|

Walka o wolność w Warszawie – 17.04.2021

Piknik Wolnych Ludzi czy piknik policji?

W sobotę 17 kwietnia w parku Młocińskim, odbył się piknik Wolnych Ludzi. Jak się okazało funkcjonariuszy policji, było co najmniej dwa razy więcej niż obywateli. Osoby znajdujące się w parku Młocińskim, były legitymowane. Widzieliśmy jak około dziesięciu policjantów otoczyło matkę z dwójką dzieci, prowadząc wobec niej czynności. Żaden z nich nie zwracał uwagi na strach jaki wywołali w dzieciach. Małżeństwo przebywające w parku zostało ukarane mandatem, za nielegalne zgromadzenie. Jak powiedział mężczyzna “nielegalnie się z żoną zgromadziłem”. Środki na mandat zostały natychmiastowo zgromadzone przez osoby przebywające w parku.

Policja wciąż nadawała komunikaty nawołujące do rozejścia się. Mimo iż rząd nie zabronił w żadnym (nielegalnym) rozporządzeniu, wchodzenia do parków i lasów z dziećmi.

Podczas pikniku, mogliśmy zobaczyć na żywo występ raperów – Lokiego i Belso. Tuż po występie Belso, został zamknięty w radiowozie, w celu wylegitymowania i jak się okazało został przeszukany. Przy czym ze strony policji nie zostały dopełnione żadne procedury dotyczące tych czynności. Funkcjonariusz nie przedstawił się, nie umożliwił artyście zapisania swoich danych. Muzyk nie otrzymał również protokołu przeszukania.

Festiwal przestępstw – Marsz o Wolność.

Tego samego dnia, po godzinie 19:00 na placu Zamkowym rozpoczął się Marsz o Wolność. Niestety i w tym miejscu policjantów było więcej niż protestujących. Funkcjonariusze rozbili zgromadzenie na dwie grupy. Część osób została zablokowana na placu Zamkowym, cześć osób opuściło plac udając się na marsz ulicami Warszawy. Grupa policjantów udała się za maszerującymi.

Orędzie Polaka na pl. Zamkowym przed zatrzymaniem.

Pośród osób które pozostały na placu Zamkowym, był mężczyzna który wdał się w żywą dyskusję z funkcjonariuszami. W grzeczny, jednak dosadny sposób wygłaszał swoje zdanie na temat walki rządu z pandemią i zachowania policji wobec obywateli.
“Ja wam prawdę powiedziałam, jesteście bandą kryminalistów. Pojęcia nie masz o prawie.”
Policjant zapytany o atr.15 ustawy o policji, powiedział że nie ma obowiązku go znać. “Pan ma obowiązek go znać na pamięć i rozumieć, a pan ani jedno ani drugie.”– skomentował obywatel. Po tym jak mężczyzna opowiedział o całej sytuacji, która ma miejsce w kraju i o tym, że policja dopuszcza się popełniania przestępstw na narodzie, został zatrzymany pod zarzutem znieważenia policjanta. Oczywiście jak policja ma w zwyczaju – bez zachowania jakichkolwiek procedur dotyczących prowadzonych czynności wobec obywatela.

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Walka o wolność w Warszawie – 17.04.2021 […]