|

Rada miasta Wałbrzycha łamie Konstytucję – protest przeciw nielegalnym działaniom.

Święto Konstytucji – 3 maja 2021 r. Wolni Ludzie z całej Polski, spędzili protestując w Wałbrzychu. Protest ten, spowodowany był podjętą przez radnych tego miasta uchwałą. Dotyczy ona obowiązku szczepień dla wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i osób w tym mieście pracujących.  Co stoi w sprzeczności z Konstytucją RP i jest jej ewidentnym pogwałceniem.

Przypomnijmy, 29 kwietnia 2021 r. odbyło się głosowanie w którym 20 radnych opowiedziało się za obowiązkiem szczepień, 3 osoby były przeciwne a 2 wstrzymały się od głosowania.
Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że jest to działanie bezprawne, a wojewoda powinien uchylić wspomnianą uchwałę. Mimo wszystko, istnieje obawa, że samorządy innych miast poprą działanie prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. I tak jak on, będą się domagały wpisania Covid-19 na listę chorób zakaźnych. Co może stać się realnym zagrożeniem dla wolności wyboru w kwestii szczepienia.

Protest pod domem prezydenta Wałbrzycha.

Grupy wolnościowe z całej Polski przyjechały do Wałbrzycha. Protest rozpoczął się pod Auchan. Stąd protestujący udali się pod dom prezydenta tego miasta. Przez megafony wzywali go do wyjścia z domu i wyjaśnienia swojej decyzji. Domagali się merytorycznej rozmowy.

Dom Romana Szełemeja chroniła grupa policjantów. Nawiasem mówiąc, formacja policji albo się nie przygotowała na takich rozmiarów protestu albo dowódcy nie chcieli pacyfikacji protestujących w tak słusznej sprawie.

Podczas manifestacji pod domem prezydenta, redaktor Marek Majcher, powiadomił obecnych funkcjonariuszy o możliwości popełnienia przestępstwa przez Romana Szełemeja z art. 160 kk, ściganego z urzędu. Dotyczy on bowiem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W związku z zawiadomieniem, funkcjonariusze powinni podjąć natychmiastową interwencję i zatrzymać prezydenta do wyjaśnienia. Jednak policjanci, pomimo powzięcia informacji o możliwości popełnienia przestępstwa, nie podjęli żadnych działań.

Protestujący udają się na komendę policji w Wałbrzychu.

W związku z brakiem reakcji funkcjonariuszy policji na zawiadomienie redaktora Majchra o możliwości popełnienia przestępstwa, wszyscy udali się na komisariat policji. Celem tej wizyty było oficjalne złożenie zawiadomienia o działaniach prezydenta Wałbrzycha. A także na postawę funkcjonariuszy, którzy w żaden sposób na te informacje nie zareagowali. Pisma składane były przez wszystkie obecne ugrupowania jak również przez osoby prywatne.

Reaguje policja z Legnicy.

Pomimo bardzo dużej liczby osób podczas protestu, Wałbrzyscy policjanci nie podjęli żadnych czynności wobec zgromadzonych. Co bardzo podobało się uczestnikom protestu. Nikt nie był agresywny, nie dochodziło do prowokacji ani zamieszek. Jednak w chwili gdy protestujący zaczęli się rozchodzić a pod komisariatem zostało niewiele osób, przyjechali policjanci z Legnicy. Jak twierdzili, zostali oni powiadomieni przez mieszkańców Wałbrzycha. Zaczęli legitymować osoby obecne pod komisariatem, chcieli również wystawiać mandaty za “brak maseczki”.

Wspaniały gest kierowcy autobusu.

Osoby których bezpośrednio dotyczy uchwała, również brały udział w proteście. Byli wdzięczni wolnościowcom, którzy tak licznie zjechali się z całej Polski, aby ich wesprzeć. Mieszkańcy Wałbrzycha którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w proteście, przejeżdżając samochodami obok protestujących zatrzymywali się i trąbili wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność dla podjętej inicjatywy. To samo zrobił kierowca jednego z autobusów miejskich, który zatrzymał pojazd obok idących manifestantów. Otworzył drzwi i uścisnął dłoń redaktora Marka Majchra, dziękując tym jemu i wszystkim zebranym za akcję sprzeciwu wobec przymusowi szczepień.

Protest w Wałbrzychu pokazał, że pomimo różnych podziałów, wszyscy jesteśmy w stanie się zjednoczyć gdy prawa człowieka są łamane w tak rażący sposób, jakiego dopuścił się prezydent Roman Szełemej.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gargulec51
gargulec51
3 lat temu

Czas najwyższy skończyć z ignoranctwem wobec prawa a tym bardziej nadrzędnej Konstytucji przez takich osobników jakim jest prezydent miasta Wałbrzycha .Należy również jego uważniej prześwietlić pod kątem skorumpowania jakiemu uległ jak i 20-cia pozostałych osób domagających się poprzez “głosowanie” nad ustawą ,jakże iście gwałcącą art.39 -Konstytucji RP, obowiązkowemu szczepieniu przeciw Covid-19. Tym samym są świadomi iż ta “szczepionka” nie spełnia roli bezpiecznej i skutecznej.Jest ona nadal w fazie badań .Nie zbadano jak do tej pory jej skutków działań ubocznych wielorakich co jest rażąco naganne by wprowadzić ją do użytku. Jeszcze bardziej naganne jest zachowanie samego prezydenta miasta i środowiska medycznego jak i pozostałych osób chcących wprowadzić w życie ten postulat. Jest on nie do przyjęcia , irracjonalny a wręcz bandycki .

piepszot
3 lat temu

Wydaje mi się, że przypadek wałbrzyski miał być testem, na ile rządowi szaleńcy mogą sobie pozwolić, a pozwolić sobie mogą na tyle, na ile dostaną przyzwolenie społeczne.
Natomiast:
ci którzy robią na żółto i o dziabnięciu marzą
niechaj stukną się w czoło, zdrowym rozsądkiem zarażą
Bardzo mnie ucieszyła szybka i zdeterminowana akcja rodaków w walce z wszechobecną patologią poczynań rządzących krajem przestępców.

trackback

[…] Rada miasta Wałbrzycha łamie Konstytucję – protest przeciw nielegalnym działaniom. […]