| |

Dr Katarzynie Bross zawieszono prawo wykonywania zawodu, bo ostrzegała przed szczepieniem dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących. 

W dniu 16.11.2021 r. w Okręgowym Sądzie Lekarskim Beskidzkiej Izby lekarskiej w Bielsku-Białej przy ul. Bystrzańskiej, ok. godz. 15:00 odbyła się rozprawa dr Katarzyny Bross-Walderdorff w sprawie zawieszenia prawa do wykonywania zawodu na okres 1 roku.

Wniosek o tymczasowe zawieszenie prawa wykonywania zawodu złożył Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Bielsku-Białej.

Dr Katarzyna Bross- Walderdorff wg. wniosku „popełniła ciężkie przewinienie zawodowe, a jego rodzaj wskazuje, że wykonywanie przez nią zawodu zagraża bezpieczeństwu pacjentów oraz grozi popełnieniem kolejnego przewinienia zawodowego”.

Powodem stało się przemówienie lekarki 1 sierpnia na Pikniku Laktacyjnym przy Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego Ginekologiczno-Położniczym w Poznaniu, uznane za szerzenie informacji niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną na temat szczepionki przeciw wiadomej chorobie i jakoby czynnej propagandzie postawy antyzdrowotnej działającej na szkodę pacjentów i całego społeczeństwa.

Czynem miała naruszyć art. 71 Kodeksu Etyki lekarskiej.

Lekarka ostrzegała przed szczepieniem dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących.

Tego samego dnia 16.11.2021 r. sądzonych miało być 4 lekarzy w różnych częściach kraju, a adwokatem w tych sprawach jest mecenas Arkadiusz Tetela.

Było to powodem braku możliwości udziałów mecenasa w sprawie. Dr Katarzyny Bross-Walderdorff także nie mogła wziąć udziału w sprawie ponieważ od 15.11.2021 roku przebywała na tygodniowym zaplanowanym urlopie. Urlop już zaplanowała od września tego roku, co ma udokumentowane.

W dniu 15.11.2021 r. dr Bross miała złożyć wyjaśnienia „w charakterze obwinionego w postępowaniu w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy”, jednak z przyczyn zaplanowanego urlopu nie mogła się stawić w biurze Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Bielsku-Białej.
15 .11.2021 r.miała złożyć wyjaśnienie, a dnia następnego zawieszono jej prawo wykonywania zawodu na rok czasu.

2 tygodnie przed planowaną rozprawą został złożony przez mecenasa wniosek o zmianie daty rozprawy ze względów osobistych co zostało udokumentowane.
Jednak wniosek miał być rozpatrzony dopiero na rozprawie, na którą dr Bross się nie wstawiła z przyczyn wskazanych we wniosku.

Na rozprawie pojawił się jednak inny adwokat w roli obrońcy.

W dniu 16.11.2021r. wydano wyrok zawieszenia w prawie wykonywania zawodu na rok czasu.

W dniu rozprawy 16.11.2021 r. pacjenci, przyjaciele, działacze, oraz aktywiści Ruchu Cała Polska Zjednoczona zgromadzili się pod Izbą Lekarską, w celu okazania wsparcia lekarce. Uczestnicy uznali wyrok za chęć zamknięcia ust niewygodnym lekarzom, którzy informują o braku bezpieczeństwa, powikłaniach troszcząc się o zdrowie i życie pacjentów.

Dr Katarzyna Bross-Walderdorff uczestniczy w protestach, manifestacjach, konferencjach i swoją wiedzą i lekarskim autorytetem wspiera całe rzesze ludzi szukających pomocy. Już od 2014 roku publicznie wyrażała swoją obawę co do obowiązkowego kalendarza szczepień dla dzieci, a szczególnie tych szczepień, które podaje się w pierwszej dobie życia dziecka.

Za swoją opinię wyrażoną na Parlamentarnym Zespole do Spraw Bezpieczeństwa Szczepień rozpoczęła się jej droga i liczne postępowania w Izbie Lekarskiej i Sądach.

Relacje z wydarzenia prowadził redaktor naczelny portalu czujny.pl Marek Majcher, które możecie zobaczyć pod linkami:

https://fb.watch/9kBsRLLc9r/

https://fb.watch/9kBuXOVI4i/

Redaktor Marek Majcher był z relacją dziennikarską na jednej ze spraw pani doktor w lutym. Archiwalny materiał możecie zobaczyć tutaj:

 

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments