fbpx
 

Głogów, starcie z milicją wygrane przez Polaków. “Polaku, dawaj z nami!”

1

Uczestnicy pochodu “Polaku, dawaj z nami!” w Głogowie, zaczęli juz się zbierać o godz. 10. Trwała wtedy przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej.

plakat z wydarzenia
plakat z wydarzenia

Po przysiędze i pod zakończenie uroczystości demonstranci wykrzyczeli nowo zaprzysiężonym żołnierzom, żeby nie pozwolili na to, żeby Naród był wykorzystywany przez polityków i żeby nie dawali się wysyłać przeciwko innym Polakom.

O godz. 12 ruszył kilkusetosobowy pochód przez ulice Głogowa. Marsz kilkukrotnie był zakłócany przez policję. Mundurowi zatrzymali z niejasnych powodów co najmniej 2 osoby. Było to przyczyną wzburzenia manifestantów i “pogonienie” policji!

Na filmiku poniżej można zobaczyć jak dwie “kabaryny” w pośpiechu uciekają przed wzburzonym tłumem..

Policja wezwała oddziały “Białych Kasków”, żeby dokonać rozwiązań siłowych. Ale dzięki przytomności umysłu organizatorów nie doszło do większych zamieszek i ofiar.

Na ulicach Głogowa trwała swoista gra “w kotka i myszkę”. Policja próbowała zatrzymać, zakłócić pochód ale manifestanci umiejętnie wymykali się funkcjonariuszom.

Cała relacja wideo jest do zobaczenia na fanpejdzu  Czujnego na FB.

Głogów jest jednym z przodujących “obudzonych” miast. W marcu odbyła się tam głośna manifestacja pod hasłem: “Polaku dawaj z nami! Pora ściągnąć te kajdany!”

https://www.czujny.pl/kibice-ponad-podzialami-w-glogowie/

 

Kris

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
10 miesięcy temu

Zaczekajmy, poczekajmy, może “lucy” coś napisze 🙂

Next Post

Sąd uznał, że pchnięcie za gardło na chodnik to "adekwatne użycie środków przymusu bezpośredniego".

czw. lip 22 , 2021
Sąd Rejonowy w Głogowie wydał postanowienie w sprawie zatrzymania osób przez policję, podczas marszu przeciwników obostrzeń koronawirusowych w kwietniu tego roku. O wydarzeniach pisaliśmy tutaj: https://www.czujny.pl/relacje-z-krakowa-glogowa-i-innych-miast-i-miasteczek-kibice-przeciwko-represjom-wobec-narodu/ Wtedy to jeden z policjantów bił pałką kobietę po nogach i brzuchu oraz pchnięciem na gardło przewrócił ja na chodnik. Na interwencję policji zostały […]
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x