczni, spokojni i uśmiechnięci. Nikt nie zakłócał spokoju. Liczba funkcjonariuszy była całkowicie nieadekwatna do ilości osób zgromadzonych. Wśród zebranych osób było sporo dzieci. Funkcjonariusze przyjechali uzbrojeni, jakby mieli do czynienia z naprawdę groźnymi bandytami. Niepotrzebnie wywołując swoim zachowaniem niepokój wśród obywateli i ogromny strach u dzieci. Gdyby nie interwencja policji, osoby zebrane przy ognisku spędziły by miło czas i rozeszły się spokojnie do swoich domów. Skończyło się to natomiast legitymowaniem i wnioskami do Sądu, który to odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie.

W kraju, w którym każdego dnia popełniane są poważne przestępstwa, policja zamiast się nimi zajmować wysyła cały oddział szturmowy do rozgonienia, rodzin z dziećmi, miło i spokojnie rozmawiających przy ognisku.
Sądy które nie nie nadążają rozpatrywać kolejnych spraw a poważne zdarzenia czekają miesiącami na rozpatrzenie, zasypywane są zgłoszeniami od policji o na przykład – spotkaniu przy ognisku.
To wszystko za nasze – podatników, pieniądze.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Skandal
Skandal
3 lat temu

Skandal w biały dzień

Skandal
Skandal
3 lat temu

A im w to graj

Darek
Darek
2 lat temu

Dobrze że żaden obywatel nie zginał. No bo jak oni tak się posługuja bronia jak myślą to mogli kogoś postrzelić a co gorsze zastrzelić

rjmugaieapalvjbxaq
rjmugaieapalvjbxaq
2 lat temu
Reply to  Darek

Bogobójczy naród nasyła na nas naszą policję i jeszcze antagonizuje społeczeństwo za pomocą lewackich ideologii.