|

Redakcja czujny.pl zajęła się sprawą małej Elenki. Stop alienacji rodzicielskiej.

Historia małej Elenki, która została odebrana mamie w asyście pracowników instytucji i policji przez ojca obiegła cały kraj, a nawet świat.

Redakcja czujny.pl postanowiła zająć się sprawą obiektywnie i skontaktować się z dwoma stronami tej ciężkiej sytuacji, która odbija się na dziecku. Redaktor Marek Majcher oraz Marek Makara przyjrzeli się sytuacji i nawiązali kontakt z mamą, ciocią Elenki oraz tatą.

Obecnie dziecko przebywa pod opieką ojca we Włoszech.

Redakcja wraz ze stronami tej sprawy doszła do wspólnego zdania, którego nikt nie poruszył. Stop alienacji rodzicielskiej przez któregoś z rodziców czy instytucje.

Redaktorzy za wspólny cel postawili dobro dziecko i propozycję porozumienia między rodzicami, aby dziecko było wychowywane przez dwójkę rodziców, do czego ma prawo.

Walka o wyłączną opiekę przez którąś ze stron, bez porozumienia znając realia sądów, które rozbijają się o dwa kraje, może trwać wiele lat.

Redakcja nie opowiedziała się po żadnej ze stron, zaproponowała porozumienie zamiast eskalacji problemu kierując się dobrem dziecka.

Celem nie jest wywlekanie, robienie listy win i zaognienie konfliktu, już w tym momencie trudnej sytuacji. Celem jest dobro Elenki i poczucie bezpieczeństwa rodziców, że żadnej ze stron nie będzie zabierane dziecko.

Portal czujny.pl to coś więcej niż tylko nagłaśnianie istotnych spraw, to też misja i niesienie prawdy.

Relację reaktorów Marka Majchra i Marka Makary możecie obejrzeć pod linkiem:

https://fb.watch/8rQdUYubg9/

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
2 lat temu

Oglądałem twoje materiały od niedawna przestałem stary mówicie o tym że pomagacie ojcom w odzyskaniu kontaktów z dziećmi pisałem ci mail w swojej sprawie zero odzewu sam sobie poradziłem jakoś gadasz tu że patrzysz na sprawę obiektywnie mając słowa ojca przeciw słowom matki obstawiasz że to ona jest zła bo wyjechała z dzieckiem a jakoś nie zauważyłeś że ojciec miał czas by założyć sprawę o zabezpieczenie dziecka nie zrobił tego założył o zniesławienie podobno ty nie sprawdzając żadnych faktów gadasz że tak jest i jesteś obiektywny co do tej sztuki sam jej przelałem kasę na tego adwokata i co w tym złego że zebrała aż tyle ty z biedką ciągle dostajesz kasę od ludzi i nikt ci za to taka nie pokazuję