| |

Rozwiązanie andrychowskiego wydarzenia, zarzucenie czynów organizatorowi było bezprawne! Wyrok sądu.

17 października 2020 r. na placu Adama Mickiewicza w Andrychowie miało odbyć się legalnie zgłoszone zgromadzenie pt. “Marsz o wolność- odwołujemy plandemię” przeciwko rządowym obostrzeniom.

Zanim wydarzenie się rozpoczęło pracownik urzędu miasta je rozwiązał. Organizator zgromadzenia został zatrzymany przez funkcjonariuszy, przewieziony na Komisariat Policji w Andrychowie. Przebywał tam przez 5 godzin. Zostało mu zarzuconych wiele czynów.

Funkcjonariusze policji tego dnia legitymowali uczestników i przechodniów za brak zasłoniętych ust i nosa.

Redaktor czujny.pl Marek Majcher po zatrzymaniu organizatora pojechał z interwencją na miejsce zdarzenia.

Po 10 miesiącach i kilku rozprawach w Sądzie Rejonowym, w Wadowicach organizator otrzymał wyrok uniewinniający z wszystkich zarzucanych mu czynów oraz uzasadniający bezprawie do jakiego doszło 17 października 2020 r. Sąd kosztami postępowania obciążył skarb państwa.

Jakub Mikołajek organizator legalnego zgromadzenia odniósł się do wyroku sądu na swoim profilu Facebook:

“Pamiętacie październikowy protest “Marsz o wolność – odwołujemy pLandemię” w Andrychowie, którego byłem organizatorem? Nasze miasto było wtedy w “czerwonej strefie”, manifestacja się zakończyła zanim się rozpoczęła, a ja zostałem zawinięty na komendę i przez 5 godzin jakieś mądre głowy wymyślały mi zarzuty.

Dziś, po 10 miesiącach i kilku rozprawach dostałem do ręki wyrok wraz z uzasadnieniem. Jest to oczywiście WYROK W PEŁNI UNIEWINNIAJĄCY OD WSZYSTKICH ZARZUCANYCH MI CZYNÓW🙂 Warto poświęcić 5 min i przeczytać całość, bo sąd nie pozostawia żadnych wątpliwości, że żyjemy w państwie bezprawia. Bardzo dziękuję niezastąpionej wojowniczce Pani mecenas Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź za walkę w moim imieniu z tym dziadostwem, zarówno w tej jak i w innych sprawach!

W skrócie:
✅ usta i nos powinny zasłaniać jedynie osoby chore lub podejrzane o bycie chorym (czyli tak naprawdę nikt nie musi nosić maski, bo kto mądry jak jest dość mocno chory wychodzi z domu? A poza tym kto to ma diagnozować na ulicy, czy ktoś jest chory i na co?)
✅ P. Krzysztof Wójcik z UM Andrychów rozwiązał moje zgromadzenie w sposób niezgodny z prawem i przepisami, a więc tak naprawdę go nie rozwiązał, więc mogłem je kontynuować tj. przemawiać przez megafon, zachęcać zebranych do pozostania na miejscu i nierozchodzenia się, nie musiałem go opuszczać i nikt nie miał prawa nam przeszkadzać (milicja wręcz powinna pilnować, aby nikt nie zakłócał w pełni legalnego zgromadzenia)
✅ nie stawiałem żadnego oporu podczas zawijania mnie przez milicję, mimo, że byłem przekonany, że nie mają ku temu żadnych podstaw prawnych czy jakichkolwiek innych

Panie burmistrzu Tomasz Żak, dlaczego 17 października 2020 r. nasłał Pan na mnie i innych zgromadzonych na Pl. Mickiewicza cały szwadron milicji zarówno tej prewencyjnej jak i kryminalnej? Dlaczego zatrudnia Pan tak niekompetentnych pracowników jak P. Krzysztof Wójcik, którzy nie potrafią nawet rozwiązać zgromadzenia w sposób prawidłowy? Może Pan przedstawi nam koszty całej tej akcji i liczby milicyjnych zastępów, bo jesteśmy bardzo ciekawi? Dlaczego naraził Pan Skarb Państwa na niepotrzebne koszty, zarówno te związane z zabezpieczeniem mojego zgromadzenia jak i koszty mojego procesu? Czekamy na odpowiedź, bo jak nie tu, to będzie Pan musiał odpowiedzieć formalnie na piśmie.

To teraz czekam MamNewsa.pl na rzetelny artykuł prostujący sprawę, bo w październiku dumnie pisaliście z nazwiska, że zostałem zatrzymany przez milicję za kilka wykroczeń. Proszę teraz ludziom napisać, że żadnego wykroczenia nie popełniłem, moje zatrzymanie było bezprawne, a P. Krzysztof Wójcik nie zna przepisów ustawy o zgromadzeniach. Czekam!⏳

PS Do dziś nie odzyskałem megafonu, bo to strasznie niebezpieczny dowód w sprawie, ale ogarnę to😉”

Post z załączonym wyrokiem sądu możecie zobaczyć pod linkiem:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=523610112056383&id=100032221973118&sfnsn=mo

Wyrok Sądu Rejonowego w Wadowicach jest kolejnym dowodem na panujące bezprawie z jakim mamy do czynienia od ponad roku czasu.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments