|

Podlasianie przypominają policji na co przysięgali. Wideo z happeningu.

28 kwietnia w Hajnówce policyjny parking został zapełniony przez cywilne samochody.

Podlasianie podjechali pod siedzibę stróżów prawa aby im przypomnieć słowa składanych przez nich przysięgi:

“Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: – służyć wiernie Narodowi, – chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, – strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”

Nagranie przysięgi odtworzono z samochodów, potem był kącik muzyczny z popularnym utworem: “Wstydzi się ciebie kraj” zespołu Burakura.

Poniżej wideo z akcji:

Jak donoszą uczestnicy happeningu, na komendzie było nerwowo: “latali po oknach i gdzieś dzwonili”. Ale żaden z policjantów nie odważył się wyjść przed komendę.

Po kilku minutach Podlasianie rozjechali się.

Jeszcze później po Hajnówce widziano radiowozy, które szukały ludzi, którzy mieli czelność przypomnieć policji, że ma przestrzegać prawa.

źródło informacji: relacja czujnego czytelnika

Drodzy czytelnicy:

Może warto kontynuować takie akcje? Jeśli tak, to jak byście ją nazwali?

 

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
Teresa
2 lat temu

Popieram by więcej takich happeningów bylo .🌷❤🙏

Krystyna
Krystyna
2 lat temu
Reply to  Teresa

Popieram popieram i będę popierała

1984
1984
2 lat temu

Popieram tę akcję. Warto powtarzać

Sally
Sally
2 lat temu

Dziękuję. Ogromne uznanie dla organizatorów. Piosenka jest świetna, przydałoby się więcej takich zakazanych piosenek. Dobrze, że nie jestem matką policjanta, miałabym rozdarte serce.

T
T
2 lat temu

Swietny pomysl takie pikiety powinno sie robic tym nieukom raz w tygodniu lub co dziennie

Kamil
Kamil
2 lat temu
Reply to  T

politykom, posłom mordeczko

Swietochlowice
Swietochlowice
2 lat temu

Polsko bierz przykład!!! 👍👍👍

sikork
sikork
2 lat temu

Wszystkook, ale jaki cel miał mieć ten hepenning?

Kamil
Kamil
2 lat temu

Walczcie dalej z policją… Ale to nie oni ustanawiają prawa, to nie oni podają sobie rękę w sejmie i potrafią dyskutować tylko o religii i LGBT. Takie happeningi przydały by się pod domami posłów – bo gdy oni zniosą obostrzenia, to policjanta nie będzie obchodziło to, czy jesteś czy nie w maseczce. To POSŁOWIE ustanawiają prawo.

Jacek
Jacek
2 lat temu
Reply to  Kamil

Mylisz się człowieku i chyba nie rozumiesz powodu z którego odbyło się to właśnie pod komisariatem ,albo jesteś milicjantem więc Ci wytłumaczę prosto : My wszyscy doskonale wiemy kto ustanawia prawo ,ale jeżeli zostaje ono ustanowione w nie zgodzie z Konstytucją to policjanta obowiązkiem jest go nie egzekwować wobec obywateli i stanąć po ich stronie i tym samym też po swojej stronie aby zmusić ustanawiających złe prawo do zmiany na dobre i nie sprzeczne z Konstytucją. W tej chwili milicja jest dla tych drani z rządu tarczą i biczem na naród i tylko dla tego sobie pozwalają na brak szacunku dla Konstytucji podczas ustanawiania praw z nią nie zgodnych ,ale gdy zobaczą że stracili tą tarczę i bicz to się nie odważą na tego typu posunięcia . Dla tego potrzebni są mądrzy i sprawiedliwi policjanci ,a nie tchórzliwe i nie myślące kundle które są obecnie w milicji bojące się sprzeciwić przełożonym i świadomie łamiące Konstytucję ciemiężąc naród. Tak to wygląda i po to są im przypominane słowa przysięgi którą składali w której jest wszystko jasno powiedziane.