fbpx
 

Minister edukacji i nauki o szczepieniach, maseczkach, termometrach, płynach do dezynfekcji w szkołach od września

Przemysław Czarnek minister edukacji i nauki w programie 1 Polskiego Radia wypowiedział się na temat szczepień uczniów oraz nowego roku szkolnego.

Przemysław Czarnek poinformował, że obecnie 30- 40% nastolatków jest zaszczepionych przeciw covid-19. Stwierdził, że taki poziom wyszczepialności można zawdzięczyć czerwcowej akcji promocyjnej w szkołach, która ma być kontynuowana od września.

W pierwszym tygodniu września dyrektorzy będą zbierać oświadczenia i deklaracje od rodziców w związku z decyzją o powstaniu w szkołach punktów szczepień w celu zaszczepienia uczniów.

Punkty szczepień w szkołach maja być zachętą, nie zamierzają uczniów zmuszać czy dzielić na zaszczepionych i niezaszczepionych.

Szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów od nowego roku szkolnego. Maseczki, termometry i płyny do dezynfekcji to wyposażenie placówek- no co poszło ponad sto milionów złotych.

JKS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

3 września odbędzie się konferencja założycielska Stowarzyszenia Prawników Głos Wolności

wt. sie 24 , 2021
8 sierpnia 2021 r. w Katowicach powstało pierwsze w Polsce Stowarzyszenie Prawników Głos Wolności. Celem stowarzyszenia jest obrona naszych praw i wolności obywatelskich w stanie epidemii. 3 września 2021 r. o godz. 12:00 w Warszawskim Domu Technika NOT, ul. Tadeusza Czackiego 3/5 odbędzie się konferencja prasowa stowarzyszenia. Stowarzyszenie założyli: adw. Kordian […]
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x