| |

Kanada: Pastor Artur Pawłowski zatrzymany!!!

Polski pastor, od początku trwania pandemii, był osobą bardzo niewygodną dla systemu kanadyjskiego. “Ignorował” on bowiem, obostrzenia, prowadząc nabożeństwa dla wiernych w kościele w Calgary, jak również działał charytatywnie w stworzonym przez siebie “kościele ulicznym”.

Podczas nabożeństw odbywających się na ulicy, gromadzili się głównie bezdomni, którzy w tym czasie otrzymywali posiłek. Podczas swoich działań charytatywnych, pastor Pawłowski bardzo często atakowany był przez kanadyjskie służby mundurowe.

Głośny incydent podczas Wielkanocy.

Podczas Wielkanocnego nabożeństwa, prowadzonego przez Artura Pawłowskiego, do kościoła wtargnęła policja. Pastor wyprosił ich, mówił że nie mają prawa bez nakazu wchodzić na posesję prywatną. Gdy funkcjonariusze próbowali tłumaczyć swoje najście, odpowiedział, że:

“nie interesuje go co mają do powiedzenia i mają wyjść i nie wracać”.

Porównał ich działania do działań nazistów i gestapo, nazwał ich również psychopatami.

Nagranie ze zdarzenia i interwencji polskiego pastora, chroniącego swoich wiernych, obiegło w kilka dni cały świat.

Zatrzymany na autostradzie.

rzut ekranu z relacji na portalu facebook. Artur Pawlowski

“Calgary Herald” informuje, że pastor Pawłowski, zorganizował w kościele nabożeństwo, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób. Uczestnicy nie przestrzegali zasad dystansu i nie nosili masek.

Policja w Calgary informuje, że Pawłowskiemu postawiono zarzuty w związku z organizowaniem nielegalnych zgromadzeń publicznych i zachęcaniem innych osób do udziału w tych wydarzeniach.

Policja zatrzymała pastora na autostradzie, kiedy jechał on ze swoim bratem samochodem. Funkcjonariusze kazali Arturowi Pawłowskiemu wysiąść z samochodu i został on wtedy zakuty w kajdanki. Podczas całej interwencji policji, wyrażał głośno swoje zdanie na temat zachowania funkcjonariuszy. Porównał ich do nazistów i gestapo oraz nazwał psychopatami.

Brat pastora – Dawid Pawłowski, na znak protestu wobec zatrzymania, uklęknął na autostradzie. On również został zatrzymany.

rzut ekranu z relacji na portalu facebook, Artur Pawlowski

Brawurowa akcja kanadyjskiej policji, godna najlepszych filmów akcji. Zatrzymanie na miarę najniebezpieczniejszego bandyty, przeprowadzone w stosunku do przewodnika duchowego wielu ludzi. Człowiek, który swoim postępowaniem, miłością i dobrocią wobec bliźniego, wskazał drogę niejednemu zagubionemu człowiekowi. Pastor który uratował nie jedno ludzkie życie, w ten weekend został w brutalny sposób zatrzymany, bo kontynuował swoją życiową misję nie ulegając pandemicznemu kłamstwu. A modny w ostatnim czasie wirus, nie był mu przeszkodą do dawania nadziei i miłości.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stan
stan
3 lat temu

Tak postępuje zakłamane lewactwo, które obłudnie głosi hasła demokracji, równości i swobody wyznań.