|

Zamknięte granice dla niezaszczepionych w kraju UE.

“Będziemy pierwszym krajem Unii, który nie wpuści niezaszczepionych, lecz musimy chronić nasze społeczeństwo” – powiedział na konferencji prasowej maltański minister zdrowia Chris Fearne.

Malta będzie wymagała od wszystkich podróżnych przedstawienia dowodu szczepienia przeciwko COVID-19 od środy 14 lipca. Dzieci towarzyszące zaszczepionym rodzicom będą musiały przedstawić niedawny negatywny test PCR, aby zostać wpuszczonym. Dzieci bez opieki nie zostaną wpuszczone do kraju.

Nieszczepieni mieszkańcy nie mogą podróżować za granicę. Wszyscy niezaszczepieni mieszkańcy Malty przebywający obecnie za granicą będą musieli poddać się kwarantannie po powrocie, ale muszą powiadomić władze zdrowia publicznego, wysyłając wiadomość e-mail na adres covid19.vetting@gov.mt przed powrotem na Maltę.

Malta obecnie wymaga jedynie od podróżnych z Wielkiej Brytanii przedstawienia dowodu szczepienia, aby wjechać do kraju.

Minister Zdrowia  Fearne powiedział, że większość nowych przypadków zakażeń koronawirusem była związana z podróżami zagranicznymi,  związanych ze szkołami języka angielskiego. Przypadki zarażeń zostały zgłoszone w dziewięciu różnych szkołach językowych. W rezultacie szkoły zostaną zamknięte w najbliższą środę. 

Malta ma najwyższy wskaźnik szczepień w UE, gdzie w pełni zaszczepionych jest nieco ponad 346 000 osób – 79 procent dorosłych – w pełni zaszczepionych. Około 84 procent dorosłych otrzymało pierwszą dawkę szczepionki.

Od poniedziałku nastąpiło podwojenie zarażeń wirusem.  Około 90 procent nowo wykrytych infekcji dotyczy osób, które nie zostały zaszczepione, powiedział Fearne. Przeciętny zakażony ma 24 lata i pochodzi z Europy kontynentalnej. Tylko 35 ze 151 nowych pacjentów z wirusem zarejestrowanych w ciągu ostatnich dwóch dni to mieszkańcy Malty.

Winą za zaistniała sytuację obarczono Ministerstwo Turystyki, które, doprowadziło do ponownego otwarcia granic: „grupom turystycznym charakteryzującym się niesfornym zachowaniem z wysoką transmisją i niskim wskaźnikiem szczepień”.

źródło: https://timesofmalta.com/articles/view/health-minister-to-speak-at-4pm-amid-rapid-rise-in-virus-cases.885415?fbclid=IwAR0aVSE_-QK-fBI-_7ZCKp2d0yN2GDisOPiQmL4pSFcGeKBcL8Zu8LHJzoI

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lerad1683
Lerad1683
3 lat temu

90% procent nowych zakażeń jest wśród osób niezaszczepionych. Ciekawe dlaczego? Przypadek?

Niezalezny
Niezalezny
3 lat temu

Jak im sie zapali lampka, że mają 80 % mniejsze dochody z turystyki to zaśpiewają troszke inaczej. 😀