| |

Siemianowice Śląskie: redaktor czujny.pl podjął interwencję dziennikarską w Urzędzie Miasta.

Redaktor naczelny Marek Majcher odwiedził Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich.

Z transmisji na żywo dowiadujemy się, że interwencję dziennikarską rozpoczął od Wydziału Spraw Obywatelskich.

Urzędy na terenie Siemianowic Śląskich podlegają prezydentowi miasta.

O prezydencie miasta Rafale Piech zaczęło być głośno gdy stał się twarzą inicjatywy “Polska jest jedna”.

25 września 2021r. w swoim mieście po marszu “zdrowia, wolności i godności” wydał apel na scenie jako gospodarz Siemianowic Śląskich.

Zaapelował:

“Dzisiaj jest czas, kiedy każdy z nas musi wstać z fotela. To jest ten moment, za pół roku będzie już za późno. Nie będziemy mówili o wolnej Polsce, nie będziemy mówić o wolny świecie. Dzisiaj musimy się zmobilizować siłą milionów Polaków i powiedzieć segregacji sanitarnej nie. Dzisiaj musimy się łączyć, za pół roku będzie późno.”

 

“Dzisiaj z miasta Wojciecha Korfantego, z Siemianowic Śląskich płynie głos na całą Polskę, głos oddolny. To właśnie dzisiaj tworzy się siła, której zadaniem będzie rozpalić do działania i połączyć miliony Polaków. Do niedawna wszyscy byliśmy rozbici i podzieleni. Dzisiaj nadszedł czas, abyśmy wszyscy połączyli siły i zaczęli działać ponad podziałami. Dlatego, że Polska jest jedna.”

 

“Jesteśmy tutaj dzisiaj aby walczyć o wolność, o nasze prawa. Przede wszystkim po to, żeby walczyć z segregacją sanitarną. Obiecywano nam, że nie będzie przymusu szczepień. A jaka jest różnica pomiędzy przymusem bezpośrednim, a pośrednim? Jeżeli osoba, która boi się i obawia przyjąć ten preparat, już za chwilę będzie miała problemy w pracy, nie będzie mogła wejść do urzędu, szpitala, sklepu, kościoła czy restauracji. Czy to nie jest przymus? To jest przymus pośredni.”

 

“My nie jesteśmy przeciwnikami szczepień, nie byliśmy i nie będziemy. Obawiamy się przyjąć ten preparat, nie wiemy jakie będą konsekwencje, jakie będą skutki za miesiąc, za dwa czy za kilkanaście. Tego nie wiemy. Działamy ponad podziałami i mamy jeden cel. Tym celem jest walka o wolność, o nasze prawa i walka z segregacją sanitarną.”

 

“Dzisiaj jest czas, kiedy każdy z nas musi wstać z fotela. To jest ten moment, za pół roku będzie już za późno. Nie będziemy mówili o wolnej Polsce, nie będziemy mówić o wolny świecie. Dzisiaj musimy się zmobilizować siłą milionów Polaków i powiedzieć segregacji sanitarnej nie. Dzisiaj musimy się łączyć.”

Sprawdzając czy słowa prezydenta mają odzwierciedlenie w praktyce redaktor Marek Majcher przy wejściu do urzędu z wydziałem spraw obywatelskich zauważył kartkę z komunikatem. Treść informowała, że:

“Zgodnie z Zarządzeniem nr 2084/2021 Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie z dnia 7 maja 2021 r. informujemy o maksymalnej liczbie interesantów mogących przebywać jednocześnie w budynku Urzędu Miasta: budynek Urzędu Miasta przy ul. Jana Pawła II 1 maksymalnie 4 osoby. Na terenie budynku bezwzględnie należy zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować ręce”.

Po przekroczeniu progu budynku redaktor od razu spotkał się z pracownikiem- kobietą, która zaczęła wprowadzać w czyn komunikat z kartki widniejącej na drzwiach. Przebywając krótką chwilę na terenie urzędu okazało się, że panujący reżim sanitarny jest faktem.

Marek Majcher kontynuując swoją interwencję dziennikarską udał się do głównego budynku Urzędu Miasta w celu rozmowy z rzecznikiem prasowym oraz umówienia się na wywiad, spotkanie z prezydentem miasta, który w nim urzęduje.

Na drzwiach kolejnego budynku widniał komunikat, o treści:

“Zgodnie z Zarządzeniem nr 2084/2021 Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie z dnia 7 maja 2021 r. informujemy o maksymalnej liczbie interesantów mogących przebywać jednocześnie w budynku Urzędu Miasta: budynek Urzędu Miasta przy ul. Jana Pawła II 10 maksymalnie 20 osób, Na terenie budynku bezwzględnie należy zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować ręce”.

Obserwując całą interwencję na transmisji można zauważyć zdziwienie redaktora, zwłaszcza że miał okazję poznać się z prezydentem miasta. Co można było zauważyć na wcześniejszej transmisji, która była poświęcona m.in. wypowiedziom prezydenta, wymienić się poglądami i poznać bezpośrednio stanowisko Rafała Piecha.

Po przekroczeniu progu kolejnego budynku redaktor kolejny raz spotkał się z wprowadzeniem w czyn komunikatu z kartki.

Niestety nie doszło do rozmowy z rzecznikiem prasowym oraz prezydentem miasta.

Jest to krótkie podsumowanie interwencji dziennikarskiej, z dnia 22 października, którą mogą czytelnicy artykułu obejrzeć pod linkiem:

https://www.facebook.com/100269138250974/videos/408639320978987/

Z wypowiedzią prezydenta miasta Siemianowic Śląskich możecie się zapoznać w poniższym materiale:

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fertyno
fertyno
2 lat temu

no ciekawe, widać w nich ta okropną dwulicowość, oby tak dalej czujny!

Hkkf
Hkkf
2 lat temu

Jaki jest cel kompromitacji ludzi, którzy coś próbują robić? Jaki jest cel tworzenia podziałów?