fbpx
 

Braun do Niedzielskiego “Będziesz Pan wisiał”. Cała wypowiedź, ukaranie posła.

16 września bieżącego roku z mównicy sejmowej były zadawane i rozpatrywane pytania w sprawach bieżących. Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawiał posłom wyjaśnienia dotyczące przygotowań służby zdrowia do IV fali pandemii.

Poseł Grzegorz Braun zanim przerwano mu możliwość zadania pytania, ostro wypowiedział się o sytuacji covidowej, życzeniach z nią związanych, akcie oskarżenia, “stratach wojennych”, “zbrodniarzach wojennych”. Po odebraniu głosu, poseł wskazując palcem na ministra zdrowia powiedział doniosłym głosem: “będziesz Pan wisiał”.

Pełna wypowiedź posła Grzegorza Brauna:

“Szczęść Boże wszystkim ciężko pracującym, uczciwym medykom. Wszystkim cierpiącym pacjentom. Oby nikt nie stawał na ich drodze do lekarza. Oby ta dziedzina naszego życia pozostawała w minimalnym stopniu jeśli w ogóle upolityczniona. Oby tajemnica lekarska była szanowana. Tymczasem niech nas pan Bóg ma w swojej opiece póki za te dziedzinę aktywności naszego państwa odpowiada człowiek zajmujący miejsce w tej ławie, niestety nie ławie oskarżonych, w ławie rządowej. Akt oskarżenia mam nadzieję, że przed trybunałem kiedy wróci Rzeczpospolita z całą swoja mocą, swoim majestatem. Ten akt oskarżenia będzie zawierał informację o stu kilkudziesięciu, a zegar tyka, tysiącach zgonów nadmiarowych. Będzie zawierał informację o tym, że o jedną trzecią w ciągu jednego roku wzrosła liczbą zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To są straty wojenne, ludzie którzy odpowiadają za te straty wojenne są zbrodniarzami wojennymi. Zbrodniarze wojenni w kategoriach norymberskich to nie koniecznie ludzie, którzy strzelają z rewolweru w potylicę i spychają do dołu z wapnem w Palmirach czy w Katyniu. To w myśl kodeksu karnego ludzie, którzy stwarzają okoliczności, w których ludzie giną, a giną masowo. Wy tego w ogóle nie badacie, wy nie odpowiadacie na pytania nadsyłane do was, wy nie wiecie bo być może w ogóle nie to jest waszym celem. Ja zapytam tylko o nopy. Nopy których jedna trzecia w Stanach Zjednoczonych, bo tam jeszcze są jacyś badacze to poronienia, nie…”

W tym momencie przerwano posłowi wypowiedzieć z powodu przekroczenia czasu- dwóch minut.

Grzegorz Braun wskazując palcem na Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego powiedział donośnym głosem: “Będziesz Pan wisiał”

Zanim poseł Kosiniak- Kamysz sprzeciwił się słowom Brauna, usłyszał od niego idąc na mównicę (z tego co było słychać):

“nie bądź wspólnikiem przestępców”

Po tej wypowiedzi ogłoszono przerwę w obradach, a poseł został wykluczony z posiedzenia.

Grzegorz Braun został jednomyślnie ukarany przez prezydium najwyższą możliwą karą pieniężną. Sześć miesięcy obniżenia uposażenia o 50% i sześć miesięcy (odebrania) 100 % diety poselskiej.

Posłowie Lewicy, KO i KP zbierają podpisy pod skierowaniem sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej.

JKS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

Szczegółowe rozliczenie zrzutki na Czujnobus.

niedz. wrz 19 , 2021
Na początku marca tego roku została uruchomiona zrzutka na redakcyjny bus. Zbiórka na popularnym portalu zrzutka.pl trwała ok. miesiąca. Ogółem  wpłynęło 28 484 zł. Okazało się, że środki są niewystarczające na zakup pożądanego samochodu. Wobec tego, została podjęta trudna ale jedynie słuszna decyzja: zwracamy pieniądze. Wtedy to, czworo darczyńców  złożyło […]
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x