|

Nie tylko prezydent Szełemej popiera działania godne doktora Mengele.

Cała Polska poruszona została działaniami prezydenta Wałbrzycha. Uchwała podjęta 29 kwietnia przez radnych tego miasta o przymusie szczepień dla mieszkańców i osób pracujących w Wałbrzychu podzieliła polaków. Również apel w formie uchwały, wzywający ministra zdrowia i inspektora sanitarnego do wpisania COVID-19 na listę chorób zakaźnych wzbudza wile wątpliwości. Gdyż wiązałoby się to z obowiązkiem przyjęcia preparatu dopuszczonego warunkowo, który do 2023 roku pozostaje w fazie testu.

Poparcie dla Szełemeja.

Na łamach Kłodzko.24 czytamy, że jego działania popiera m.in. Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa.

“Wałbrzyscy radni przyjęli bardzo dobrą uchwałę. Chciałbym, aby podobną uchwałę radni przegłosowali w Radkowie. Podczas kolejnej, majowej sesji jest to jak najbardziej realne. W ogóle to jestem zwolennikiem, w przypadkach epidemii, szczepień obowiązkowych.”

Natomiast Andrzej Dominik, przewodniczący Rady Miejskiej Ząbkowic Śl.wypowiedział się następująco:

“Uważam, że jest to decyzja każdego suwerenna, nie można nikomu narzucić takiej kwestii. Nie można narzucić, że ktoś ma się zaszczepić – chce, to się zaszczepi, nie chce, to się nie zaszczepi, to już jest jego sprawa. Jeśli ktoś nie jest zaszczepiony, to nie będzie mógł z pewnych rzeczy korzystać. Ząbkowice poprą apel do ministra zdrowia o wpisanie Covid-19 na listę chorób zakaźnych, bo to przecież jest choroba zakaźna.”

Przewodniczący Andrzej Dominik, poza poparciem dla wpisania Covid-19 na listę chorób zakaźnych, mówi również o rozwiązaniach mających na celu segregację sanitarną. W tej kwestii o krok dalej poszedł doradca premiera prof. Miłosz Parczewski –  główny lekarz ds. Covid-19 w Zachodniopomorskim. Proponuje on konkretne rozwiązania segregujące. W dzisiejszej rozmowie profesora z radiem Zet mówił on o ludziach niezaszczepionych:

“Nie można dać takim ludziom szansy na zakażanie innych. Nie można nikogo siłą, ani przepisami zmusić do szczepienia się przeciwko Covid-19, ale można sprawić, żeby taka osoba sama zdecydowała, że się zaszczepi.”

Takim rozwiązaniem, zdaniem prof. Parczewskiego, mogłoby być np. wprowadzenie godziny policyjnej dla niezaszczepionych lub zakazu przemieszczania się między województwami.

Nie wszyscy popierają te szalone pomysły.

W artykule Kłodzko.24, możemy również przeczytać wypowiedzi innych samorządowców, którzy nie zgadzają się ze stanowiskiem Szełemeja czy Dominika.

Tomasz Kiliński – burmistrz Nowej Rudy mówi jasno:

“Uchwała wałbrzyskich radnych o obowiązku sczepienia mieszkańców miasta i osób pracujących w Wałbrzychu nie ma prawnego uzasadnienia. Nie ma ustawowego obowiązku szczepienia przeciw SARS-CoV-2 i nikogo do tego zmusić nie można. Można, a nawet trzeba, zachęcać wszystkich do szczepień, ale jest indywidualna decyzja każdego z nas i wolny wybór każdego mieszkańca.”

Natomiast Michał Piszko – burmistrz Kłodzka, ewidentnie staje po stronie wolności obywatelskiej. Mówi wprost:

“Nie będzie uchwały o obowiązkowym szczepieniu przeciwko covid19. Nie będzie też uzależniania przyjmowania dzieci do przedszkoli i szkół od tego, czy ich rodzice zaszczepili się, czy nie. Dlaczego? Bo byłoby to niezgodne z prawem. Rozumiem, że prezydent Szełemej i wałbrzyscy samorządowcy chcieli swoją uchwałą wywołać dyskusję, ale obawiam się, że zostanie ona źle przyjęta przez cześć mieszkańców, nie jako polityczna prowokacja, wstęp do rozmów na temat szczepień masowych, ale wprost, jako próba bezprawnego przymuszenia ludzi do szczepień.”

Na szczęście próby przeforsowania obowiązku szczepień i segregacji sanitarnej, dzielą nie tylko zwykłych obywateli ale również samorządowców. Daje nam to nadzieje, że w walce z systemem nie pozostaniemy sami.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadko
Tadko
3 lat temu

Skoro dyktatura władzy w Polsce, wykonawczo – ustawodawczej – sądowniczej (WUS wspak SUW), nie pozwala na merytoryczne dyskusje i debaty niezamaskowanego Narodu Polskiego w siedzibie urzędu, sejmu i senatu, sądzie i trybunale, uprzejmie proszę po 15 maja 2021 o zorganizowanie i zapraszanie decyzyjnych przedstawicieli w/w organów władzy RP do debat w przestrzeni otwartej obok siedziby danego organu. Pierwsza debatę nie tylko w sprawie korona-świruska proponuje zorganizować przed siedziba dr. Mengele Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja jeszcze w maju 2021 r. Autor niniejszego komentarza uzurpuje sobie udział w tej debacie jako jeden z najbardziej pokrzywdzonych przez dr. Szełemeja dysponuje niezbitym materiałem dowodowym ze dr Szełemej prowadzi morderczy terror zdrowotny wobec Polaków oraz w ramach UB-cji w nowej wersji (Urzędniczy Biznes niby PPP) poprzez malwersacje rachunkowo prawne bierze udział w czyszczeniu kamienic w ramach KON Kartelu Obrotu Nieruchomościami. Ze swojej strony, na tyle ile mnie stać, deklaruję wsparcie na zorganizowanie przedmiotowej debaty – posiedzenia na Palcu Magistrackim w Wałbrzychu w miejscu gdzie 11 maja 2021 pokazałem publicznie woła -zdjęcie już wysłałem mailem dla ok. 100 odbiorców i powielę dla innych ok. 100 odbiorców w tym redakcja@czujny.pl