Walk Of Love – kulisy Spaceru Po Miłość.

Kochani, już za chwilę Czarek wyruszy na #SpacerPoMiłość. To już 3 czerwca 2021 r o godzinie 9:00!

O projekcie WalkOfLove pisaliśmy tutaj:

https://www.czujny.pl/czlowiek-ktory-przejdzie-pieszo-1300-km-po-milosc/

A tymczasem, mamy dla Was kilka ciekawostek z życia Czarka…

Oto powody dla których Czarek podjął to wyzwanie:

 • Powrót do ojczyzny. Czarek od 15 lat mieszka za granicą, choć wyjechał z zamiarem pracy tylko przez jeden sezon. Jednak nigdy nie poczuł się w Anglii jak w domu. Zawsze wiedział, że wróci. Pytaniem było tylko – kiedy?
 • Trudności w znalezieniu pracy. Bexit i Covid-19 – są to główne przyczyny tych problemów. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj:

https://www.czujny.pl/jak-to-sie-zaczelo-walk-of-love/

 • Czarek chce dać ludziom wiarę w miłość i odwagę do wyjścia poza swoją strefę komfortu. Pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych.
 • Próba oderwania ludzi od smutnej covidowej rzeczywistości. “Strach można zastąpić odwagą i wiarą w miłość”. Czarek podczas podróży, będzie analizował wpływ strachu na miłość.
 • Zrozumienie czy samotność może wspomagać kreatywność. Może po drodze powstanie książka, a może dziennik podróży Czarka, czy może jeszcze inne projekty wykreuje w czasie spaceru. Czekamy z niecierpliwością na efekty jego spaceru!
 • Od 5 lat Czarek nie był na wakacjach, tym spacerem chce nadrobić swoje zaległości i po prostu pozwiedzać inne kraje.
 • Jako miłośnik przyrody, chce z nią poobcować. A natura będzie nieodłącznym jego towarzyszem podczas spaceru.
 • Sprawdzenie samego siebie. Jak poradzi sobie w ekstremalnych warunkach, czy opanuje sztukę biwakowania. Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna Czarek nie wiedział jak rozbić namiot 🙂
 • “Wiele osób straciło wiarę w drugiego człowieka, mówią że ludzie stali się obojętni na innych, nie są skorzy do pomocy. Chcę to zweryfikować. Dla każdego nieznajomego, który nie będzie obojętny wobec mnie i udzieli mi wsparcia na trasie, przygotowałem upominek w ramach podziękowania.  A może spotkam kogoś, komu to ja będę mógł pomóc. Będę szczęśliwy mogąc dać coś od siebie.”
 • Czarek chce również tym działaniem poznać swoich znajomych, kto jest prawdziwy a kto nie. Kto zostanie z nim do końca a kto się odwróci.
 • Od najbliższych osób, Czarek usłyszał wiele gorzkich słów. “Idę by upewnić się, że nie mieli racji. Chcę to udowodnić przede wszystkim sobie!”

A teraz trochę o hobby.

Czarek kocha taniec i śpiew. Jest duże prawdopodobieństwo, że usłyszycie próbki jego śpiewu podczas SpaceruPoMiłość. Warto dodać, że Czarek wygrał jeden z konkursów karaoke organizowanych przez radio Star London. Co do tańca natomiast, to trenował wyczynowo taniec towarzyski przez 5 lat, brał udział w wielu turniejach.

Czarek niewątpliwie ma duszę artysty, gdyż kolejnym z jego hobby jest malarstwo. Mamy nadzieję, że po powrocie do Polski, Czarek zorganizuje wernisaż i zaprosi nas do oglądania swoich dzieł. Z przyjemnością zdamy Wam relację z takiego wydarzenia!

Oczywiście to jeszcze nie wszystko – Czarek pisze wiersze. Na swoim koncie ma już ponad 500 wierszy. Możecie zapoznać się z jego twórczością na profilu Przystanek Życie, na portalu facebook – https://www.facebook.com/BoguckiCzarek/.

Znajdziemy w jego hobby również bardziej przyziemne tematy jak siłownia czy speedwalk. I tu Czarek w ogóle nas nie zaskoczył, od początku naszej znajomości wiedzieliśmy że lubi chodzić 😉

#WalkOfLove – piękna idea, w której cieniu kryje się wiele przeszkód.

Czarek przeszedł zawał w wieku 29 lat. Jak możemy się domyślać, nie pozostało to obojętne dla stanu zdrowia w jakim obecnie jest Czarek. Cierpi on na migotanie przedsionków, przeszedł zabieg kardiowersji.

Jak już wspominaliśmy w artykule na temat życia zawodowego Czarka, był on marynarzem. Ciężka praca spowodowała u niego poważne problemy z kręgosłupem i kolanami. Warunki w jakich pracował, doprowadziły również do rozwinięcia się u niego astmy.

Możecie poczuć w tym momencie przerażenie, jednak pamiętajmy o tym, że Czarek nie podjął się spaceru bez wcześniejszego przygotowania. Stopniowo przyzwyczajał on swój organizm do takiego wysiłku.

Tym działaniem chce Wam pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet tak poważne problemy zdrowotne, nie są w stanie go zatrzymać w realizacji swoich planów.

Kolejnym aspektem jest rodzina – Czarek przez długi czas nie będzie widział swoich dzieci, co według niego jest najtrudniejszym zadaniem do wykonania w misji jakiej się podjął.

Oczywiście mamy tu również kwestie formalne w nowej rzeczywistości covidowej jak np. testy na granicach. Nie od dziś wiadomo, że testy to pewnego rodzaju loteria, więc co jeśli okaże się że Czarek jest bezobjawowo pozytywny?! Od 3 czerwca Czarek nie będzie miał możliwości powrotu do mieszkania które aktualnie wynajmuje. Będzie miał namiot. Jak władze danego kraju zaakceptują ewentualną kwarantannę na polu w namiocie? Oczywiście wierzymy, że los będzie Czarkowi sprzyjał i do takich sytuacji nie dojdzie, jednak obawa istnieje i jest całkowicie uzasadniona.

Czarek obawia się również reakcji ludzi na jego inicjatywę. W sytuacji gdy będzie spał w namiocie i poprosi właściciela jakiejś posesji czy może rozbić namiot na jego polu, może spotkać się z odmową. Ludzie się boją. Boją się złych intencji ze strony obcych ludzi jak również w ostatnim czasie boją się wirusa.

Zatem widzimy teraz, że Czarek realizuje swój plan a strach jest jednym z tych uczuć które będą mu towarzyszyć. Nie jest on człowiekiem wolnym od strachu. I idzie właśnie po to, by ten strach pokonać.

“Pokonam swój strach, by pokazać ludziom, że jest to możliwe, że to się da zrobić. Niosę w sercu miłość i głęboko wierzę, że jest ona po stokroć silniejsza od strachu!” 

Zapraszamy – 3.06.2021 r. godzina 9:00 – wtedy wszystko się zaczyna!

#WalkOfLove

#SpacerPoMiłość

https://m.facebook.com/Walk-of-Love-100996855493979/

https://www.youtube.com/channel/UCJJmmPbdfJN7rrTJxmcgdug

Śledźcie również relacje Czujnego ze spaceru po Europie w wykonaniu Czarka!

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments