| |

Marek Majcher – Czujny, zatrzymany w Radomiu (wideo).

W dniu wczorajszym w Radomiu odbyły się obchody 45. rocznicy Czerwca 76. Przypomnijmy – po ogłoszeniu przez rząd Piotra Jaroszewicza drastycznych podwyżek cen na ulice wyszły tłumy mieszkańców miasta. Łącznie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, które dokonały m.in. podpalenia budynku komitetu wojewódzkiego PZPR. Miasto zostało całkowicie spacyfikowane przez liczne oddziały ZOMO.

Władze komunistyczne od początku liczyły się z masowymi wystąpieniami ludności, niezadowolonej z drakońskich podwyżek cen,  powołany został sztab ćwiczeń Lato 76, na czele którego stanął wiceminister MSW i szef SB generał Bogusław Stachura. Rozpoczęto tworzenie w komendach wojewódzkich MO specjalnych grup śledczych, których zadaniem była inwigilacja potencjalnych inspiratorów wystąpień. Wprowadzono tryb przyspieszony w postępowaniu przed sądami i kolegiami do spraw wykroczeń, przygotowano wolne miejsca w aresztach. 23 czerwca 1976 w przeddzień wystąpienia Jaroszewicza podniesiono gotowość bojową jednostek podległych MSW, rozpoczęła się właściwa faza Operacji Lato 1976.

Obchody upamiętniające walkę z systemem w wykonaniu obecnego systemu.

Podczas oficjalnych obchodów redaktorowi Majchrowi udało się “zamienić słowo” z Antonim Macierewiczem. Który najpierw ochoczo podjął temat wywiadu z redaktorem Czujny.pl. Jednak po pytaniach dotyczących aktualnych komunistycznych działań rządu, wobec osób walczących o wolność (gazowanie, pałowanie, łamanie rąk, zatrzymania), Macierewicz próbował połączyć Marka Majchra z działaniami błyskawic. Po tym jak został wyprowadzony z błędu, postanowił połączyć jego osobę z Putinem. Macierewicz był głuchy, na jakąkolwiek merytoryczną rozmowę. W związku z czym wywiad szybko dobiegł końca.

Następnie wolnościowcy zostali otoczeni przez policję. Podjęto procedurę legitymowania, policjanci poinformowali o kierowaniu wniosków do sądu. Wszystko to w odpowiedzi na próbę rozmowy z politykami.

Zatem w dniu obchodów rocznicy walki z komuną, mamy do czynienia z  działaniami odzwierciedlającymi ówczesne działania MO.

Historia lubi się powtarzać.

W Radomiu licznie pojawili się wolnościowcy. Odbyła się debata wolnych ludzi. Jak się okazało aktywiści, byli cały czas obserwowani przez policyjnych tajniaków.

Obserwacja i wyłapywanie jak w Czerwcu 76. Kiedy spotkanie wolnych ludzi dobiegło końca a uczestnicy zaczęli się rozchodzić, nieumundurowani funkcjonariusze poszli za wolnościowcami. Jeden z nich, podbiegł do samochodu którym przyjechał redaktor Majcher i zaczął fotografować tablice rejestracyjne. W odpowiedzi na to, redaktor Majcher który jest prześladowany i wciąż otrzymuje groźby, nie mając świadomości że jest to policjant, podbiegł do niego i odgonił słowami “spier***aj frajerze”.

Po chwili pojawili się umundurowani funkcjonariusze, poinformowali Marka Majchra, że znieważył policjanta.

Marek Majcher zatrzymany.

W odpowiedzi na znieważenie, redaktor został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji w Radomiu. Istniała obawa, że zostanie przetrzymany przez 48h.

Obecni w Radomiu wolni ludzie udali się pod komisariat. Podczas spontanicznego zgromadzenia pod komisariatem było dużo osób. Wobec zgromadzonych został ( w naszej ocenie – nielegalnie) użyty gaz. Po informacjach o zatrzymaniu redaktora Czujny.pl, do Radomia udały się niezależne media anty systemowe m.in. Rebel24 i CHWDP.tv. Presja jaką obecni i wciąż dołączający, wywarli na policjantach, pomogła w zwolnieniu Marka Majchra z aresztu.

W tym miejscu chcemy wszystkim osobom bardzo podziękować za wsparcie jakie daliście Czujnemu. Bez Waszej pomocy by się to nie udało.

Zarzuty wobec redaktora Majchra.

Pomimo szybkiego zwolnienia z aresztu, Marek Majcher ma postawione zarzuty – podwójne znieważenie funkcjonariusza. Niestety nie są to jedyne zarzuty które Markowi zostały postawione w czasie półtorarocznej walki o wolność. Każde kolejne są ogromnym zagrożeniem aresztu dla dziennikarza.

Pomoc prawna jest niezbędna w tej walce. W związku z czym, bardzo prosimy o Wasze wsparcie również w tej kwestii, gdyż jak wiadomo, pomoc adwokacka kosztuje. Dlatego kto może niech wesprze nas również finansowo w tej walce. Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/g2jkcu

Niestety brak środków finansowych, powoduje, że w walce z systemem mamy związane ręce.

 

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Poludniowy/P_at(R)(R)iota
Poludniowy/P_at(R)(R)iota
2 lat temu

Bardzo mi przykro ze odwiedziles moje miasto i zostales powiniety… To swieto calego RADOMIA a w taki dzien…takie rzeczy… 🙁 KURWY IDĄ NA ŁATWIZNE BO ZAROBIC NIE POTRAFIĄ…
Ludzie puki podstaw prawa nie poznacie, jestescie na przegranej pozycji
Gdyby nie Ursus, gdyby nie RADOM to byś wpierdalał chleb z marmoladą ! CZUJNY OD DLUZSZEGO CZASU BIORE PRZYKLAD Z CIEBIE. To dziala 🙂 Dzieki ze jestes. SZACUNEK(!)

jesteś zwykłym prowokatorem
jesteś zwykłym prowokatorem
2 lat temu

No i tak to jest panie Marku … taki z pana człowiek honoru, jak z J.Kaczynskiego i A.Macierewicza … liczę, że zamkną całą waszą trójkę i innepodobne indywidua w domach bez klamek… zresztą już tam byłeś i chyba tęsknisz za wariatkowem.

PoludniowyPat(R)(R)iota

Bardzo mi przykro ze odwiedziles moje miasto i zostales powiniety… To swieto calego RADOMIA a w taki dzien…takie rzeczy… 🙁 KURWY IDĄ NA ŁATWIZNE BO ZAROBIC NIE POTRAFIĄ…
Ludzie puki podstaw prawa nie poznacie, jestescie na przegranej pozycji
Gdyby nie Ursus, gdyby nie RADOM to byś wpierdalał chleb z marmoladą ! CZUJNY OD DLUZSZEGO CZASU BIORE PRZYKLAD Z CIEBIE. To dziala 🙂 Dzieki ze jestes. SZACUNEK(!)

Senior
Senior
2 lat temu

Tylko dlaczego nikt nie pokaże całości od początku tylko sam koniec. Kij zawsze ma dwa końce A z tego co widziałem to Czujny rozmawiał z tym policjantem wcześniej więc wiedział że to pies. Sami pomyślcie kto kogo sprowokował

zet
zet
2 lat temu

Pierd pies , u nas dostałby w ryja i po krzyku, nasi tak nie podskakują, a kim ta psina jest że nie wolno uja obrażać , kopa w zad i wszystko

antypies
antypies
2 lat temu

jebane urwy czas zacząć używać ,etyliny albo łapac w ciemnej ulicy

trackback

[…] Marek Majcher – Czujny, zatrzymany w Radomiu (wideo). […]

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Ten w czerwonym dobrze wie, że policja idzie po bandzie. Nie wyjaśnia, odwraca głowę. Pozwalniali policjantów, którzy mieli pojęcie o przestrzeganiu prawa i właściwym traktowaniu ludzi a poprzyjmowano leszczyki cieniutkie, młokosy bez pojęcia! Przecież, każdy z mundurowych w tej sytuacji mógł powiedzieć: Skoro ten pan nie wiedział, że to policjant po cywilu to sprawa jest zamknięta. Ewentualnie powództwo cywilne. A tymczasem stoją jak kołki i boją się przestrzegać prawa. Prowokatorów nie brakuje nawet tutaj w komentarzach. DLATEGO: Czytamy Konstytucję, poznajemy Kodeksy, bronimy się przed bezprawiem, składamy pozwy – KAŻDY JEDEN OBYWATEL! To bardzo ważne by nas całkiem nie zniewolili! WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD! Obódźcie się patrioci! Niech każdy robi co może w obronie Polski. Ulotki, SMSy, linki, maile, odważne egzekwowanie prawa od urzędników, nagrywanie interwencji, skargi, pozwy, zawiadomienia. To jest wojna ekonomiczna, a nasze służby są pod wpływem kasiarzy, manipulantów i cwaniaków. POBUDKA!!! Robią z nami co chcą, łamią prawo! Nie możemy milczeć i przyglądać się temu patrząc w ekranik smartfona, bo zrobią z nas “myszki w klatkach”. Rodacy to jest NASZ kraj a my w nim jesteśmy siłą znaczącą, lecz tylko w jedności. Solidarnie przeciw ciemiężeniu narodu powiedzmy: DOŚĆ LOCKDOWNÓW, STOP SEGREGACJI SANITARNEJ, PRZECZ Z DZIELĄCYMI NAS PASZPORTAMI! OTWORZYĆ SŁUŻBĘ ZDROWIA!!! W październiku musimy wyjść na ulicę jak w Londynie. Niech nas będą setki tysięcy a nawet miliony – to ważne! W drugiej połowie sierpnia zróbmy ze dwie “próby generalne” giga-protestów. Możnowładcy muszą wiedzieć, że mają do czynienia z narodem a nie z pacynkami na sznurkach. Dość tego grypo-teatru! I błagam niech, każdy przeczyta “Manifest 13 czerwca” 2021 i odpowie sam przed sobą czy zgadza się z jego treścią. Pozdrawiam