| |

Korporacja NIL odbiera prawo do obrony lekarzom Jak daleko jeszcze posuną się represje?


23 kwietnia 2021 r. w Naczelnej Izbie Lekarskiej pojawili się dr Paweł Basiukiewicz oraz dr n. med. Zbigniew Martyka, wezwani na przesłuchanie w związku z listem lekarzy.
Pełnomocnicy lekarzy, Arkadiusz Tetela i Piotr Schramm, nie otrzymali zgody na reprezentowanie swoich klientów. Nie wpuszczono ich na przesłuchania. Mecenas Tetela, prosił o interwencję obecną na miejscu policję. Niestety nie nastąpiła żadna reakcja z ich strony.
W związku z zaistniałą sytuacją, lekarze odmówili składania zeznań.

Dr Martyka komentuje zaistniałą sytuację. 

Na profilu facebook’owym lekarza pojawił się post z linkiem, pod którym cała sytuacja została opisana oraz jego komentarzem w tej sprawie.
“Jako ciekawostkę dodam, że “przesłuchiwano” również dra Pawła Basiukiewicza, który został nominowany przez Kapitułę Redakcji “Polska Times” do tytułu “Osobowość roku 2020” w kategorii “Nauka” za “odwagę w prezentowaniu danych medycznych POPARTYCH BADANIAMI”. Niestety, wyniki badań okazały się niezgodne z linią prezentowaną przez Radę Medyczną i rząd. Tym gorzej dla badań…”

Na przesłuchaniu nie pojawili się prof. Ryszard Rutkowski i dr n.med. Dorota Sienkiewicz.

Przypomnijmy, że prof. Rutkowski jakiś czas temu odniósł się do swojego wezwania przez NIL.
“W związku z pytaniami czy będę zeznawał w dniu 23.04.2021 w NIL w Warszawie oświadczam ‘NIE BĘDĘ ZEZNAWAŁ, PONIEWAŻ PODTRZYMUJĘ, ŻE DOTYCHCZAS PREZENTOWAŁEM POGLĄDY OPARTE O WIEDZĘ NAUKOWA, KTÓRE MOGĘ SZERZEJ PRZEDSTAWIAĆ LEKARZOM I SPOŁECZEŃSTWU W RAMACH DEBATY NAUKOWEJ, A NIE POSTĘPOWANIA DYSCYPLINARNEGO PROWADZONEGO PRZECIWKO KONKRETNYM OSOBOM.’
prof. Ryszard Rutkowski”

Dziennikarze również nie zostali wpuszczeni do Naczelnej Izby Lekarskiej. 

Wśród osób wspierających lekarzy pojawili się również dziennikarze, jednym z nich był Jan Pospieszalski. Dziennikarz, również stał się ofiarą represji systemu wobec osób nie popierających działań rządu. Pisaliśmy o tym tutaj:
https://www.czujny.pl/represje-wobec-dziennikarza-i-lekarzy-walczacych-o-prawde/
Jednak, po tym jak adwokatom zakazano obrony swoich klientów, chyba nikt nie jest zaskoczony tym, że dziennikarze nie mogli relacjonować tej szopki.

W tym miejscu należy przypomnieć, jak potraktowani zostali dziennikarze w NIL, podczas próby relacjonowania, jawnej rozprawy dr Katarzyny Bross-Walderdorff! :

Jeśli ktoś w Polsce miał jeszcze jakiekolwiek złudzenia, że żyjemy w państwie prawa a rząd w swoich działaniach kieruje się naszym dobrem, to ta sytuacja chyba już jasno pokazała o co w tym wszystkim chodzi.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lydia
Lydia
3 lat temu

Lekarze to najgorsze przekupki ale dla tych lekarzy co mają odpowiedzialność by nimi pozostać należy się hold i szacunek. Istniejąca Izba Lekarska to siedlisko wylęgarni bezmózgowców, w pierwszej naglacej kolejności przeznaczyć do utilties.