| |

Pożar domu Kasi Pohoreckiej w trakcie pikiety Bustowskiego!

26 maja 2021 r pod Ministerstwem Edukacji, odbyła się pikieta w obronie dzieci.

Podczas przemówień, omawiane były problemy dzieci, związane m.in. z:

  • przymusem noszenia maseczek,
  • zdalnym nauczaniem,
  • segregacją sanitarną dzieci,
  • szczepieniami dzieci na Covid-19, planowanymi na ten rok,
  • bardzo złej jakości jedzeniem w szkołach,

Poruszony został również temat problemu polskiego rolnictwa.

Podczas pikiety mogliśmy zobaczyć wystąpienia m.in.:

Marcina Bustowskiego – rolnika, walczącego od lat z chemizacją żywności w Polsce.
Katarzyny Pohoreckiej – matki, walczącej o prawa dzieci i zdrową żywność dla nich. Katarzyna jest również przedsiębiorcą. By utrzymać swoją rodzinę, przeciwstawiła się jako jedna z nielicznych, telewizyjnemu zakazowi prowadzenia działalności.
Adam Mazurek, pedagog, były nauczyciel, dziennikarz, analityk, researcher, organizator i lider Ogólnopolskiego Strajku “Dzieci do szkół!”- walczący z problemem zdalnej edukacji oraz segregacji sanitarnej dzieci.

Działania Marcina Bustowskiego popiera również Jarosław Sachajko – wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który był obecny podczas pikiety.

Podczas pikiety obecne były również osoby znane w środowisku anty-systemowym. Wśród obecnych znalazł się znany ze świata boksu, pięściarz – Łukasz Janik. Jak powiedział Łukasz:

“problem jest bardzo poważny i należy go nagłaśniać”.

Dramatyczna informacja dociera do Katarzyny Pohoreckiej.

Podczas, gdy Kasia przemawiała w obronie nas wszystkich, w jej domu w Jeleniej Górze rozgrywał się dramat.

Gdy Katarzyna odebrała telefon, strach o najbliższych po prostu ją sparaliżował. Dostała informację, że jej dom jest cały w płomieniach. W domu zostało dwoje dzieci. Kaja, córka Kasi, którą wszyscy dobrze znamy z dziecięcego veta, tego dnia również miała być w Warszawie. Jednak ze względu na przeziębienie, została w domu wraz z bratem pod opieką dziadków.

Wszyscy obecni w domu zostali na czas ewakuowani. Nikomu nic się nie stało, jednak rodzina straciła wszystko. Zostali w jednym ubraniu, które mieli na sobie. To wszystko co dziś mają. Oczywiście poza najważniejszym – mają siebie nawzajem. I to liczy się najbardziej, że nikt w tej ogromnej tragedii nie zginął.

Więcej informacji na temat pożaru znajdziecie tu https://wygrajmyrazem.pl/newsy/pilne/dom-kasi-pohoreckiej-z-team-bustowski-splonal.html

Zmiana terminu rozprawy Bustowski vs. Animex.

Kolejnego dnia w Sądzie Okręgowym w Warszawie miała odbyć się rozprawa Marcina Bustowskiego, w sprawie odwołania przez Animex od wyroku z lutego, w którym Sąd uniewinnił Bustowskiego oraz określił jego działania jako “działania dla dobra obywateli”.

Bustowski wycofał pełnomocnictwo dla kancelarii która miała go bronić, gdyż ocenił ich pracę jako działanie na swoją niekorzyść. W związku z czym wniósł o zmianę terminu rozprawy. Sąd przychylił się do jego wniosku.

Dramatyczne wideo z pogorzeliska:

 

 

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments