| | |

Czujny.pl czujnym okiem obserwuje ruchy w sieci po “kontroli jakości” w Siemianowicach Śląskich.

Czujny.pl czujnym okiem obserwuje m.in. ruchy w sieci po “kontroli jakości” w Siemianowicach Śląskich. Zamieszczamy więc czujny spis wydarzeń.

Portal czujny.pl 25 września 2021r. relacjonował wydarzenia w Siemianowicach Śląskich.

Tego dnia odbył się marsz “zdrowia, wolności i godności” oraz debata publiczna inicjatywy “Polska jest jedna”.

Po marszu odbyła się debata ze wsparciem uczestników marszu, którzy licznie przybyli na miejsce. Odbyły się przemowy nie tylko prezydenta ale również m.in. samorządowców, lekarzy i prawników.

Prezydent miasta Rafał Piech wywarł na uczestnikach oraz internautach swoim apelem duże wrażenie.

W centrum miasta, ze sceny, jako gospodarz wydał ważny apel:

“Dzisiaj jest czas, kiedy każdy z nas musi wstać z fotela. To jest ten moment, za pół roku będzie już za późno. Nie będziemy mówili o wolnej Polsce, nie będziemy mówić o wolny świecie. Dzisiaj musimy się zmobilizować siłą milionów Polaków i powiedzieć segregacji sanitarnej nie. Dzisiaj musimy się łączyć, za pół roku będzie późno.”

“Dzisiaj z miasta Wojciecha Korfantego, z Siemianowic Śląskich płynie głos na całą Polskę, głos oddolny. To właśnie dzisiaj tworzy się siła, której zadaniem będzie rozpalić do działania i połączyć miliony Polaków. Do niedawna wszyscy byliśmy rozbici i podzieleni. Dzisiaj nadszedł czas, abyśmy wszyscy połączyli siły i zaczęli działać ponad podziałami. Dlatego, że Polska jest jedna.”

“Jesteśmy tutaj dzisiaj aby walczyć o wolność, o nasze prawa. Przede wszystkim po to, żeby walczyć z segregacją sanitarną. Obiecywano nam, że nie będzie przymusu szczepień. A jaka jest różnica pomiędzy przymusem bezpośrednim, a pośrednim? Jeżeli osoba, która boi się i obawia przyjąć ten preparat, już za chwilę będzie miała problemy w pracy, nie będzie mogła wejść do urzędu, szpitala, sklepu, kościoła czy restauracji. Czy to nie jest przymus? To jest przymus pośredni.”

“My nie jesteśmy przeciwnikami szczepień, nie byliśmy i nie będziemy. Obawiamy się przyjąć ten preparat, nie wiemy jakie będą konsekwencje, jakie będą skutki za miesiąc, za dwa czy za kilkanaście. Tego nie wiemy. Działamy ponad podziałami i mamy jeden cel. Tym celem jest walka o wolność, o nasze prawa i walka z segregacją sanitarną.”

“Dzisiaj jest czas, kiedy każdy z nas musi wstać z fotela. To jest ten moment, za pół roku będzie już za późno. Nie będziemy mówili o wolnej Polsce, nie będziemy mówić o wolny świecie. Dzisiaj musimy się zmobilizować siłą milionów Polaków i powiedzieć segregacji sanitarnej nie. Dzisiaj musimy się łączyć.”

Różne czynniki jak: zorganizowanie debaty m.in. przez Prezydenta Siemianowic Śląskich, rozmowy odbywające się na miejscu oraz pomysł zaproszenia z różnych środowisk mówców, sprawiły wrażenie, że gospodarz miasta przyłączył się do ruchu zjednoczonych Polaków. Rafał Piech stał się twarzą inicjatywy “Polska jest jedna”, która została poważnie odebrana jako kolejny ruch zasilający i popierający wszystkie środowiska wolnych ludzi.

Rafał Piech swoimi wypowiedziami o segregacji sanitarnej przekonał do siebie wielu Polaków, można było zaobserwować również osoby, które miały wątpliwości związane z tym wydarzeniem.

Zwróciliśmy też uwagę na różnego rodzaju pojawiające się treści, posty, artykuły insynuujące, że nowa inicjatywa jednoczy całą masę wolnych środowisk i im przewodniczy.

Po tym wydarzeniu padały różne opinie w sieci oraz podczas rozmów o nowej inicjatywie społecznej. Tyle ile miała zwolenników, również miała przeciwników.

Zainteresowanie społeczeństwa nowo powstałym ruchem czy też nowymi postaciami nie jest niczym zadziwiającym, zwłaszcza jeśli te osoby zasiadają na publicznych stanowiskach.

Nie długo po wydarzeniach naszym czujnym oczom ukazało się oświadczenie inicjatorów ruchu “Polska Jest Jedna”, udostępnione 30 września 2021r. na fanpage Facebook:

Wspomniane osoby i organizacje w powyższym oświadczeniu, w dniu 25 września 2021 r. w Siemianowicach Śląskich przybyły na marsz “zdrowia, wolności i godności”. Większość z nich od ponad półtora roku pokazuje stanowczo sprzeciw wobec obecnej sytuacji na ulicach polskich miast.

Środowiska wolnościowe, antysystemowe, ubiegające się o poszanowanie swoich praw pod hasłem zjednoczenia od samego początku w różnych warunkach pogodowych, często narażeni na bezprawne praktyki, postępowania sądowe, zatrzymania i różnego rodzaju represje, czynnie biorą udział w wydarzeniach antyobostrzeniowych, przeciw segregacji  i przymusowi szczepień.

Następnie Marek Majcher redaktor portalu czujny.pl 22 października 2021r. udał się jak to określił w swojej transmisji na żywo z “kontrolą jakości” po budynkach użyteczności publicznej miasta.

Redaktor naczelny Marek Majcher odwiedził Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich. Z transmisji na żywo dowiadujemy się, że interwencję dziennikarską rozpoczął od Wydziału Spraw Obywatelskich. Zaznaczając, że urzędy na terenie Siemianowic Śląskich podlegają prezydentowi miasta.

Sprawdzając czy słowa prezydenta z dnia 25 września mają odzwierciedlenie w praktyce redaktor Marek Majcher przy wejściu do urzędu z wydziałem spraw obywatelskich zauważył kartkę z komunikatem. Treść informowała, że:

“Zgodnie z Zarządzeniem nr 2084/2021 Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie z dnia 7 maja 2021 r. informujemy o maksymalnej liczbie interesantów mogących przebywać jednocześnie w budynku Urzędu Miasta: budynek Urzędu Miasta przy ul. Jana Pawła II 1 maksymalnie 4 osoby. Na terenie budynku bezwzględnie należy zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować ręce”.

Po przekroczeniu progu budynku redaktor od razu spotkał się z pracownikiem- kobietą, która zaczęła wprowadzać w czyn komunikat z kartki widniejącej na drzwiach. Przebywając krótką chwilę na terenie urzędu okazało się, że panujący reżim sanitarny jest faktem.

Marek Majcher kontynuując swoją interwencję dziennikarską udał się do głównego budynku Urzędu Miasta w celu rozmowy z rzecznikiem prasowym oraz umówienia się na wywiad, spotkanie z prezydentem miasta, który w nim urzęduje.

Na drzwiach kolejnego budynku widniał komunikat, o treści:

“Zgodnie z Zarządzeniem nr 2084/2021 Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie z dnia 7 maja 2021 r. informujemy o maksymalnej liczbie interesantów mogących przebywać jednocześnie w budynku Urzędu Miasta: budynek Urzędu Miasta przy ul. Jana Pawła II 10 maksymalnie 20 osób, Na terenie budynku bezwzględnie należy zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować ręce”.

Obserwując całą interwencję na transmisji można zauważyć zdziwienie redaktora, zwłaszcza że miał okazję poznać się z prezydentem miasta. Co można było zauważyć na wcześniejszej transmisji, która była poświęcona m.in. wypowiedziom prezydenta, wymienić się poglądami i poznać bezpośrednio stanowisko Rafała Piecha.

Po przekroczeniu progu kolejnego budynku redaktor kolejny raz spotkał się z wprowadzeniem w czyn komunikatu z kartki.

Niestety nie doszło do rozmowy z rzecznikiem prasowym oraz prezydentem miasta.

Redaktor Marek Majcher kilkakrotnie podczas swoich relacji na żywo proponował przeprowadzenie debaty publicznej, w składzie której m.in. widział oczyma wyobraźni prezydenta Rafała Piecha. Dzieląc się tą informacją na transmisjach widać było zaciekawienie widzów portalu.

Debata publiczna mogłaby stanowić rozwianie narastających w sieci wątpliwości, a nawet “konfliktów”.

Czujny.pl ponieważ jest czujny zaobserwował również jeszcze jeden ruch w sieci.

Znany wielu działaczom Piotr Jawornik umieszczając post w sieci ze zdjęciem, na którym jest z prezydentem miasta również zaznaczył, że zmaga się ta nowo nam poznana postać z prowokacjami i komentarzami w sieci. Jego obserwacje stały się nawet powodem osobistego spotkania.

Na ten post oprócz internautów zareagował komentarzem sam Rafał Piech, napisał tak:

“Bardzo dziękuję Panie Piotrze, ja również Pana bardzo cenię. My dzisiaj bardzo szybko oceniamy ludzi. Jeżeli chodzi o tą obrzydliwą prowokację, naprawdę zachęcam do weryfikowania (ciemnej, przestępczej)przeszłości ludzi którym ufacie, okazuje się że wielu będzie takich, którzy będą wzbudzać zaufanie, a następnie rozbijać środowiska od środka. Każdy logicznie myślący człowiek widział, że była to prowokacja w czystej postaci, pytanie na czyje zalecenie 😉 Każdy człowiek w Urzędzie ma wolny wybór, proszę pamiętać, że jestem Prezydentem wszystkich mieszkańców nie tylko tych, którzy mają taki pogląd jak my, również tych, którzy się obawiają i czują lęk, a naszym zadaniem jest Ich uświadamiać.”

Nie wiemy czy zakaz zakrywania ust i nosa, jak i inne narzucone zarządzeniem prezydenta miasta zasady reżimu sanitarnego zaliczają się do tego uświadamiania, ale redaktor miał okazję sprawdzić, że są wprowadzane w czyn i dopilnowane przez pracowników urzędu.

Podsumowując czujnym okiem…

Serce cieszył widok uczestników marszu, którzy szli przez miasto z wolnością w sercu i flagami Polski w dłoniach, dźwigając w przenośni wielki bagaż doświadczeń zdobytych w czynnej organizacji na rzecz wolności i przestrzegania naszych praw.

Sytuacja zastana w urzędzie nie jest jakimś odstępstwem, taki rygor sanitarny jest nam narzucany w wielu miejscach, mimo braku podstaw prawnych często bywa na porządku dziennym. Wyjątkiem w tym przypadku było to, że akurat budynkami zarządza gospodarz otwarcie sprzeciwiający się bezprawnej segregacji sanitarnej.

Mamy nadzieję, że jeszcze wszystko przed nami i w naszym czujnym oku kamery będziemy mogli gościć w otwartej debacie publicznej nowo poznaną postać jaką jest prezydent miasta Siemianowic Śląskich i bezpośrednio mieć możliwość rozmowy na wiele tematów nurtujących Polaków.

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Czujny.pl czujnym okiem obserwuje ruchy w sieci po “kontroli jakości” w Siemianowicach … […]