| |

Braun do Niedzielskiego “Będziesz Pan wisiał”. Cała wypowiedź, ukaranie posła.

16 września bieżącego roku z mównicy sejmowej były zadawane i rozpatrywane pytania w sprawach bieżących. Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawiał posłom wyjaśnienia dotyczące przygotowań służby zdrowia do IV fali pandemii.

Poseł Grzegorz Braun zanim przerwano mu możliwość zadania pytania, ostro wypowiedział się o sytuacji covidowej, życzeniach z nią związanych, akcie oskarżenia, “stratach wojennych”, “zbrodniarzach wojennych”. Po odebraniu głosu, poseł wskazując palcem na ministra zdrowia powiedział doniosłym głosem: “będziesz Pan wisiał”.

Pełna wypowiedź posła Grzegorza Brauna:

“Szczęść Boże wszystkim ciężko pracującym, uczciwym medykom. Wszystkim cierpiącym pacjentom. Oby nikt nie stawał na ich drodze do lekarza. Oby ta dziedzina naszego życia pozostawała w minimalnym stopniu jeśli w ogóle upolityczniona. Oby tajemnica lekarska była szanowana. Tymczasem niech nas pan Bóg ma w swojej opiece póki za te dziedzinę aktywności naszego państwa odpowiada człowiek zajmujący miejsce w tej ławie, niestety nie ławie oskarżonych, w ławie rządowej. Akt oskarżenia mam nadzieję, że przed trybunałem kiedy wróci Rzeczpospolita z całą swoja mocą, swoim majestatem. Ten akt oskarżenia będzie zawierał informację o stu kilkudziesięciu, a zegar tyka, tysiącach zgonów nadmiarowych. Będzie zawierał informację o tym, że o jedną trzecią w ciągu jednego roku wzrosła liczbą zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To są straty wojenne, ludzie którzy odpowiadają za te straty wojenne są zbrodniarzami wojennymi. Zbrodniarze wojenni w kategoriach norymberskich to nie koniecznie ludzie, którzy strzelają z rewolweru w potylicę i spychają do dołu z wapnem w Palmirach czy w Katyniu. To w myśl kodeksu karnego ludzie, którzy stwarzają okoliczności, w których ludzie giną, a giną masowo. Wy tego w ogóle nie badacie, wy nie odpowiadacie na pytania nadsyłane do was, wy nie wiecie bo być może w ogóle nie to jest waszym celem. Ja zapytam tylko o nopy. Nopy których jedna trzecia w Stanach Zjednoczonych, bo tam jeszcze są jacyś badacze to poronienia, nie…”

W tym momencie przerwano posłowi wypowiedzieć z powodu przekroczenia czasu- dwóch minut.

Grzegorz Braun wskazując palcem na Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego powiedział donośnym głosem: “Będziesz Pan wisiał”

Zanim poseł Kosiniak- Kamysz sprzeciwił się słowom Brauna, usłyszał od niego idąc na mównicę (z tego co było słychać):

“nie bądź wspólnikiem przestępców”

Po tej wypowiedzi ogłoszono przerwę w obradach, a poseł został wykluczony z posiedzenia.

Grzegorz Braun został jednomyślnie ukarany przez prezydium najwyższą możliwą karą pieniężną. Sześć miesięcy obniżenia uposażenia o 50% i sześć miesięcy (odebrania) 100 % diety poselskiej.

Posłowie Lewicy, KO i KP zbierają podpisy pod skierowaniem sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments