Minister zdrowia o dyscyplinie maseczkowej na cmentarzach.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej zaapelował o noszenie maseczek na cmentarzach. 

Adam Niedzielski zaapelował na konferencji prasowej 27 października 2021 r. o stosowanie maseczek ochronnych podczas wizyt na cmentarzach.

“Apeluję do wszystkich, szczególnie w kontekście zbliżających się świąt, aby oprócz tego faktu zaszczepienia, jeszcze stosować maseczki również na cmentarzach. Tu nie będzie żadnej ostrej regulacji, tylko to jest odwołanie się do odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale za swoich bliskich, za swoje otoczenie.

W tradycji polskiej jest to, że tłumnie odwiedzamy cmentarze, ta liczba ludzi, którzy pojawiają się w tych miejscach pamięci jest bardzo duża, pojawia się tłok, trudno o zachowanie dystansu, więc myślę, że każda odpowiedzialna osoba podejmie decyzję, która z mojego punktu widzenia jest oczywista” – powiedział minister zdrowia

Zastrzegł, że w związku z dniem Wszystkich Świętych nie będą wprowadzone ostre regulacje.

Wspomniał za to, że temat dyscypliny i przestrzegania obostrzeń został omówiony na spotkaniu z wojewodami.

Służby porządkowe zostały zobowiązane do pilnowania, by istniejące już nakazy i obostrzenia były przestrzegane w sklepach i komunikacji publicznej.

Mamy niewystarczający poziom dyscypliny epidemicznej”– oznajmił minister Adam Niedzielski

Miejmy na uwadze, że przepisy obowiązującego prawa w Polsce nie pozwalają na wprowadzenie regulacji np. obowiązkowego posiadania zasłoniętych ust i nosa na terenie cmentarza, czy też obowiązkowego zaszczepienia się.

Maseczkowa dyscyplina, o której była mowa na konferencji stanowi zalecenie.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments