|

Ks. R.Kneblewski przeciwstawił się “pLandemii”. Diecezja reaguje i opublikowała oświadczenie.

22 listopada 2021 r. redaktor Marek Majcher przeprowadził wywiad z ks. Romanem Kneblewskim, który wypowiedziami przeciwstawił się “plandemii” oraz wypowiadał się o wolności, nacjonalizmie, patriotyzmie, konserwatyzmie.
Wywiad odbył się w salonie domu Stowarzyszenia (kontrrewolucyjnego) Kultury Chrześcijańskiej imienia Ks. Piotra Skargi w Krakowie.

Znany duchowny wygłasza bezkompromisowo swoje poglądy. Jest antysocjalistą, nacjonalistą, patriotą, konserwatystą, wolnościowcem. 

Rozmowa sprowadziła się do obecnej sytuacji nazwanej w wywiadzie “plandemią”. Ksiądz Prałat Roman Adam Kneblewski oznajmił, że wprowadzanie “plandemii” nie dość, że nie służy interesowi narodowemu to w dodatku nie służy interesowi ludzkości. Wolność jest bezcennym darem Bożym, a my Polacy mamy w genach poczucie i umiłowanie wolności. Naszym obowiązkiem jest jej bronienie, a ograniczenia wolności to działalność antypolska.

Rozmowa dotyczyła również zakazu oddychania na świeżym powietrzu, segregacji, przymusu szczepień oraz ich szkodliwości.

Według duchownego maska to jest piętno hańby stygmatyzujące niewolnika lub złoczyńcę, jest symbolem zniewolenia. Człowiek wolny i uczciwy nie powinien tego nosić. 

Ksiądz poradził przestać klęczeć pod tv i sięgnąć po podane oficjalnie fakty.

O tym pisaliśmy tutaj:

Ks. Prałat Roman Adam Kneblewski dla Czujnego o “pLandemii” i wartościach (wolność, nacjonalizm, patriotyzm, konserwatyzm) – Czujny

Wywiad możecie obejrzeć tutaj: 

https://youtu.be/hDZ6GghH7z4

Internauci po obejrzeniu wywiadu w większości byli zachwyceni postawą Księdza. 

W czwartek (23.12.2021) Ordynariusz Bydgoski i Diecezja Bydgoska odcięła się od wypowiedzi, działań i postawy ks. Romana Kneblewskiego jakie reprezentuje na portalach społecznościowych. Wydali oświadczenie w tej sprawie. Podkreślili, że nie biorą odpowiedzialności za skutki publikacji kapłana.

Treść oświadczenia w sprawie ks. dr. Romana Kneblewskiego:

“Ordynariusz Bydgoski i Diecezja Bydgoska stanowczo odcinają się od wypowiedzi, działań i postawy ks. dr. Romana Kneblewskiego. Nie biorą także odpowiedzialności za skutki publikacji w portalach społecznościowych.

Ks. Kneblewski otrzymał wielokrotnie upomnienia, które były reakcją na jego wypowiedzi i nierespektowanie przepisów państwowych i zarządzeń władz kościelnych. Wobec nieposłuszeństwa i trwania w uporze, które powoduje zamęt i zgorszenie, w najbliższym czasie podjęte zostaną dalsze kroki dyscyplinarne wobec ks. Kneblewskiego.

Wszystkich zgorszonych przepraszamy za powstały zamęt i oświadczamy, że niektóre wypowiedzi ks. Kneblewskiego nie są w żadnej mierze głosem Kościoła.

ks. Marcin Jiers
rzecznik prasowy Diecezji Bydgoskiej”

 

 

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pozytywna
Pozytywna
2 lat temu

Oświadczenie tej Diecezji, to dopiero działanie niezgodne z katolicyzmem i wiarą w Pana Boga. Wstyd przed Panem Bogiem i ludźmi wierzącymi. Opętana Diecezja.

Jacek
Jacek
2 lat temu

Zreformować kościół katolicki. Takiego poglądu na dawki oczekuje społeczeństwo. Takiego księdza chcemy, resztę prosimy zreformować.

Zzz
Zzz
2 lat temu

Ksiądz walczy w słusznej sprawie, a władze kościele wspierają tych ludobojców. Szkoda, że w sprawie pedofili tak szybko nie podejmowali działań🤮

Kat
Kat
2 lat temu

Wspieranie przez kościół katolicki i Diecezję Bydgoską tego eksperymentu medycznego zwanego przez rząd “szczepieniem”, które faktycznie jest globalnym ludobójstwem to dopiero dzialanie szatanskie. Władze kościelne chyba wolą szatana niż Boga jak widać. A działania wolnościowe nazywają na dodatek zgorszeniem i zamętem. Cóż za ironia! Może wszyscy myślący ludzie wystosowaliby pismo do władz kościelnych wyrażające oburzenie na wspieranie ludobójstwa?

Marek
Marek
2 lat temu

Postawa wielu diecezji zgodna jest z wytycznymi polityczno masońskimi, Kościół tradycyjny niszczony jest od wielu lat, a teraz szczegolnie ze strony biskupa rzymu ktory nie wierzy w Boga a w eko satanistyczne wymysły.

Opera
Opera
2 lat temu

Rzecznik prasowy Diecezji Bydgoskiej sprzedał się za garść srebrników, i będzie się grzać w piekle, obok jemu podobnych.